אמא לילדה עם תסמונת דאון לרופא שהמליץ על הפלה: “הבת שלי מושלמת”

קורטני בייקר חשבה על המכתב הזה יותר משנה לפני שהצליחה לשלוח אותו לרופא שלה. בסוף היא עשתה את זה. היא כתבה לו: “המלצת שנפיל את אמריסין פיית’ שלנו (כיום בת שנה ו-3 חודשים) כי היא תוריד משמעותית את איכות החיים שלנו. אבל היא מושלמת והיא שידרגה את איכות החיים שלנו פי כמה וכמה”. אנחנו התרגשנו, עכשיו תורכם.

קורטני בייקר מסנפורד, פלורידה, ארצות הברית היא אמא לילדה בת שנה ו-3 חודשים עם תסמונת דאון. היא קראה לה האמריסין פיית’ – אמונה. כשהיא היתה בהריון, הרופא אמר לה להפיל את העובר, כי אובחנה תסמונת דאון. אבל היא החליטה להמשיך את ההריון ולקבל את הבת שלה כמו שהיא. מאז היא רק המתינה לאומץ הלב שיגיע ויאפשר לה לכתוב מכתב לרופא ולהגיד לו שהוא טעה. אולי ככה הוא יהיה יותר רגיש לפני שהוא מציע להורים “להיפטר מהנטל”.

בייקר אמרה ל- ABC News, “ידעתי עד כמה חשוב לכתוב את המכתב הזה, עוד לפני שהאמי (האמריסין פיית’) נולדה אפילו”.

רק כשהאמי הקטנה הגיעה לגיל 15 חודשים הצליחה קורטני לשלוח את המכתב.

“הרופא”, אומרת בייקר, “הציע  לסיים את ההריון. גם לאחר

האמריסין פיית', "פתחה את עינינו לאושר אמיתי ואהבה טהורה"
האמריסין פיית’, “פתחה את עינינו לאושר אמיתי ואהבה טהורה”

שסרבתי, הוא המשיך ללחוץ על זה. כל פעולה בשליחה המכתב הזה,  מן הפתיחה והסגירה של תיבת הדואר ועד הנפת הדגל האדום (כפי שקורה בתיבות דואר אישיות בארה”ב), הייתה סגירת מעגל בשבילי, אין לי מושג איך הרופא עשוי להגיב למכתב שלי, אבל יש לי אמונה שאלוהים יכול לעשות נס והוא יכול לשנות את כל לב”.

וכך כתבה קורטני  במכתב:

דוקטור יקר,

חברה סיפרה לי לאחרונה שכאשר היתה בהריון עם בנה, הלוקה אף הוא בתסמונת דאון, היא הלכה לרופא מומחה לאבחון טרום -לידתי. הוא ראה את הבן שלה באולטרסאונד ואמר לה “הוא מושלם”.

לאחר שבנה נולד עם תסמונת דאון, היא הלכה איתו לבקר אצל אותו הרופא. הוא הביט בילד הקטן שלה ואמר- “אמרתי לך, הוא מושלם”.

סיפורה קרע אותי לגזרים. בזמן שהייתי כל כך אסירת תודה על החוויה של החברה שלי, זה מילא אותי צער גדול על מה שאני הייתי צריכה לעבור. חבל שלא היית הרופא ההוא.

באתי אליך במהלך התקופה הקשה ביותר בחיי. הייתי מבוהלת, חרדה, בייאוש גמור. לא יודעת את כל האמת על התינוקת שלי וזה מה שהייתי צריכה ממך נואשות. אבל במקום תמיכה ועידוד, הצעת שנפיל את ילתדנו. אמרתי לך את שמה (כבר היה לה שם) ואתה שאלת אותנו שוב ושוב אם אנחנו מבינים עד כמה נמוך איכות החיים שלנו תרד עם ילד עם תסמונת דאון. אתה הצעת לנו לשקול מחדש את ההחלטה שלנו להמשיך את ההריון.

 

מאותו הביקור הראשון אצלך, חששנו מהביקורים הבאים אצלך, פחדנו להגיע. הרגע הקשה ביותר בחיי נעשה לכמעט כמעט בלתי נסבל, כי אתה אף פעם לא אמרת לי את האמת –  הילדה שלי היתה מושלמת.

אני לא כועסת. אני לא מרירה. אני באמת פשוט עצובה. אני עצובה מכך שהלבבות הפועמים הזעירים שאתה רואה כל יום לא ממלאים אותך ביראת כבוד תמידית. אני עצובה משום שפרטים מורכבים וניסיים ממש כמו אצבעות קטנות ומתוקות ידיים ורגליים, ריאות, עיניים ואוזניים לא גורמים לך לעצור ולהשתאות. אני עצובה כי כל כך שגית כשאמרת שתינוק עם תסמונת דאון יוריד את איכות חיינו. ואני שבורת לב כי אולי אמרת את זה אפילו היום לאמא אחרת, אבל אני בעיקר עצובה כי לא תהיה לך הזכות להכיר את הבת שלי, האמריסין.

כי, אתה מבין, האמריסין לא רק לא הוסיפה לאיכות חיינו, היא נגעה ללבם של אלפים (בדף הפייסבוק הפופולארי של פרקר מיילס – אמא לילד עם תסמונת דאון בארצות הברית). היא נתנה לנו מטרה לחיים ושמחה שאי אפשר לבטא במילים. היא נתנה לנו חיוכים גדולים, יותר צחוק ונשיקות מתוקות ממה שאי פעם הכרתי. היא פתחה את עינינו ליופי אמיתי ואהבה טהורה. אז תפילתי היא שאף אמא אחרת לא תצטרך לעבור את מה שעברתי. תפילתי היא שגם אתה, עכשיו תראה יופי אמיתי ואהבה טהורה בכל בדיקת אולטרסאונד.

ואני מתפללת שכאשר תראה בפעם הבאה תינוק עם תסמונת דאון,  ישן באהבה ברחם של מישהי אחרת,  תסתכל על האמא הזאת ותראה אותי, כי אז תגיד לה את האמת: “הילד שלך הוא מושלם”.

“אני מקווה שהוא יראה את האמי. אני מקווה שהוא יראה את המילים שלי על נייר”, אמרה בייקר, “האמי היא הוכחה לכך שילדים עם צרכים מיוחדים הם ראויים והם יכולים לשנות את העולם. היא עושה את זה עכשיו “.

קיראו גם:

רופאים, תסתכלו להם בעיניים / ד”ר איתן חי-עם

מחקר: בדיקה גילתה מום בעובר? הוא עדיין יכול להפתח לתינוק בריא לגמרי

מדענים: “התפתחות מרעישה בבדיקות תסמונת דאון”

Share This:

כתיבת תגובה

Top