הדסה: כל רופאי האונקולוגית התפטרו – החולים מתכוננים לעזיבה

לאחר מאבק ממושך של מנהל המחלקה פרופ’ מיכאל (מיקי) וינטראוב בהנהלת בית החולים, ההורים קיבלו היום הודעה כי הגיש את התפטרותו “לא אוכל להמשיך להבטיח את הטיפול הטוב ביותר לילדיכם”

Share This:

חששם הגדול של ההורים לילדים חולי הסרטן מהמחלקה האונקולוגית לילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים

הודעת ההתפטרות של פרופ’ מיקי וינטראוב לחולי והורי החולים במחלקה האונקולוגית בהדסה עין-כרם

התממש – פרופ’ מיכאל (מיקי) וינטראוב הודיע להם היום (א) בהודעת SMS שהגיש את התפטרותו להנהלת בית החולים ואיתו יתר הצוות הרפואי של המחלקה: פרופסור שושנה וילק, ד”ר מירה חריט, ד”ר אלחנן פריד, ד”ר טל בן עמי וד”ר יאיר פלד.

לסכסוך בין מנהל המחלקה האונקולוגית ובין הדסה ועל החולים הנופלים בין הכיסאות קיראו כאן

בהודעה נכתב: “היום בבוקר הגשתי את התפטרותי להנהלת הדסה. פרופ’ וילק, ד”ר חריט, ד”ד פריד, ד”ר בן-עמי וד”ר פלד הגישו לי את העתקי מכתבי ההתפטרות האישיים שלהם שהגישו להנהלת הדסה.

זהו רגע קשה ועצוב בשבילי, רגע של שבר אמיתי, אך לאור התנהלותה של ההנהלה, אינני יכול להמשיך להיות אחראי כלפי על מתן הטיפול הטוב ביותר לילדים”.

גם מהנהלת הדסה נמסרה הודעה ובה נכתב:

“הנהלת בית החולים קיבלה היום מכתב התפטרות קולקטיבי של מנהל המחלקה להמטואונקלוגיה ילדים וחמישה רופאים בכירים מהמחלקה.

הנהלת בית החולים תעשה כל שלאל ידה לעשות, כדי שאף ילד לא יפגע מההתפטרות הקולקטיבית הזו”.

כל ההורים יבקשו את התיקים הרפואיים של ילדיהם

הפגנת חולי הסרטן מול משרדו של השר ליצמן בחודש שעבר (צילום: באדיבות מלי מזרחי)

הילדים המאושפזים במחלקה, יחד עם הוריהם מנהלים מאבק בחודשים האחרונים בניסיון להביא לסיום המשבר בין פרופ’ וינטראוב וצוותו ובין הנהלת הדסה. רק בחודש שעבר הם הפגינו מול משרדו של שר הבריאות יעקב ליצמן בירושלים, כדי לנסות לשנות את המציאות דרך משרד הבריאות.

השר ליצמן אכן ניסה לגשר בין הצדדים, אך ללא הועיל. מלשכתו נמסר לסמאללה בחודש שעבר “ההפגנה היא בסדר גמור, אנחנו לא מתנגדים להפגנות. זכותו של כל גוף, ארגון, מוסד או אוכלוסייה להפגין ולהביע את דעתו אבל השר ליצמן ומנכ”ל משרדו, משה בר סימן טוב ישבו ויושבים עם הצדדים בניסיון להגיע להבנות כדי לשמור על הילדים על מנת שלא ישתנו דברים שאסור לשנות אותם, כי זאת המחלקה הכי רגישה שיש”.

מסדרונות ביה”ח הדסה עין כרם בירושלים (צילום: כרמית ראובן בצלאל)

ומה יהיה עם החולים והוריהים? כפי שכבר נכתב כאן, רבים מהם מרגישים שלא יוכלו להילחם כראוי במחלה בלי הצוות המסור שהתרגלו אוליו בהדסה עין כרם. החלפה של כלל הצוות היא מבחינתם ככל הנראה פעולה שתגרום למעבר לבית חולים אחר.

בשיחה עם סמאללה אומר היום (א) יגאל ודר, אביה של קוראל (21) שחלתה בסרטן בגיל 10 ומאז שהבריאה, מבקרת מידי פעם במחלקה לבדיקות:

קיבלנו הודעות, אנחנו עדיין מנסים לגבש דרך פעולה, בשלב הראשון ככל הנראה כל ההורים ידרשו את התיקים הרפואיים”.

קיראו גם:

צפו: הורים לילדים חולי סרטן נאבקים נגד סגירת המחלקה האונקולוגית

כשמנכ”ל הדסה מסמס לך

אושר בכנסת: קצבת ילדים חולי סרטן תעלה ל- 4,487 שקלים

ממשרד הבריאות נמסר:

“בעקבות המשבר במחלקת אונקולוגיה ילדים בהדסה, הנחה שר הבריאות יעקב ליצמן את מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, לפעול מול בית החולים על מנת להבטיח את הרצף הטיפולי במחלקה, מתוך דאגה לשלומם ובריאות הילדים ובני משפחותיהם.

משרד הבריאות פועל מזה תקופה ארוכה למצוא פתרון בין הנהלת הדסה למנהל המחלקה. אנו מצרים על הגעת הצדדים למבוי סתום ואנו בטוחים כי רק טובת הילדים לנגד עיני כל הצדדים.

מנכ”ל משרד הבריאות נועד באחרונה עם נציגי הרופאים, כדי להבטיח שהמשבר הפוקד את המחלקה לא יפגע בילדים וכי כל מצב שייוצר הינו הדרגתי וכולל חלופות אפשריות לפי שלבים ולאורך זמן.

שר הבריאות קורא לצדדים להגיע לעמק השווה לטובת הילדים. במקביל שוחח שר הבריאות עם מנכ”ל הדסה פרופ’ זאב רוטשטיין, והבהיר כי יש להבטיח שהמחלקה תישאר ערוכה למענה מתאים בכל סיטואציה אפשרית.

משרד הבריאות ימשיך לפעול בכל דרך, גם במהלך החודשים הקרובים עד מועד הכניסה האפשרית של ההתפטרות לתוקף, לסייע להדסה ולרופאי המחלקה, לוודא את השמירה על הרצף הטיפולי לטובת הילדים”.
צפו בהפגנת ההורים והילדים מול משרד הבריאות בירושלים בחודש שעבר (צילום: מלי מזרחי)

 

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top