צפו: תרמתם דם? ייתכן שהוא בדרך לפרו להציל את זוהר כץ

המטולוג בכיר ממד”א יטוס לפנות בוקר (ג) עם מנות ומרכיבי דם לפרו על מנת להציל את חיי זהר כץ, המטיילת הישראלית שנדבקה בחיידק אלים

זוהר כץ (21) מקיבוץ יטבתה נסעה לטיול הגדול שלה בדרום אמריקה כמו כולם, שמחה ומלאת חיוניות. אלא שהטיול נעצר לאחר שזוהר נדבקה בחיידק אלים המאיים על מערכת הדם שלה וכעת היא נזקקת לכמה שיותר מנות דם מסוג A .

מד”א בתיאום עם משרד החוץ ובסיוע מלא של חברת הביטוח ‘מגדל’ פעלו היום (ב’) על מנת להטיס מנות ומרכיבי דם לפרו להצלת חיי המטיילת הישראלית זהר כץ שמאושפזת במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבי”ח בלימה וזקוקה לעשרות מנות ומרכיבי דם

לאחר שהתקבל אישור מחברת התעופה, הרופא המטולוג הבכיר של מד”א, ד”ר אשר מוזר, ייצא בשעה 05:30 לפנות בוקר (ג’) בטיסה מנתב”ג לפרו על מנת להביא את מנות הפלזמה לזהר כץ לאחר ששירותי הדם של מד”א ארזו היום באריזות מיוחדות עשרות מנות לטיפול.

כעת ממתינים לאישור של משרד הבריאות הפרואני ושל ביה”ח להכניס את מנות ומרכיבי הדם לבית החולים ונעשים מאמצים כבירים מול נציגי משרד החוץ ושגריר ישראל בפרו וצוותו.

צפו בהכנת מנות הדם במד”א לקראת הטסתן לפרו כדי להציל את חייה של זוהר כץ (צילום: דוברות מד”א)

 

ד”ר מוזר, סגן מנהלת שירותי הדם של מד”א והמטולוג בכיר, יטוס לפנות בוקר לפרו על מנת לעמוד מקרוב על מצבה הרפואי ולסייע בכל שניתן לזהר שמאושפזת במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבי”ח בלימה וזקוקה לעשרות מנות ומרכיבי דם.

ד”ר מוזר יסייע גם בבדיקה הרפואית שתבדוק את האפשרות להטסתה של זהר חזרה לארץ כשהתיאומים נעשים בעזרת משרד החוץ, שגריר ישראל בפרו וצוותו ובסיוע מלא של חברת הביטוח ‘מגדל’.

במד”א נמצאים בקשר עם בני המשפחה של זהר אשר שוהים בבית החולים ופעלו יחד עם שגריר ישראל בפרו ונציגיו לקשר את פרופ’ אילת שנער, סמנכ”לית שרותי הדם של מד”א עם רופאי בית החולים בפרו על מנת לקבל את האישורים המחייבים “בשירותי הדם של מד”א ישנן מספיק מנות דם מהסוג הנדרש. אנו נערכים למצב שאם יהיה צורך ויכולת לשלוח מנות נוספות נוכל לשלוח אותם ממלאי הפלזמה הקפואה שלנו כדי לטפל בזהר. אנחנו כולנו מאחלים לה הרבה בריאות ומייחלים לשובה ארצה בריאה ושלמה.” סיכמה פרופ’ שנער.

מנות הפלזמה נארזו בצורה מיוחדת והוקפאו הקפאה של מינוס שמונים מעלות שמאפשרת שמירה בטמפרטורה מתאימה בטיסה ומבטיחה שיגיעו באיכות הטובה ביותר לטיפול בחולה.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “אנחנו מנהלים מבצע מורכב ומתאמים את משלוח מנות ומרכיבי הדם יחד עם רופא המטולוג בכיר של מגן דוד אדום שיטוס לפרו ויסייע בכל מה שיידרש על מנת לתת לזהר את הטיפול הרפואי המיטבי ולהחזירה בהקדם האפשרי להמשך טיפול רפואי בארץ. מדובר בנוהל לא פשוט הדורש אישורים רבים, וברגע שיתקבל האור הירוק מפרו אנחנו ערוכים לצאת לדרך. אני מאחל לזהר בריאות שלמה”.

קיראו גם:

מתקדמים: מד”א העבירו הדרכת החייאה בשידור חי בפייסבוק

אלי בין:”לתקצב את מד”א -חשיבות לאומית”

ומה הם? עז? – משלוחי מנות לסוכרתיים

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top