לא היה מרוצה מהטיפול, אז רצח את האחות

האלימות נגד צוותים רפואיים עלתה הבוקר שלב. מגידופים בעיקר ומעת לעת ארוע שמסתיים בפציעות קלות – לרצח של אחות בגלל חוסר שביעות רצון מהחיסון

Share This:

הבוקר הזה (ג) נפתח עם ידיעה מזעזעת. אישה נשרפה למוות בסניף של קופת החולים כללית בחולון. עדיין לא היה ברור מה הגורם לשריפה ומדוע רק אישה אחת נפגעה, למעט מספר נפגעי חרדה.

 

לא היה מרוצה מהחיסון, אז שרף את האחות. זירת הרצח בחולון (צילום: תיעוד מבצעי, מד”א)

מאוחר יותר התברר שהאישה, היא האחות טובה קררו (51), שככל הנראה נרצחה בידי מטופל שלא היה מרוצה מהחיסון שהיא נתנה לו.

עדי ראייה במקום סיפרו שקשיש בן 78 הגיע למרפאה עם בקבוק ובו חומר דליק והצית את חדר האחות ואת קררו בתוכו. מחקירת המקרה עולה שמדובר בניצול שואה שקיבל את החיסון נגד שפעת ולאחר שחלה, למרות החיסון, הגיע מספר פעמים למרפאה כדי להתלונן על כך שפגעו לו בבריאות.

הבוקר הוא לקח את זה כאמור צעד אחד קדימה והצית את מי שהוא תופס כאשמה במצבו – האחות טובה קררו.

בינואר השנה נחשף כי החיסון השנתי נגד שפעת, ככל הנראה אינו יעיל ואנשים רבים שהתחסנו מפני הנגיף הרגישו מרומים. אחד מהם הוא ככל הנראה החשוד ברצח קררו, שחלה למרות שקיבל את החיסון.

החשש הגדול של גורמי המקצוע ושל משרד הבריאות כתוצאה מאותה חשיפה היה פגיעה בבריאות הציבור, שמא אנשים לא יתחסנו יותר והדבר יוביל להתפרצות מגיפת שפעת בשנים הבאות ולקריסת המערכות הרפואיות.

איש לא שיער בדמיונו תוצאה מעין זו לאותו חיסון כושל.

מחר: שביתה במערכת הבריאות

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע כי כל מערכת הבריאות ברחבי המדינה תושבת מחר (יום ד’) בין השעות 08:00 ל-10:00 בבוקר, בעקבות הרצח הטרגי של האחות קררו.

לדבריו “זהו יום קשה מאוד. אחות מסורה שעבדה 35 שנה בשירות למען אזרחים נרצחה באכזריות במקום עבודתה על לא עוול בכפה. אישה מסורה שכל חייה עשתה למען הזולת מקפחת את חייה זה פשוט בלתי נתפס. אני מזועזע וכואב את הטרגדיה”.

ניסנקורן הוסיף: “עלינו כחברה להוקיע ולגנות כל אירוע של אלימות כלפי עובדים. לא אשלים עם תופעות קשות שכאלה. החברה הישראלית צריכה להוקיע את האלימות מחיינו. ההסתדרות וההסתדרות האחיות בראשות אילנה כהן תעמיד כל סיוע שיידרש לאוכלוסיות האחיות. אפעל מול משרדי הממשלה השונים בכדי שנבנה תוכנית פעולה שתגן על העובדים”.

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב לרצח בחולון ואמר: ״אני מזועזע מהאפשרות בה עובדת קופת חולים נרצחה על רקע טיפול רפואי בידי מטופל לכאורה. מדובר בחציית כל הקווים האדומים של אלימות אסורה ומסוכנת. אני סומך על משטרת ישראל שמקיימת בשעה זו בדיקות ראשוניות כדי לחקור את האירוע הקשה ונמתין לקבלת ממצאים אלו. אני מבקש לגבות את הצוותים הרפואיים ולחזק את הרופאים, האחיות וכלל עובדי מערכת הבריאות. לא נוכל להשלים עם מקרי אלימות נגד אנשי הרפואה ואין סיבה שתצדיק התנהגות נפשעת מעין זו. תנחומיי למשפחה היקרה בשעתה הקשה״.

קיראו גם:

נגד אלימות: הרופאים שיבשו את הפעילות בביה”ח

רופא ואחות הותקפו בבעיטות ואגרופים – ביה”ח זיו יושבת מחר

ההסתדרות הרפואית השיקה: קו חם לרופאים שחוו ‘שיימינג’

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top