ברזיל: רופאים הנשימו הריונית עם מוות מוחי במשך 4 חודשים כדי להציל את התאומים שלה

מדובר בתקופה הארוכה ביותר בהיסטוריה הרפואית שבה רופאים השאירו אישה הריונית שכבר הוגדרה מתה – מחוברת למכונות הנשמה על מנת לאפשר לתאומים שברחמה זמן להבשיל לכדי לידה בניתוח קיסרי. לתאומים שלום

Share This:

הרופאים הברזילאים הפכו להיות הראשונים בעולם “להחזיק” אישה בהריון בחיים עם מוות מוחי, באמצעות מכונות במשך 123 ימים – התקופה הארוכה ביותר בהיסטוריה הרפואית – כדי ליילד את התאומים שלה בניתוח קיסרי.

התינוקות (בן ובת) נולדו בחודש השביעי להריון בפברואר השנה ושוחררו מבית החולים בסוף מאי.

אביהם, מיוריאל פאדילה (24) דיבר השבוע על כך שאשתו, פרנקילן דה סילבה זמפולי פאדילה (21), נפטרה במהלך ההריון באוקטובר אשתקד, לאחר שלקתה בארוע מוחי.

הוא סיפר כיצד הרופאים  קיבלו את ההחלטה פורצת הדרך להציל את העוברים, שהיו בני בת 9 שבועות בלבד, משום שהלבבות הקטנים שלהם המשיכו לפעום ברחם אימם גם לאחר שמתה, נלחמים כנגד הסיכויים להישאר בחיים.

נלחמו על הזכות לחיות (shutterstock)

הבעל השכול, שבור לב מאבדנה של אשתו, אך שמח עם לידת ילדיו, תיאר את הלידה הזאת כנס.

מאבקם של התינוקות על החיים הביא את הרופאים בבית החולים Nosso Senhora do Rocio בקאמפו לארגו שבדרום ברזיל, עד דמעות, כאשר הם סיפקו רמות חסרות תקדים של טיפול, שכללו קישוט החלל סביב מיטתה של פרנקיילן עם תמונותיה,  שרו שירים לתינוקות שעדיין לא נולדו וליטפו את בטנה ההריונית של פרנקיילן המתה – הם פשוט נתנו להם אהבה גדולה במקום זו שנלקחה מהם עם מותה של האם.

לאחר הפסקת ההנשמה בחודש פברואר, נתרמו לבה וכליותיה של הצעירה כדי להציל את חייהם של שני אנשים אחרים.

מיוריאל, בעלה של פרנקיילן שיש לו  ממנה ילדה בת שנתיים בבית, מלבד התאומים, תיאר בראיון לעיתון הניו זילנד הראלד כיצד איבד את אשתו: “הייתי בדרכי לעבודה באוקטובר האחרון, כשפרנקילן התקשרה וביקשה שאחזור הביתה בדחיפות. היא אמרה שראשה הורג אותה, אמרתי לה לקחת כדור, אבל היא אמרה שיש כאב לה חד בעורף וזה היה כל כך חזק שהיא הרגישה שהיא עומדת לקרוס”.

מיוריאל, חקלאי במקצועו, מיהר לחזור הביתה וראה את אשתו רועדת, בוכה, מסוחררת ומקיאה מכאב.

“כשהסעתי אותה לבית החולים היא אמרה ‘אני רוצה שתהיה מוכן לקבל את זה שאני אשאר שם, אני לא אחזור הביתה’.

ואז היא התעלפה ואלה היו המלים האחרונות שדיברה איתי והפעם האחרונה שראיתי אותה בחיים “, אמר האב ההרוס.

הרופאים איבחנו  דימום מוחי – וריד פרץ בראשה של פרנקילן והיא הגיעה לבית החולים עם דימום חמור שלחץ על המוח.

לאחר שלושה ימים של בדיקות וסריקות, הכריזו הרופאים על מותה של האם הצעירה והבהירו לבעלה שאין תקווה לתאומים.

הבעל המבוהל סיפר: “הם אמרו לי שהם ייתנו לתינוקות עוד שלושה ימים של חיים, כי הם העבירו את אשתי סריקות CT מרובות, נתנו לה תרופות חזקות כולל טיפול אנטיביוטי מלא, ופירושו של דבר שהכול הסתיים עבור תינוקות שלנו .

“הם אמרו שמיד  כשהלבבות הקטנים שלהם יפסיקו לפעום, הם יכבו את המכונות ואני אוכל לקבור את אשתי”.

אלא שהלבבות של התינוקות לא פסקו.

ד”ר דלטון ריבבאם, ראש המחלקה לטיפול נמרולוגי נוירולוגי, שהיה אחראי על המקרה, גילה: “עשינו אולטרסאונד, חשבנו שנראה שהעוברים מתו ברחם, אבל להפתעתנו הם נאחזו בחיים.

“האיברים של פרנקילן היו שלמים ועובדים כאילו היא עדיין איתנו, אז החלטנו להשאיר אותה בחיים כדי להציל את ילדיה שטרם נולדו, וכל יום ראינו אותם גדלים בצורה נורמלית”.

מאחר שזו היתה טריטוריה לא ידועה עבור הצוות הרפואי, ד”ר רבאבם ביקש עזרה מרופא בפורטוגל שטיפל במקרה דומה שבו העובר הושאר ברחם 107 ימים לפני שנולד.

“היו מקרים אחרים, אבל שלנו הוא הארוך ביותר עם 123 ימים – ארבעה חודשים”, הוא המשיך: “זה היה מקרה מאתגר מאוד שדורש עבודה רב-תחומית אינטנסיבית”.

לצפייה ברופאים שרים לבטן ההריונית של פרנקילן המתה לחצו כאן

קיראו גם:

אבא סובל מדיכאון אחרי לידה: “שום סופת הורמונים לא חיכתה לי”

אושר בטרומית: לידה “שקטה” תוכר בביטוח לאומי משבוע -22

היסטוריה רפואית: לידה טבעית ראשונה לאישה סכרתית

Share This:

כתיבת תגובה

Top