מחלה קטלנית בגלל CT? נבדקים במשגב לדך נדבקו בצהבת C

משרד הבריאות פתח בחקירה אפידמיולוגית לאחר שעלה חשש שבבית החולים משגב לדך אנשים שעברו בדיקת CT נדבקו בהפטיטיס C  – נגיף העלול לגרום לנזק בתלי הפיך לכבד – ככל הנראה כאשר הוזרק להם חומר ניגוד

 בגלל בדיקה פשוטה: קטסטרופה של אבחנה, הפטיטיס C (shutterstock)
בגלל בדיקה פשוטה: קטסטרופה של אבחנה, הפטיטיס C
(shutterstock)

אם תפתחו את ערך הוויקיפדיה של הפטיטיס C תראו שמדובר במחלה שלא אמורה להתקיים במדינה מתקדמת כמו ישראל. הדרך היחידה להידבק בה היא בהעברת מזרקים מאחד לשני כמו אחרוני הנרקומנים.

אבל בתי החולים בישראל סובלים כבר זמן רב מידי ממצוקת כח אדם וזה גורם לכל מיני תופעות לוואי.

העיקרית שבהן היא זיהומים. לא עובדים לפי הפרוטוקולים, לא מחטאים, לא שוטפים ידיים והופה – קיבלנו מערכת בריאות של מדינת עולם שלישי.

מה שמדהים הוא שישראל היא אניגמה בעניין הזה, מצד אחד מגיעים לכאן מכל העולם כדי ללמוד את הפלא הזה שנקרא מערכת הבריאות הישראלית, תוחלת החיים היא מהגבוהות בעולם וזה המון בזכות הרופאים והאחיות שלנו.

מוחות שאגב בורחים לנו מהידיים בקצב מסחרר, ממש בעת כתיבת שורות אלה יש בוודאי איזה רופא על מטוס בדרך החוצה מכאן.

מצד שני, קורים דברים הזויים כמו אלה, אנשים בריאים נדבקים במחלות קטלניות כמ ו הפטיטיס C ואיידס בבבדיקה פשוטה במקום שאמור להיות הכי סטרילי  – בבית החולים.

ממשרד הבריאות נמסרה היום (ב) ההודעה הזאת:

“משרד הבריאות בודק חשש כי נבדקים שבוצע להם CT  בבית החולים משגב לדך והוזרק להם חומר ניגוד במכון , ביום 17 במרס 2016, ז’ באדר ב’ תשע”ו , נדבקו בנגיף צהבת מסוג C

ללשכת הבריאות ירושלים התקבל דיווח מבתי חולים בירושלים על 5 חולים עם תמונה קלינית ומעבדתית של acute hepatitis C(הפטיטיס c)

נבדק חשש כי מדובר בנבדקים אשר הוזרק להם חומר ניגוד ,במסגרת ביצוע בדיקת CT, בבית החולים משגב לדך,  ביום 17 במרס 2016, ז’ באדר ב’ תשע”ו , והם נדבקו בנגיף צהבת מסוג C

משרד הבריאות פתח בחקירה אפידמיולוגית.

 בית החולים סגר את מכון ה-CT והלקוחות מופנים למכוני דימות אחרים בעיר. בית החולים משגב לדך פנה באופן יזום לנבדקים הרלוונטים שביצעו את בדיקת הCT.

לשאלות ניתן לפנות למוקד משגב לדך בטלפון 02-5678536″.

צהבת מסוג C

אז קודם כל אם עשיתם בדיקת CT במשגב לדך או שאתם מכירים מישהו שעשה – פנו למספר שרשום כאן, זה חשוב.

למה זה חשוב? כי אחרי בשורת האיוב, אפשר להתחיל לצמצם את הנזק. יש תרופות שאם מקבלים אותן בזמן יכולות להוריד את הסיכוי  ללקות בדלקת בכבד ב 70% ויותר.

נגיף ההפטיטיס הוא כזה שמערכת החיסון האנושית לא יודעת מה לעשות איתו, הוא עובר המון שינויים ומוטציות כל הזמן ולא ברור לה איזה “נשק” לשלוף כדי להיפטר ממנו. זאת גם הסיבה שאין לו חיסון. גם חברות התרופות חסרות אונים.

ויקיפדיה מעדכנת גם ש”התסמינים הקליניים הנפוצים כוללים ירידה בתיאבון, הקאות, ובחילות המגיעות עם שינוי בחוש הטעם והריח, עייפות, חולשה, כאבי מפרקים ושרירים, כאבי ראש ולוע, פוטופוביה, שיעול ונזלת, ולאחר מכן הופעת הצהבת. שלב הצהבת מאופיין בהיעלמות מרבית הסימפטומים הקודמים, אולם לעתים נצפית ירידה במשקל גם במהלך שלב זה. הכבד הופך להיות מוגדל ורגיש ולרוב יש כאבים ברביע הימני העליון שבבטן יחד עם תחושת חוסר נוחות”.

קיראו גם:

הזיהומים בבתי החולים: “איך נבודד חולים אם אין מיטות ואין כח אדם?”

איך אומרים בסינית – “זו מערכת הבריאות הקורסת שלנו”?

“לקבל כלייה להשתלה זה כמו לזכות בלוטו”

                                                                  

Share This:

כתיבת תגובה

Top