הילד חולה פסוריאזיס? אתם זכאים לקייטנה במלון בים המלח

פסוריאזיס היא מחלה שנחשבת “קלה” ובכל זאת, היא אחת המחלות הכי קשות מבחינה חברתית. ילדים סובלים ממנה מאוד, כי נידוי חברתי עבור ילד הוא גזר דין קשה מנשוא. באגודת הפסוריאזיס מבינים שהקיץ עבור הילדים הללו הוא סיוט ולכן מציעים להם קייטנה במימון של סל התרופות ותרומות בים המלח, עם ילדים בדיוק כמותם. אבל לא בטוח שכל ההורים מודעים לזכאות הזאת, אז שתפו, עיזרו לנו לעזור להם

קייטנה לחולי פסוריאזיס בים המלח. הכי קשה זה בקיץ, עם בגדים קצרים או בגד-ים. (צילום: באדיבות אגודת הפסוריאזיס)
קייטנה לחולי פסוריאזיס בים המלח. הכי קשה זה בקיץ, עם בגדים קצרים או בגד-ים. (צילום: באדיבות אגודת הפסוריאזיס)

מחלה כרונית היא בוודאי לא דבר נעים, על אחת כמה וכמה כשהמחלה מציגה את עצמה באמצעות נגעים ופצעים על העור. אתם יכולים לדמיין את עצמכם הולכים ברחוב עם שלט מעל הראש שאומר: “אני חולה”? אתם מצליחים לדמיין מה עובר על ילד שחולה במחלה כזאת?

ילד שצריך להתמודד עם המבטים הכואבים להחריד של בני כיתתו, כל יום, שעה שעה, להתמודד עם נידוי חברתי כי הילדים לא יודעים ולא מבינים שהפצעים על העור שלו הם לא מידבקים? שאפשר להיות חברים שלו, לשבת לידו בכיתה, לשחק איתו בבריכה?

ילדים כאלה שונאים את הקיץ ועוד יותר שונאים את החופש הגדול. אם אתם הורים לילדים, אתם אולי בסתר ליבכם מעדיפים שהילדים שלכם קצת ישנאו את החופש הגדול וירצו ללכת לבית הספר, אבל תודו לאל שהילדים שלכם בריאים, שהם לא מתמודדים עם חרדה קיומית ביום שבו צריך להחליף את הארון מבגדי החורף לבגדי הקיץ.

יש דרכים לסייע לילדים הללו. קודם כל – ים המלח.

לא כולם יודעים את זה, אבל ים המלח הוא פלא טבעי. חולי פסוריאזיס מכל העולם מגיעים לים המלח כדי לרפא את הנגעים שלהם בעור. יש משהו במקום הנמוך ביותר בעולם שמצליח להעלות את החולים האלה הכי גבוה שאפשר, הם מאושרים שם. השמש הופכת מגורם מאיים שמכריח אותם ללבוש בגדים קצרים – לגורם מרפא שמאפשר להם ללבוש בגדים קצרים.

פסוריאזיס היא מחלה כרונית שאינה ניתנת לריפוי. נכון להיום עוד אין בנמצא תרופה לפסוריאזיס, אבל ישנם כיום מגוון של טיפולים שונים פסוריאזיס. אין בנמצא תרופה אחת שיכולה לעזור לכל המטופלים. הטיפולים השונים מותאמים לכל מטופל על ידי רופא העור, והם מסוגלים להביא את המחלה לתקופות ארוכות של נסיגה לאורך חודשים או שנים.

אחת משיטות הטיפול השכיחות בישראל הינה טיפולים בים המלח המשלבים חשיפה של העור לקרני UV  (אור אולטרה סגול), רחצה בים המלח (שמימיו עשירים במינרלים) ושימו לב למרכיב הבא – תחושת חופש. כל אלה תורמים להצלחת הטיפול.

על מנת ליהנות מטיפול כזה, לאפשר שיפור בחומרת הנגעים ושימור של התגובה לפרק זמן ארוך, יש לבלות בים המלח שבועיים שלושה ברציפות.  יותר מ – 90% מהחולים מגיבים בחיוב לטיפולים כאלה. הטיפול נמצא כבר שנים רבות בסל הבריאות. נו, יש מחלה יותר מגניבה מזאת?

צפו בסיפורם של נהוראי בן ה-11 וד”ר מועלם (יו”ר אגודת הפסוריאזיס) – באדיבות אגודת הפסיריאזיס הישראלית

יש קייטנה, כולל מלון בסבסוד כמעט מלא – מרפאת גם את הגוף וגם את הביטחון העצמי

באגודת הפסוריאזיס הישראלית הבינו את החשיבות העצומה של קייטנה מיוחדת עבור הילדים החולים בפסוריאזיס. לכן היא יוזמת עבורם  בחופש הגדול קייטנת ריפוי והעצמה בים המלח. במהלך תקופת הקייטנה שוהים הילדים בבית מלון עם פנסיון מלא, משתתפים בפעילויות חברתיות המותאמות לגילם ונחשפים לשמש בהשגחת רופא (נהוראי מאשקלון אגב, כבר נרשם).

פעילות הקייטנה כוללת גם מפגשי העצמה וחיזוק הרוח בהנחיית צוות מדריכים מתנדבים המתמודדים בעצמם עם מחלת הפסוריאזיס. חלק מהפעילות בקייטנה היא בסבסוד אגודת הפסוריאזיס והשהייה בהשתתפות חלקית של קופת החולים במסגרת סל הבריאות ומיועדת לילדים מגיל 8 ועד 18.

במהלך הקייטנה לומדים הילדים לחיות עם המחלה, להתחזק ולחזק אחד את השני בנושא הדעות הקדומות כך שהקייטנה מעבר להיותה תקופת ריפוי היא גם פלטפורמה משמעותית להעלאת הביטחון העצמי של הילדים. קייטנת הריפוי נפתחת ב – 7 ביולי 2016, נמשכת כשבועיים וחצי ומופעלת על ידי צוות רפואי – מקצועי הפועל בהתנדבות מדי שנה על שם חיותה רומם ז”ל.

לקייטנה אישור ממשרד החינוך וביטוח ויכולים להשתתף בה ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ, חברי כל קופות החולים. להרשמה יש לפנות למוקד הטלפוני של אגודת הפסוריאזיס שמספרו 03-6247611. המוקד מאויש 24 שעות ביממה.

Share This:

כתיבת תגובה

Top