יותר קנאביס רפואי: נפתח הקורס הראשון להכשרת רופאים שיתנו מרשמים

במשרד הבריאות שואפים ליותר: במסגרת הרפורמה לקידום השימוש בקנביס לטיפול רפואי החל בסוף השבוע הקורס הראשון להכשרת רופאים למתן מרשמים ורישיונות לטיפול בקנביס

מזהים את הרופא שלכם? קורס הכשרת רופאים למתן מרשמי קנאביס רפואי (צילום: באדיבות משרד הבריאות)

בשורות טובות לבעלי הרישיון לצריכת קנאביס רפואי. בקרוב יהיו יותר רופאים שיוכלו לספק את המרשם והביורוקרטיה קצת פחות תלחץ על העצבים.

בקורס שנפתח היום (א) משתתפים 25 רופאים מבתי החולים והקופות, כשלב נוסף ביישום רפורמת הקנאביס שמוביל שר הבריאות יעקב ליצמן.

לדבריו “זהו שלב נוסף וחשוב בתהליך להקלה על משתמשי הקנאביס הרפואי שלא יצטרכו להתבזות ולסבול מבירוקרטיה מיותרת. אנו נקל על אלה שנדרשים לזה רפואית אך נחמיר הפיקוח שלא יזלוג חלילה לאלה שלא צריכים לקבל את זה”

מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר:״אנחנו מחוייבים מצד אחד לסייע לאנשים בהקלת כאב וסבל לצד הצורך לשמור על בטיחות המטופלים בשימוש בצמח שהמחקר לגביו עדיין לא נותן לנו תמונה מלאה״.

יובל לנדשפט מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות סיכם: ״מדינות רבות בעולם פנו אלינו בבקשה ללמוד מהשיטה הישראלית ואני גאה על תהליך האחראי שאנחנו מובילים במשרד״.

אפילו ראש ממשלת ג’מייקה בא להתרשם

מי שהגיע להתרשם מהפעילות בקורס הוא לא אחר מראש ממשלת ג׳מייקה אנדרו הולנס, שהגיע לבקר בארץ, “קפץ” לבקר במרכז ההדרכה של משרד הבריאות. ראש ממשלת ג׳מייקה למד רבות וביקש לשמור על קשר עם משרד הבריאות הישראלי בנושא.

ראש ממשלת ג’מייקה במרכז ההדרכה של משרד הבריאות (צילום באדיבות דוברות משרד הבריאות)

במסגרת הרפורמה בשוק הקנאביס מתכוון ליצמן לפתוח את שוק גידול הקנאביס לעוד מגדלים ובכך לייצר תחרות שתוריד את מחירי הקנאביס הרפואי. כמו כן, בכוונתו לאפשר למטופלים לרכוש את הקנאביס בבתי המרקחת כמו כל תרופה אחרת.

הבעיה היא שאת הדבר הכי נכון – הוא עדיין לא עשה.

כדי להסיר לגמרי את כל החסמים צריך פשוט להסיר את צמח הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים.

פעולה קטנה ואמיצה שתביא מזור לחולים וגם למי שאינם חולים בהגדרה.

קיראו עוד:

אבסורד הקנאביס: עושים הכל חוץ מאת הדבר הנכון

מחקר: עישון קנאביס באופן קבוע מוחק את “זרעי” האלצהיימר

מחקר: ייתכן שתמותה מאלצהיימר ודמנציה גבוהה מבסרטן

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top