ארגון הבריאות העולמי: אריזות סיגריות “נקיות” גורמות לאנשים להפסיק לעשן

בארגון הבריאות העולמי מנסים בכל דרך להיאבק בעישון ולרגל היום הבינלאומי ללא עישון מפרסמת יו”ר הארגון מרגרט צ’ן סרטון הקורא למדינות לחוקק את חוק “האריזות הנקיות” עבור סיגריות ובכך “להרוג את הזוהר” של תעשיית הטבק “כפי שהיא הורגת אנשים”. “זה עובד” אומרת צ’אן, “הסרת כל התמונות והצבעים מהאריזה הופכים את המוצר ללא מושך מבחינה צרכנית”.

חפיסת סיגריות נקייה. עליכם זה היה משפיע?
חפיסת סיגריות נקייה. עליכם זה היה משפיע?

מה לא ניסו כבר במאבק בעישון? איסור עישון במקומות ציבוריים, בפנים, בחוץ, באיצטדיונים בבתים משותפים, העלאת המיסים על הסיגריות, הכנסת אזהרות בריאותיות על האריזה, הגדלת האזהרות הללו, במדינות מסויימות גם הוכנסו תמונות מזעזעות של נזקי העישון על גבי חפיסות הסיגריות ועכשיו מגיע הדבר הבא – נראה אתכם קונים חפיסת סיגריות לבנה, נקייה. פשוט קופסא. בלי צבע, בלי לוגו וכן, גם בלי התמונות המזעזעות. פשוט.

אם אתם מרימים גבה עכשיו, אתם עושים את זה בצדק. אם פרסומות על אימפוטנציה ועיוורון ומוות וריאות מפוחמות ומה לא – מחלות שנגרמות מעישון – מה כבר יועילו האריזות הנקיות הללו? מתברר שזה מועיל בלא מעט מקומות בעולם. לדברי יו”ר ארגון הבריאות העולמי (WHO) מרגרט צ’ן, – זה עובד.

יו”ר ארגון הבריאות העולמי  מרגרט צ’ן, במילים חריפות על תעשיית הטבק

“השנה, ביום הבינלאומי ללא עישון”. אומרת צ’ן בסרטון שמפרסם ארגון הבריאות העולמי, “ארגון הבריאות העולמי קורא לממשלות להתכונן לחפיסות סיגריות נקיות מהדפסים ולחוקק חוקים שיכפו על תעשיית הטבק לעשות זאת, אנו עושים את זה מסיבה טובה מאוד – זה עובד. הראיות מעלות מסקנה חד משמעית – חפיסות לבנות (נקיות מתמונות או צבעים) מורידות את האטרקטיביות של מוצרי הטבק . זה הורג את הזוהר של המוצר, דבר ראוי ביותר עבור מוצר שהורג בני אדם.

פוסטר המאבק של ארגון הבריאות העולמי בטבק. מורידים את התמונות המזעזעות מחפיסות הסיגריות
פוסטר המאבק של ארגון הבריאות העולמי בטבק. מורידים את התמונות המזעזעות מחפיסות הסיגריות

חוק חפיסות נקיות מרסן את היכולת של חברות הסיגריות לפרסם את עצמן, זה מגביל את יכולתן להשתמש באריזות מטעות ביופיין המזמינות אנשים לעשן. וזה מעלה את האפקטיביות של אזהרות הבריאות לגבי הסכנות הכרוחות בעישון. הראיות מסבירות למה מדינות כמו אוסטרליה, צרפת, אירלנד ובריטניה כבר חוקקו את חוק האריזות הנקיות.

כך ייראו המשקאות?
כך ייראו המשקאות?

הראיות שמגיעות מאותן מדינות מסבירות למה האריזות הנקיות הפכו לתופעה גלובלית. תנו לומר זאת שוב – זה עובד! תנו לי לציין את המובן מאליו – מכיוון שזה עובד כל כך טוב בהפחתת שיעורי העישון – חוקי האריזות הנקיות – זכו למסע הכפשה וקמפיין שלם של שקרים מצד חברות הטבק לאורך השנים זה החל כבר ב 1992. ארגון הבריאות העולמי נאבק בקמפיין שלהם ומחליף שקרים בעובדות – בסופו של דבר, קולו של סוכנות הבריאות העולמית הזאת – ארגון הבריאות העולמי, הוא בעל אמינות רבה בהרבה מזו של קולה של תעשייה שיש לה היסטוריה ארוכה כל כך של תרמית ושקרים.

למעשה, היקף ההתנגדות של תעשיית הטבק לרעיון האריזות הנקיות הוא תוספת נכבדה לגוף הראיות המצטבר לגבי יעילות השיטה הזאת. ביום הזה, אנחנו אומרים לעולם  להפוך את המאבק בעישון ליעיל יותר ולשפר את המטרות הבריאותיות הגלובליות, היכונו לאריזות נקיות”.

צפו במרגרט צ’ן, יו”ר ארגון הבריאות העולמי (WHO) קוראת למדינות להצטרף לאלה שכבר חוקקו את החוק וחוו ירידה במכירות הטבק

באירלנד כבר הגדילו לעשות והתחילו לקדם חקיקה של אריזות נקיות גם על משקאות מזיקים כמו קולה ומשקאות אלכוהוליים. מסמך שהוציאה וועדת הבריאות של  הפרלמנט האירי ממליץ, בעמוד 12 2 את הדברים הבאים: “תיוג אלכוהול צריך להיות מטופל באופן דומה לחקיקת טבק (הכוונה לאריזות הנקיות), עליו לכלול את הפרטים הבאים: אזהרות בריאות על מוצרי אלכוהול, המציינות על האריזה עצמה כי אלכוהול גורם למחלות”.

קיראו גם:

ארגון הבריאות העולמי: נזקי הסביבה הורגים 12.6 מיליון בשנה

ארגון הבריאות העולמי: כימיקל המצוי במוצצים “עלול לסרטן”

ארגון הבריאות העולמי: בשר מעובד מסרטן

הנקה עד גיל חצי שנה? מה עם חופשת לידה שתאפשר את זה?

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top