חיפה: “שפכו מיליונים על תחבורה ציבורית – שכחו את בעלי המוגבלויות”

איך ייתכן שעיריית חיפה מוציאה כל כך הרבה כסף על שדרוג התחבורה הציבורית בעוד הפתרון לבעלי מוגבלויות עלוב ומסוכן? את אבי עובדיה, מנכ”ל איגוד אחוה לבעלי מוגבלויות – זה מקומם

שימו לב למפגע הזה שבעיריית חיפה כנראה קוראים לו – “גישה לבעלי מוגבלויות” – אבי עובדיה, מנכ”ל עמותת ‘אחוה’ איגוד רב תחומי לאנשים עם מוגבלות, צילם את הרמפה הזאת בתחנה המרכזית לב המפרץ והתקומם בפייסבוק על היחס לבעלי המוגבלויות במקום:

הרמפה המאולתרת בלב המפרץ (צילום: אבי עובדיה)

“330 מיליון שקל, זה הסכום שעולה להקים את מרכז התחבורה המטרופוליני של חיפה. רכבות, אוטובוסים, מטרונית ורכבל. הרבה כסף ציבורי נשפך פה.

אבל עם כל הכסף הגדול, שכחו את האנשים הקטנים ובמיוחד את האנשים עם מוגבלות. רמפה עלובה שאולתרה הוצבה באמצע המעבר לתחנה המרכזית שמשרתת עשרות אלפים ביממה”, כותב עובדיה ומוסיף –

“הדבר העלוב הזה עלול לגבות מחיר יקר מהרבה אנשים. אדם ההולך על קביים יחליק על המשטח הזה.

אדם עם כיסא גלגלים לא יצליח לעלות בכלל על הרמפה. כיסא גלגלים ממונע עלול להתהפך או במקרה הטוב ימעך את הרמפה. לקוי ראייה או עיוור ימעד ויפול כי הוא לא מצפה לדבר כזה. שלא לדבר על זה שאין תאורה במקום בשעות החשיכה. בכל אסון שיקרה, יאשימו את הקורבן, כי אף אחד לא לוקח אחריות”.

מעיריית חיפה נמסר:

הרמפה פורקה ובמקום ננקטים כל האמצעים האפשריים להבטיח מעבר במקום גם בתקופה בה מבוצעות העבודות להקמת מרכז התחבורה המטרופוליני שנמצא בשלבי הקמה והינו  אתר בנייה בלבד.

הפרויקט כולו תואם ותוכנן בתיאום ובהנחיית גורמי הנגישות על פי תקני הנגישות המחמירים ביותר הקיימים בארץ בנושא – כפי שנעשה בין היתר במטרונית שהוקמה גם היא ע”י חברת יפה נוף.

המעבר [בו הייתה הרמפה] משמש כמעבר זמני בתקופת העבודות בין המרכז התחבורתי ולקניון.

הרמפה [שכאמור כבר פורקה] נועדה לאפשר מעבר למרות הגשמים העזים שירדו במקום ומנעו שימוש במעבר.

מצ”ב צילום המעבר לאחר פירוק הרמפה.

קיראו גם:

לחצן מצוקה: בעקבות פניית סמאללה – נפתרה בעיית הנגישות ב’מדיטון’ חולון

2016: הכנסת אישרה סוף סוף – מוסדות בריאות יונגשו לנכים

בעקבות פניית סמאללה: מאוחדת תחזיר השרות לילדים נכים

האחריות היא עלינו, האזרחים

הי אבי, ראיתי את התמונה של הרמפה שצילמת בפייסבוק. אני מבינה שאתם עושים דברים כאלה מפעם לפעם? מעלים את המודעות? מה זה אחוה? 

“אנחנו גוף אקטביסטי ולפני חודש וחצי אנחנו, יחד עם עוד ארגוני נכים, ניצחנו בבג”ץ נגד הרשויות המקומיות שביקשו לדחות את תקנות הנגישות במרחב הציבורי לעוד 10 שנים. חייבת להיות אכיפה אזרחית אקטיבית שמתריעה על כל עבירה על החוק לנציבות לשיוויון לאנשים עם מוגבלות”.

איך מדווחים על עבירות כאלה?

“בדף הפייסבוק של עמותת אחוה – איגוד רב תחומי לאנשים עם מוגבלות”

לדיווח לחצו כאן

 

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top