מדענים גילו ויטמין ש”מתקן” את תהליך ההזדקנות ונלחם בסרטן

חוקרים אוסטרלים זיהו ויטמין שמתקן DNA פגום ועשוי להוביל להתפתחות תרופה שהופכת את ההזדקנות, נלחמת בסרטן ואפילו מסייעת בטיסות לחלל

Share This:

המחקר, שפורסם בכתב העת המדעי  Science, זיהה כיצד ויטמין הנקרא NAD + – הנמצא באופן טבעי בכל תא בגופנו – מסדיר את האינטראקציות השולטות בתיקון ה- DNA.

הקמטים יעלמו? (pixabay)

טיפול בעכברים עם אותו ויטמין NAD + או “המאיץ”, המכונה NMN , שיפר את יכולת התאים שלהם לתקן נזק ל DNA שלהם, שנגרם מחשיפה לקרינה או מזקנה.

“התאים של עכברים זקנים  מן העכברים הצעירים, לאחר רק שבוע אחד של טיפול”, אמר המחבר הראשי של המחקר, פרופ’ דיויד סינקלר, מאוניברסיטת ניו סאות’ ויילס שבאוסטרליה.

לדברי החוקרים, הממצאים עשויים להוביל לפיתוח תרופות לטיפול בסרטן ואלצהיימר, ואף להגן על אסטרונאוטים מפני קרינה במהלך משימות שונות שלהם בחלל, כמו גם למתן את ההשפעות של הנזק ל- DNA עבור נוסעים מתמידים, החשופים לקרינה מרובה בטיסות.

בנוסף, מדענים קבעו כי NAD + יכול להיות שימושי לטיפול במחלות שונות של הזדקנות ופוריות נשית וגם לטפל בתופעות לוואי של כימותרפיה.

ניסויים בבני אדם בטיפול ב- NMN יתחילו תוך שישה חודשים.

“אם הניסויים יצליחו, יהיה זה הדבר הקרוב ביותר ביותר לתרופה בטוחה ויעילה נגד ההזדקנות, שנמצאת במרחק של שלוש עד חמש שנים בלבד מלהיות בשוק”, הוסיף סינקלר.

לקריאת המחקר במקור – לחצו כאן

קיראו גם:

מזדקנים לאט: מדענים הצליחו לעכב הזדקנות של עכברים ב-35%

הסוף להזדקנות? מדענים הצליחו “להחזיר השעון לאחור”

דו”ח ה-OECD קובע: מערכת הבריאות הישראלית היא פלא

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top