כשהפאות ותוספות השיער הורגות את השיער האמיתי: איך נמנעים ממה שקרה לנעמי קמבל?

דוגמנית-העל נעמי קמבל פרסמה תמונה שלה שחושפת שיער מאוד דליל ושונה מאוד ממה שהתרגלנו לראות על דוגמניות וזה מיד מעלה את סוגיית ה”אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?” או במילים פשוטות – הצילו! איך נמנעים מה”אסון” הזה? למומחה השיער, דורון פסקינו, הפתרונים

קמבל לא הייתה צריכה לכתוב פוסט מרגש, היא פשוט הפסיקה להתחבא מאחורי הפאה ופרסמה תמונה של השיער האמיתי שלה, או מה שנשאר ממנו ונאסף לצמות רבים הביעו תמיכה ואמרו שהכי יפה לה טבעי, אבל ניתן בהחלט ללמוד משהו מהטעויות שעשו קמבל ומעצבי השיער שלה לאורך השנים. אצנו רצנו לדורון פסקינו, מומחה שיער ומבעלי מרכזי פתרונות השיער המקצועיים “דורון פסקינו” כדי להבין –

מה גרם לשיער שלה להיראות ככה, למה בעצם כמעט לא נשאר לה שיער?

כשהזקיקים מתים. קמבל בתמונה שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה

“נעמי קמבל היא אחת הדוגמניות הוותיקות והעסוקות כיום בעולם ומאחוריה עשורים של עשייה יומיומית. כל קמפיין, כל תצוגה, כל צילום וכל השקה מצריכים את עיצוב השיער מחדש, שכולל פן, צביעה, הרכבה ופירוק של תוספות שיער, שימוש בפאות ומה לא. כאשר אלו נעשים בצורה אינטנסיבית וכמעט יומיומית, הסיכוי שלא יגבו מחיר כבד מהשיער הוא קלוש ביותר. השיער נחלש, נשבר ופעמים רבות פשוט נקרע. כיוון שדחיפות העבודות לא מאפשרת אפילו תקופת החלמה קצרה, הזקיקים אינם מתאוששים ו”מתים”. כאשר זה קורה מתחילה בשלב הראשוני דלילות ולאחר מכן ממש קרחות שנראות לעין. כמובן שאושיה כמו נעמי קמבל לא יכולה להרשות לעצמה לקחת הפסקה גם כאשר המצב מתחיל להידרדר, ואז סביר להניח שהשימוש והצורך בפאות ותוספות גובר והנזק מסלים”.

מהן הסכנות שהקולגות שלך, מעצבי השיער לא מגלים לנו? תוספות שיער ופאות יהרגו לנו בסופו של דבר את השיער?

לדברי פסקינו, “התשובה תלויה קודם כל במצב השיער שעל ראשנו. תוספות שיער אינן מתאימות לכל אחת וצריך לזכור שהן מושמות, בין אם באמצעות הדבקה, תפירה או כל שיטה אחרת הקיימת בשוק, על גבי השיער הקיים. לתוספות השיער יש משקל לא מועט שלעיתים עלול ליצור הרגשה מוזרה של אי נוחות מסוימת. ברגע ששערנו בבסיס הוא דליל מאוד, הכבדה עליו עם משקל תוספות השיער עלולה להזיק לו, למרוט אותו וליצור קרחות. חשוב מאוד לבצע את תוספות השיער אצל מומחים מנוסים שיודעים להאריך האם אנו במצב שמאפשר לשים תוספות שיער וגם אם התשובה חיובית, כמה משקל יכול שיער ראשנו לשאת מבלי להיפגע. לעתים רצון הלקוחה לשיער ארוך ומלא נפח הוא לא ריאלי ויכול להזיק לה. בין הגורמים לעלות יחידות השיער, מעבר לאיכותו ונדירותו הוא גם הכמות או המשקל. במידה ונלך לאדם לא מקצועי שהאינטרס היחיד שעומד לנגד עיניו הוא כמה שיער הוא יכול “לדחוף” לנו ובעצם לחייב ולהרוויח, מדובר במתכון לאסון”.

ככה עושים את זה נכון, נטלי דדון אצל פסקינו (צילום: יח”צ)

אוקיי אז לבחור נכון את מי שעושה לנו תוספות שיער, מה עוד?

“אלמנט נוסף שיכול להשפיע הוא צורת ודרך החיבור” מסביר פסקינו. “על מומחה השיער לאבחן מהי שיטת החיבור הטובה ביותר והכי פחות מזיקה לשיער הלקוחה, וכן לחבר את התוספות באופן כזה שלא ימשכו ויעמיסו יותר מידי על הקרקפת והשיער הטבעי הקיים. ברוב המקרים נרגיש תחושה של אי נוחות מסוימת, שהרי התוספת היא גוף זר שמושם על ראשנו, אך יש לשים לב שאי הנוחות לא מלווה במשיכה וכאבים”.

“הדבר השלישי” מוסיף פסקינו, הוא עניין המחויבות וההתמדה. “תוספות שיער קבועות הן לא דבר ששמים פעם אחת ושוכחים, אלא מחייבות הגעה למעצב השיער לפחות אחת לחודש בכדי לפרקן ולבצע התקנה מחודשת שלהן. פעולה זו מאפשרת לנו לחבר את השיער קרוב יותר לקרקפת, וכן לנקות את החיבור משיער שנשר באופן טבעי בכדי שלא תיווצר “ראסטה”.  מי שבוחרת בתוספות שיער זמניות, כאלה שמתחברות באמצעות קליפסים לשיער הטבעי, מסתכנת כאשר היא משאירה אותן לפרקי זמן ארוכים. תוספות שיער זמניות מיועדות להיות זמניות בלבד וחיבור באמצעות קליפסים אינו מתאים לפרקי זמן ארוכים”.

יש ציבור שלם של נשים שמשתמשות בפאות דווקא מהטעם הדתי של להחביא את השיער האמיתי שלהן, גם הן צריכות להיזהר או לשים לב למה שהן שמות על הראש

לדברי פסקינו, “פאות מזיקות לראש פחות מתוספות שיער בשל העובדה כי הן מונחות על הראש או נתפסות על הקרקפת בדרך כלל באמצעות מדבקה או קליפסים ולא על השיער עצמו. אי לכך אין חשש של משיכת השיער וקריעתו, שהם הגורמים  העיקריים לבעיות של כאב והקרחה. עם זאת, כיוון שאצל נשים דתיות לא מדובר על מצב בו תחת הפאה אין שיער, אלא בדיוק ההיפך, הן מעוניינות לחסות ולהסתיר את שיערן הקיים, כאשר הן בבית והדבר מתאפשר רצוי להוריד את הפאה לזמן רב ככל הניתן בכדי לתת לקרקפת לנשום. הגורם היחיד בפאה שיכול ליצור בעיה הוא תפס הקליפס. רצוי להזיזו מידי פעם לאזורים שונים של הראש כדי שלא ייתפס כל פעם על אותה קבוצת שיער ויזיק לה”.

לא באמת חשבתם שהשיער של נטע כל כך ארוך, ברזילי אצל פסקינו (צילום: יח”צ)

איך משקמים ראש כמו של נעמי קמבל – שכבר עבר הכל ולא נשארו בו כמעט שערות? אפשר בכלל?

לדברי פסקינו, “מצב של קרחת הוא מצב שאינו ניתן לשיקום. ברגע שזקיק השערה מת הוא אינו יכול לקום לתחייה. עם זאת, במידה ועדיין קיימים בראש זקיקי שיער שנפגעו ונחלשו, ניתן בהחלט לנסות לשקמם. בראש ובראשונה רצוי להוריד את תוספות השיער מהראש לחלוטין או לפחות להחליפן בפאה ,במידה ומדובר באישה דתייה, בכדי לתת לזקיקי השיער מנוחה וסיכוי להתאושש. במידה ומדובר באישה חילונית, רצוי וניתן להשתמש במקום פאה ביחידת שיער המותאמת באופן ספציפי לאזור השיער שנפגע בכדי להסוותו”.

מה לגבי פתרונות קצת יותר טבעיים?

“פתרון טבעי נוסף שניתן להיעזר בו”, מוסיף פסקינו, “הוא למשל מיזותרפיה לראש, הפועל כדיקור. מדובר על רולר אשר עליו  מחטים באורך של כ- 1 מ”מ, אותו יש להעביר על הקרקפת באופן עצמאי, בבית, יום כן- יום לא, רצוי לאחר מקלחת.

לפעילות זו החוזרת על עצמה, מספר תפקידים, האחד לפתוח נקבוביות סתומות ובעצם “לשחרר” זקיקי שיער ולאפשר להם להמשיך “לחיות” ולהצמיח, ואילו השני לפצוע את הקרקפת וליצור אדמומיות שמקורה בהזרמה מוגברת של דם לראש. לאחר המעבר עם הרולר, רצוי להשתמש בתערובת צמחים 100% טבעית הנרקחת מצמחי מרפא ירוקים שונים, כדוגמת סרפד, מרווה, גרניום, דפנה ועוד. תפקידה להזין את בסיס השערה ולחזק את זקיקי השיער הקיימים. תהליך טיפול זה אורך תקופה של 3 עד 6 חודשים ותפקידו בעצם להעיר ולהציל זקיקי שיער רדומים (שאינם מתים). על פי מחקרים בתחום, ניתן להעיר זקיקי שיער לתקופה של עד 6 שנים מרגע היותם רדומים ולהופכם פעילים. שיטות נוספות הן טיפולים ממוקדים באינפרא אדום או לייזר, אשר מומלץ לערוך במכונים מבוקרים ומנוסים והיום קיימים אפילו מכשירים ביתיים. בכל מקרה, רצוי לצלם באופן עצמאי את השיער לפני ואחרי תקופת הטיפול ולראות במו עיננו על ידי השוואה פשוטה האם החל תהליך עיבוי וצמיחה במהלך התקופה ולא להסתמך על הזיכרון”.

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top