צריכים עזרה?

לא פעם אנחנו נתקלים במציאות מתסכלת במערכת הבריאות.

הביורוקרטיה עושה אתכם חולים?

יש לכם בעיות עם בית החולים? קופת החולים? משרד הבריאות? התור הדחוף שלכם לא דחוף למערכת?

תנו לסמאללה לנסות לעזור, זה בחינם.

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

תנאי שימוש:
היישום "לחצן מצוקה" המצוי באתר מיועד ליצירת קשר לשם ביצוע תחקיר עיתונאי בקשר עם בעיות וכשלים במערכת הבריאות בישראל.

היישום איננו מספק ואיננו מתיימר לספק טיפול ו/או ייעוץ ו/או ייצוג ו/או שירות רפואי, בריאותי או משפטי מכל סוג שהוא.

בהרשמתך ליישום הנך מסכים כי צוות האתר ייצור עמך קשר וכן כי יבצע תחקיר עיתונאי ובכלל כך יפנה לגורמים הרלוונטיים לעניינך וישתמש לצורך כך בפרטים המזהים שמסרת.

הנני מאשר כי קראתי את תנאי השימוש באתר ותנאי השימוש ביישום "לחצן המצוקה".
הנני מאשר שימוש בפרטים שמסרתי לצורך ביצוע תחקיר עיתונאי.

 

חשוב שתדעו!

 

  • כשאתם משתמשים בלחצן המצוקה, אתם מאשרים שקראתם ואישרתם  את תנאי השימוש הללו
  • כשאתם משתמשים בלחצן המצוקה אתם מאשרים לי לעשות שימוש בפרטים שמסרתם לצורך תחקיר עיתונאי, ואתם מודעים לכך שהפרטים מועברים אלינו באמצעות המייל ואין לנו אחריות על הצפנתם.

 

איך זה עובד?

פשוט! בכל פעם שאתם מרגישים שאין לכם עם מי לדבר במערכת הבריאות, כשלא מספקים לכם תרופה שנמצאת בסל, כשהתור שלכם פשוט רחוק מידי, כשהתייחסו אליכם לא יפה או פגעו בכם וגם, סתם אם יש לכם רעיונות לייעול, אבל אף אחד לא שאל אתכם – אתם פונים אלינו ואנחנו פונים לגורמים הרלוונטיים במערכת הבריאות בניסיון לסייע.

מניסיון, לרוב זה עוזר.

אבל גם אם לא, זה בכל זאת מתפרסם בסמאללה ועוזר לכם להרים את המודעות לעניין.

כאן אין סיפור קטן מידי. אם זה מציק לכם, זה דורש בירור לפחות.

 

הנה כמה מקרים שטופלו בלחצן המצוקה של סמאללה

ניצול שואה מתפתל מכאבים -התור רק לעוד חודשיים

שלמה רונן (83) מאיים להתאבד בימים הקרובים אם לא  יטפלו בכאבי התופת שהוא סובל מהם תקופה ארוכה. יש לו תור למרפאת כאב בעוד חודשיים, אבל בראיון ל’סמאללה’ הוא אומר “לא אחזיק מעמד, כל יום הוא בלתי נסבל,  עזרו לי, אני דועך כמו נר ומעדיף את מותי”; בעקבות פניית סמאללה התור הוקדם למחר

בעקבות פניית סמאללה: נפתרה בעיית הנגישות ב’מדיטון’ חולון

ל’לחצן המצוקה’ שלנו בסמאללה הגיעה פנייתו של רונן וינשטוק, שנאלץ לסייע לקשישה לקום על רגליה אחרי שנפלה במדרגות כשניסתה לעלות לקומה השניה במכון ‘מדיטון’ בחולון – משום שבמקום אין מעלית. מנכ”ל ‘מדיטון’ לסמאללה: “בעקבות הפנייה אין יותר בדיקות בקומה השנייה, כל השרותים יינתנו מעתה בקומה הראשונה”.

בעקבות פניית סמאללה: משרד הבריאות מגבש מחדש הנחיות לבדיקות MRI

ש’ פנתה אלינו עם בעיה מורכבת מאוד – הבן שלה חולה אפילפסיה שבגופו הושתל קוצב וגאלי להפחתת ההתקפים ובמקביל הוא גם חולה במחלה גנטית שמצריכה הרבה בדיקות MRI. הבעיה היתה שבשום בית חולים לא הסכימו לבדוק אותו בטענה שהבדיקה, בשילוב עם הקוצב עלולה להרוג אותו. בעקבות פניית סמאללה למשרד הבריאות – שני בתי חולים קיבלו הנחיה לבצע את הבדיקה, לאחר שמומחים גיבשו הנחיות בטיחות חדשות לבדיקת MRI ומשרד הבריאות יחל גם להכשיר אנשי מקצוע בבטיחות MRI

בעקבות פניית סמאללה: מאוחדת תחזיר השרות לילדים נכים

נחמה וייס (שם בדוי), אימו של יצחק הקטן שנולד עם נכות, ראתה ברופאת הילדים שלו לא פחות ממלאכית – ד”ר נטלי דכטיאר היתה מגיעה אליה עד הבית ועונה על כל שאלה, כל יום, בכל שעה. “הורים לילדים מוגבלים זקוקים למענה רפואי כל הזמן” היא סיפרה כשקיבלה את ההודעה שקופת החולים מבטלת את השרות ‘רופא עד הבית’ לילדים נכים “אין לי מושג איך נסתדר לבד” אמרה ויינברג; מאוחדת בעקבות פניית ‘סמאללה’ – “במחשבה שנייה, נשאיר את השרות”

 

קופ”ח למבוטח: “אנחנו התרשלנו – אתה תשלם”

מה עושים כשסובלים מכאבים באמצע הלילה ובמוקד הפניות של הקופה לא עונים? הולכים לחדר מיון. נחום גלעדי הגיע פעמיים למיון ובכל פעם נשלח הביתה, בפעם השלישית אשפזו אותו עם דלקת ריאות קשה ואז דרשו ממנו לשלם

רמב”ם למטופלת: “אישור לקנאביס? שלמי כסף”

ד’ הגיעה למרפאת הכאב בבית החולים רמב”ם כדי לחדש את הרישיון שלה לקבלת קנאביס רפואי ופתאום, ונדהמה לגלות שבבית החולים העבירו את הטיפול מהרופא  לאחות ומכיוון שאין הסדר של טיפול אחות מול קופת החולים – היא נדרשה לשלם 80 שקל עבור הרישיון שעל פי חוק, ניתן בחינם. האחיות אמרו לה שכדי לקבל את הרישיון בחינם עליה לעבור קופת חולים; הכללית: “מדובר בטעות של בית החולים”; רמב”ם: “השינוי נועד להקל על החולים”

 

קשישה בהדסה “צריך פה 40 אלף שקל כדי לא לסבול”

דייזי בצרי (82) מירושלים, נפלה לפני כשבוע בביתה ושברה את הירך. בזמן שבית החולים הדסה סוער מהפגנות ומדיבורים על שר”פ, היא שוכבת במחלקה האורטופדית וחושבת על האבסורד: “כדי לא לסבול בבית החולים הזה, צריך 40 אלף שקל”. היא אומרת ל’סמאללה’, “זה גזל, הם לא בסדר והגיע הזמן שאנשים יידעו מזה, את מחכה בתור לניתוח וכל הזמן רואה איך אנשים ששילמו לשר”פ מתקדמים לפנייך בזמן שאותך מעכבים עוד ועוד בניסיון לגרום לך להבין שעדיף לשלם פרטי”

“איך אפשר להתעלם מבכי של תינוקת?”

קארין גורני לא האמינה שזה קורה לה. איך רופאה אחת הצליחה למחוק לה את החיוך מהפנים ולהחליף אותו בבכי. בשיחה עם ‘סמאללה’ היא אומרת “לא עניין אותה שהתינוקת שלי צורחת וסובלת מחום גבוה, אמרה לי שנמאס לה לקבל אנשים בלי תור והזמינה לי אבטחה, הפקידה ריחמה עלי וביקשה מהרופאה לקבל אותי, אנשים הציעו לתרום את התור שלהם, אבל כלום לא עזר. בתי קיבלה טיפול רק כעבור כמה שעות של סבל”

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top