בחילות בוקר? ג’ינג’ר יכול לעזור

נשים רבות רוצות להימנע מנטילת תרופות באופן כללי ובמיוחד בזמן ההריון, אבל בחילות הבוקר משתלטות על היום שלהן. מה גם שהטיפול בבחילות הללו חיוני למניעת התייבשות. עכשיו אומרים המומחים לגליקולוגיה באוניברסיטת רויאל קולג’ בבריטניה שהג’ינג’ר (זנגביל) יכול לטפל בבחילות

בחילות הבוקר. אפשר גם אחרת (shutterstock)
בחילות הבוקר. אפשר גם אחרת (shutterstock)

רופאים ומדענים נמנעים בדרך כלל מלתת עצות שהמשמעות שלהן היא פגיעה בתעשיית התרופות. בכל זאת, אף אחד לא רוצה להסתבך חלילה. אבל ההנחיות החדשות הללו של המדענים הבריטיים מרמזת על כך ששימוש בג’ינג’ר (לכל הדעות לא משהו שיש למישהו פטנט רשום עליו) יכול להציע חלופות לנשים שרוצות להימנע מתרופות.

בחילות והקאות משפיעות על 80% מהנשים ההרות. עבור רבות מהן, התופעה נעלמת בתוך ארבעת החודשים הראשונים – אם כי הסימפטומים אינם מוגבלים לשעות הבוקר,  למרות השם.
זו הפעם הראשונה שבה המומחים במחלקה הגניקולוגית ברויאל קולג’ (RCOG) מוציאים הנחיות ספציפיות לטיפול בבחילות הבוקר של ההריון משום שלדבריהם אין טיפול מסויים לתופעה ויש יותר מידי אנשים, רופאים ומטפלים שאינם מודעים לחומרת המצב.
ההנחיות החדשות מצביעות על הצורך במגוון של טיפולים – כולל טיפולים משלימים – למעט מקרים ספציפיים, התלויים במידת החומרה של המצב.
לדברי החוקרים, תרופות נגד בחילה יכולות לעזור במקרים רבים, אבל יש נשים שעשויות להזדקק לביקורי יום  בבתי החולים כדי לקבל  נוזלים ותרופות.

עוגיות ג’ינג’ר

בינתיים, עבור נשים עם סימפטומים קלים או מתונים שלא מעוניינות ליטול תרופות, יש עוד אפשרויות. ההנחיות גם מציינות מחקרים המראים שג’ינג’ר (זנגביל) יכול לספק הקלה מסוימת – כולל מחקר אחד שנערך על עוגיות ג’ינג’ר.

עבור נשים עם תסמינים קשים יותר, כולל צורה חמורה מאוד של בחילות בוקר, המכונה “הקאת יתר” , המומחים של הרויאל קולג’ אומרים שיש לשקול טיפול מתאים, כולל אשפוז בבית החולים ותמיכה נפשית.

במקום תרופות, ג'ינג'ר (shutterstock)
במקום תרופות, ג’ינג’ר (shutterstock)

קייטלין דין, העומדת בראש עמותה בריטית לתמיכה בנשים הסובלות מבחילות בוקר ומהקאת יתר תיארה את התופעה ל BBC: “סבלתי מבחילות ומשקאות בהריון (זה הגיע עד 30 פעמים ביום), היה לי כאב ראש פועם, תחושה מוגברת מאוד של ריח ורוק מוגזם. סדר היום שלי כלל שכיבה במיטה והאזנה לספר מוקלט בסאונד שקט, במקום שלא יכולתי אפילו לקרוא או לצפות בטלוויזיה כי כל דבר כזה גרם לי להקיא.

ומהר מאוד התייבשתי.  אושפזתי בשבוע השמיני להריונה והייתי מרותקת לבית במשך רוב ההריון, מה שגרם לי להרגיש מאוד בודדה”.

Share This:

כתיבת תגובה

Top