דבר אחד יותר כואב ללב שלנו ממקדונלדס: להקשיב לחרדי

תסתכלו עליו. מי הוא שהוא  יטיף לכם נכון? הוא לא נראה כמו מישהו שמבין בבריאות, או בכל דבר שקשור בכלל לדור שלנו. גם הזקן הזה שאוסף פרורים של מצות בפסח. יאללה. שיישאר במקווה שלו וישאיר לנו את המקומות שפתוחים בשבת כדי לאכול מה שבא לנו. שר הבריאות ליצמן לא מחדש לכם. ג’אנק פוד זה רע לבריאות, הלוואי שזה באמת היה “אאוט” אבל אנחנו מסכימים עם העובדה הזאת רק כשהיא מגיעה ארוזה בסרט אמריקאי דוקומנטרי (זוכרים את super size me?) וגם זקן אנחנו מקבלים רק כשהוא מגיע עם קעקועים וקוליות תל אביבית / טור אישי

מי הוא שיטיף לכם? שר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: יח"צ)
מי הוא שיטיף לנו? שר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: יח”צ)

אוי ויי.

כמו נצ’י נץ’ (הראפר, תעמדו בצד ותתביישו אם אתם לא מכירים), תמיד רציתי להתחיל טור אישי ב”אוי ויי”.

ואכן יש כאן “אוי ויי” אחד גדול מאוד. קראתי ב- ynet את התגובות של הסועדים ב’מקדונלדס’ לדבריו של שר הבריאות והזדעזעתי ממש.

אנשים מעדיפים להרעיל את עצמם ולא להקשיב לחרדי ההזוי הזה. “הוא סתם נטפל למקומות שפתוחים בשבת”, כן. מקדונלדס תמיד היתה ותמיד תהיה רשת מזון בריאות להמונים והשר האמון על הבריאות במדינה הזאת מפריע לה לעשות את כל הטוב הזה למען הבריאות שלנו, כי הם פתוחים בשבת.

כן זה נכון, מערכת הבריאות שהוא אמון עליה קורסת וכן, חסרות מיטות, ואנחנו כאן ב’סמאללה’ לא חסות עליו או על המשרד שלו בשום צורה כשצריך ובוודאי בהקשר של מיטות האישפוז החסרות וכח האדם המדולל לעייפה.

אבל דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו, גם אם מאוד נתאמץ. שר הבריאות יעקב ליצמן הוא איש של עשייה. הוא בא לעבוד. מרגע שהשיג את

אז תרעילו את עצמכם ואת הילדים שלכם רק בגלל שנאת חרדים?
אז תרעילו את עצמכם ואת הילדים שלכם רק בגלל שנאת חרדים?

מבוקשו (אין לו פריימריז הרי) ונכנס למשרד הבריאות (בפעם השניה) הוא עושה לילות כימים כדי לדאוג לבריאות שלנו.

ואתם יודעים מה? כל מי שעסוק במטרה הזאת באמת יודע שכמעט תמיד זה מרגיש כמו לטחון מים. פול גז בניוטרל.

כי גם אם סופר-מן בכבודו ובעצמו יירד אלינו מקריפטון ויביא איתו שלל מיטות אשפוז וסלי תרופות, אנשים ימשיכו להזדקן ולחלות במחלות ובתי החולים וכח האדם יוסיפו להיות משהו שלא קופצים למכולת לקנות, גם אם אתם סמי עופר בכבודו ובעצמו.

אז מה עושים? כל העולם כבר יודע – מניעה. נמנעים ממחלות. נמנעים מלהגיע לבתי החולים. מקפידים על תזונה נכונה ופעילות גופנית. נמנעים ככל האפשר מסטרס (לחץ נפשי) וכותבים פחות טוקבקים נבזיים באינטרנט (לא בריא בעליל) ככה פחות אנשים מגיעים לבתי החולים – פחות עומס, פחות צורך בתקציבים, כולם שמחים. והאמינו לי שבתקציבים למערכת הבריאות ליצמן מבין גם מבין, קצת יותר מהאדם הממוצע, עם זקן או בלי.

"I'm loving it" הסרט ששינה את הסתכלות של מיליונים על מקדונלדס (super size me)
“I’m loving it”
הסרט ששינה את הסתכלות של מיליונים על מקדונלדס (super size me)

תקשיבו לאמריקאי עם שפם, אבל לא ליהודי עם זקן

תזכורת קצרה: בשנת 2004 יצא לאקרנים הסרט התיעודי האמריקני “לאכול בגדול” (super size me) במהלכו, בדק במאי הסרט, מורגן ספרלוק, על עצמו, אילו שינויים יחולל חודש של אכילת מזון מהיר ברשת “מקדונלד’ס”. חודש שלם הוא אכל רק במקדונלס ונבדק על ידי רופאים. הוא הראה איך בחודש אחד הוא הפך מאדם בריא וספורטיבי לאדם חולה ממש עם מדדים המעידים על סכנות בריאותיות שונות. הסרט היה מועמד לפרס האקדמיה לקולנוע בארצות הברית וזכה במספר פרסים לסרטים תיעודיים. לפי טענות שונות, היה הסרט אחד הגורמים להוספתם והדגשתם של פריטים בריאים יותר ברשת “מקדונלד’ס”.

היום כשאתם נכנסים למקדונלדס, יחפרו לכם על הסלט שלהם וכמה שהם מקפידים לבחור את חומרי הגלם הבריאים ביותר עבור ילדיכם.

אבל ג’אנק זה ג’אנק ואם לתרגם נכון יותר לעברית – ג’אנק זה רעל. תעשו עם זה מה שאתם רוצים, זאת הרעלה איטית של הגוף.

ובמקדונלדס יודעים יפה מאוד להתגונן, אז התגובה כמובן לא איחרה להגיע:

“צר לנו שהמשרד בוחר להתבטא בצורה לא מדעית ובוחר באמירות פופוליסטיות שאכן מייצרות כותרות אך לא משקפות את הנעשה ברשת. לו משרד הבריאות היה מתבטא ומתעניין במדע התזונה, היה מבין שמקדונלד’ס ישראל אחרי המהפכה הבריאותית האדירה שיזמה, היא הפתרון ולא הבעיה. אנו מקווים שלא הפעלת הרשת בשבת היא זו שעמדה במתקפה הלא אחראית, הלא מבוססת והלא מדעית של השר ליצמן נגד מקדונלד’ס”.

היה חשוב להם במקדונלדס להדגיש לכם שהאיש הלבוש שחורים עם הכובע והזקן הוא לא מדעי.

הוא לא מבין במדע התזונה, כי אם הוא היה מבין בזה, הוא היה שולח את כל הציבור לאכול במקדונלס, כדי להירפא מכל המחלות שלו.

עזבו MRI, עזבו נסיעות לים המלח, ניקוי רעלים ויוגה. יש פתרון לכל החולי בעולם – איכלו מקדונלדס.

אז עכשיו יש לכם בצד אחד של המאזניים את האוכל הבריא- מדעית של מקדונלדס ומצד שני יש לכם מישהו שלא יודע מה מדעי ומה לא, כי הוא שומר שבת ובשבת לא שומעים את החדשות של מדע התזונה.

למי תבחרו להאמין?

אם קשה לכם, הנה הצצה לסרט super size me (“לאכול בגדול”)


 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top