“רמי סדן גזען”: בוטלה ישיבת וועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת

כזה עוד לא היה: יו”ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, ח”כ אלי אלאלוף (כולנו), פתח היום את דיון הוועדה על הצעת החוק הממשלתית לתיקון לחוק טיפול בחולי נפש, ואמר: “אני מתנצל בפני הנוכחים שטרחו ובאו, אבל אני סוגר את הישיבה מיד. מצאתי לנכון למחות על הדברים הגזעניים של יו”ר הנהלת חברת החדשות בערוץ 10 רמי סדן – אין מקום לאיש כזה בתפקיד ציבורי”.

סוגרים את הישיבה,בעקבות דברי סדן הגזעניים. וועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת (צילום: רן בצלאל, ארכיון)
סוגרים את הישיבה,בעקבות דברי סדן הגזעניים. וועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת (צילום: רן בצלאל, ארכיון)

“מצאתי לנכון למחות ולבטל את הישיבה כאקט מחאה לדברים הגזעניים הנשמעים בתקשורת, במיוחד אלה המיוחסים לרמי סדן. אין מקום לאיש כזה, המבטא גזענות ופוגע באנשים, בתפקיד ציבורי. אני לא מזלזל באף שם פרטי של בן עדה כלשהי. הגיע הזמן להילחם בתופעה הזאת”.

כך פתח הבוקר יו”ר וועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת, ח”כ אלי אלאלוף (כולנו) את ישיבת הוועדה. הוא הוסיף שהדברים מתואמים ועל דעת ראש המפלגה שלו, שר האוצר, משה כחלון והעביר ביקורת על הרשות השנייה שמינתה את סדן לתפקיד וכן, שלח עקיצה גם לעברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו:

“בנוסף, הדרך בה בחרה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו להגן על סדן ולמהר להודיע שהדברים לא נאמרו, בעוד עדויות רבות עומדות אחרת, מוכיח שגם להם יש צורך בחשבון נפש. גם מי שמינה את סדן ונתן להיות קרוב אליו במשך שנים ארוכות צריך לבדוק עצמו”.

ח”כ אילן גילאון (מרצ) שהגיע לדיון, אמר: “אני מברך אותך על צעד זה, כך צריך לנהוג יושב ראש ועדה”.

ח”כ עבדאללה אבו-מערוף (הרשימה המשותפת): “מצטרף לדברים ומברך אותך”.

לצפייה בשידור הוועדה הקצרה בתולדות הכנסתלחצו כאן

Share This:

כתיבת תגובה

Top