עכו: בת 35 ובנה בן ה- 5 נמצאו ללא רוח חיים

שוב חשד לרצח והתאבדות: אישה נמצאה ללא רוח חיים ברחוב חטיבת גולני בעכו, לאחר שעל פי החשד – קפצה או נפלה מהקומה ה-6 של הבניין. בדירתה נמצא ילד, ככל הנראה בנה, עם סימני אלימות קשים, מותם של השניים נקבע במקום

בשעה 06:31 נמסר למד”א מרחב אשר על אישה שככל הנראה נפלה/קפצה מגובה של 6 קומות ברחוב נתיב חטיבת גולני בעכו. פאראמדיקים של מד”א קבעו את מותה של אישה כבת 35. בסריקות שנערכו בדירתה אותר ילד כבן 5 עם סימני אלימות ומותו נקבע גם כן. נסיבות האירוע עדיין אינן ברורות.

אב המשפחה נמצא ישן בדירה.

זירת הארוע בעכו, הבוקר (צילום: דוברות מד”א) 

רק אתמול (ג) שוחחנו כאן בסמאללה עם פסיכיאטרית על הגורמים המובילים להורה לרצוח את ילדיו, בעקבות הטרגדיה שאירעה בירושלים ובה אם רצחה את ארבע בנותיה והתאבדה.

ד”ר לירון בודינגר, רופאה פסיכיאטרית ומנהלת מחלקה במרכז לבריאות הנפש גהה אמרה לסמאללה כי

“מדובר בתופעה נדירה מאוד. כשמסתכלים על סטטיסטיקות מהעולם, אז רואים שהסטטיסטיקות מאוד משתנות אבל בארץ זה אפילו עוד יותר נדיר. האחוזים הם מאוד מאוד נמוכים בארץ ומדובר בממש סדר גודל של מקרים בודדים בשנה, אבל אולי בגלל זה אנחנו זוכרים כל מקרה ומקרה.

בדרך כלל אנחנו מדברים על סוגים שונים של הפרעות שיכולות לגרום לפגיעה כזו בילד:

בקבוצה הראשונה נמצאים אנשים שבאיזה שהוא אופן מגיעים למצב שבו הרצח של הילד שלהם נחווה בצורה מעוותת כמשהו שנעשה כמעט לטובת הילד. בתוך הקבוצה הזאת ישנם האנשים הדיכאוניים ובתת-קבוצה  של אותם דיכאוניים הן אותן נשים שסובלות מדיכאון אחרי לידה.

אנשים דיכאוניים שתופסים את העולם כמקום שחור ואכזר, מאוד פסימיים, התפיסה שלהם אומרת שאין סיכוי ואין עתיד והכל בעצם רע ובאיזה שהוא אופן הם לוקחים איתם את הילד כדי להציל אותו מאותו עולם אכזר”.

כלומר הם רוצים להתאבד, אבל לא רוצים להשאיר את הילד בעדיהם, אז הם לוקחים אותו איתם?

“נכון מאוד. חלקם לא רוצים להשאיר את הילד בעולם שהם חווים כעולם כל כך קשה ובחלק מהמקרים הם חושבים שעל אחת כמה וכמה בעולם הקשה הזה, אי אפשר להשאיר את הילד נטול הגנה הורית, בלי הדמות שתטפל בו.

קבוצה נוספת מתוך קבוצת ההורים שרוצחים את הילד “לטובתו”, הם כאלה שהילד שלהם על פי דעתם סובל מאוד וצריך לגאול אותו מיסוריו. למשל, הורים לילדים אוטיסטים או חולים ומדובר פה למעשה שוב, בתת-קבוצה של הורים שחווים את הפגיעה בילד כסוג של הצלה בעצם”.

קיראו גם:

 

מרבית מקרי המוות של ילדים בישראל – ליד הבית

מסוכן בבית: תינוק במצב קריטי, שניים נוספים במצב בינוני

מה גורם לאדם לרצוח את ילדיו? פסיכיאטרית מסבירה

Share This:

כתיבת תגובה

Top