בגלל טונה: 20 פעוטות פונו לחדר מיון עם פריחה

צוותים של מד”א פינו לחדר המיון 20 פעוטות בני שנתיים ושלוש לאחר שאכלו טונה בגן ילדים במועצה מקומית בשפלה הדרומית. 8 מהם פיתחו תגובה אלרגית ו-12 נוספים נשלחו לבדיקה

בגלל טונה, 8 פעוטות עם פריחה בחדר המיון (shutterstock)
בגלל טונה, 8 פעוטות עם פריחה בחדר המיון (shutterstock)

ממד”א נמסר ש”בשעה 09:43 נמסר למד”א מרחב איילון על מספר פעוטות שככל הנראה פיתחו תגובה אלרגית קלה לאחר שאכלו טונה, בגן ילדים במועצה מקומית בשפלה הדרומית.

חובשים ופראמדיקים של מד”א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים אסף הרפוא – 8 פעוטות כבני שנתיים ושלוש עם פריחה קלה בגופם”.

עוד נמסר שכ- 12 פעוטות נוספים, שאכלו גם הם מהטונה ולא פיתחו כל תגובה אלרגית, מפונים אף הם להיבדק בחדר המיון.

פראמדיק מד”א אלון מלמה סיפר: “כשהגענו לגן דווח לנו על מספר פעוטות כבני שנתיים ושלוש, שלאחר אכילת טונה פיתחו תגובה אלרגית קלה.

ראינו את התינוקות כשהם רגועים ועל חלק מהם סימני פריחה קלים מאוד. לאחר בדיקה ראשונית פינינו 8 מהם להמשך בדיקות בחדר המיון בבית החולים, והמלצנו לפנות גם את שאר הילדים שאכלו, על אף שלא פיתחו כל תגובה להיבדק בחדר המיון”.

אלרגיה, וירוס, או טונה פג תוקף?

לדברי ד”ר דניאל אלבירט, אלרגולוג ומומחה לאימונולוגיה במרכז הרפואי קפלן ברחובות, הסיכוי שמדובר בתגובה אלרגית לטונה הוא אפסי:

“אם אנחנו עובדים לפי הגיון בריא, הסיכוי שבו זמנית לכולם יש אלרגיה לטונה – הוא אפסי. זאת שאלה שאנחנו שואלים הרבה פעמים סטודנטים לרפואה, אומרים שמגיעים לחדר מיון 10 אנשים ממסעדה אחת, כולם עם תסמינים של אלרגיה למזון או עם פריחה מה זה אמור להיות? אלרגיה? או הרעלת מזון? התשובה כמעט תמיד תהיה הרעלת מזון.

טונה. בכלל לא בטוח שהיא אשמה (shutterstock)
טונה. בכלל לא בטוח שהיא אשמה (shutterstock)

במקרה הזה, זה יכול להיות אחד מהשניים – או שיש וירוס בגן שלא קשור לטונה בכלל וזה קורה בגני ילדים שיש איזה וירוס שכולם נדבקים בו ביחד, דוגרים ביחד ואז גם מראים תסמינים באותו הזמן, או שהטונה מקולקת, אבל לא סביר שמדובר באלרגיה”.

קיראו עוד: 

מדענים: נמצא חיסון מפני אלרגיה לאגוזים ובוטנים

ריקול הבוטנים הגדול – גילגולו של שריד הבוטנים לצלחת שלכם

אסתמה: אל תתלוננו על זיהום האוויר אם אתם מעשנים

Share This:

כתיבת תגובה

Top