מתקדמים: מד”א העבירו הדרכת החייאה בשידור חי בפייסבוק

אין לזה אח ורע בעולם. במד”א החליטו לקחת את הצלת החיים צעד נוסף אל עבר עולם הרשתות החברתיות. אחרי השקת הרעיון של “נאמני חיים” שמאפשר לכל מי שיודע להציל חיים, עכשיו מגיעה ההשלמה למי שלא יודע להציל חיים- הדרכות החייאה (CPR) אונליין, בשידור חי ובחינם בדף הפייסבוק של מד”א

קורס החייאה בכף היד, הדרכת ההחייאה ששודרה בשידור חי בדף הפייסבוק של מד"א (צילום: מתוך דף הפייסבוק של מד"א)
קורס החייאה בכף היד, הדרכת ההחייאה ששודרה בשידור חי בדף הפייסבוק של מד”א (צילום: מתוך דף הפייסבוק של מד”א)

הוא תמיד נמצא שם, בראש רשימת הפחדים הראשוניים של רובנו. הפחד ממה שיקרה אם משהו יקרה חלילה למישהו שאנחנו אוהבים ולא נוכל לעזור לו?

זה יכול לקרות הרי בכל רגע נתון, בכל מקום. אנשים מתמוטטים ומאבדים את ההכרה כל הזמן. יש כל מיני סיבות. אירוע מוחי, התקף לב, חנק, כווייה, תאונות דרכים, פיגועים, מה לא?

אז מה עושים? מתקשרים למד”א אוקיי ו? עכשיו ממתינים? כמה זמן? כל דקה קובעת. במצבים מסויימים, כל רגע שבו לא החזרתם את החמצן למוח חרצתם את גורלו של מחוסר ההכרה.

על כל מקרה שלא יהיה

לא עדיף להיות מוכנים? עדיף. עכשיו לבעיה הבאה – למי יש כוח זמן ומשאבים ללכת לעשות קורס עזרה ראשונה? מה אנחנו, פנסיונרים?

אז במגן דוד אדום חשבו על פתרונות יצירתיים. בהתחלה הם השיקו אפליקציה שמאפשרת לכל חובש לשעבר או מישהו בעל ידע קודם בהחייאה להירשם ולהפוך ל”נאמן חיים”, כשבמקרה הצורך, האפליקציה, משתמשת באקססורי הכי פופלארי שנמצא בכיס של כולנו – הסלולרי שלנו – ומיידעת את מד”א לגבי נאמן החיים הקרוב ביותר לזירת ההתרחשות.

עכשיו לוקחים שם צעד אחד נוסף קדימה ואומרים – הי רגע, ואם אין נאמן חיים בסביבה? לא עדיף ללמד את כל מי שרוצה בחינם ומהבית – קורס החייאה? עדיף. אז זה בדיוק מה שהם עשו היום (ג) בדף הפייסבוק הרשמי של מד”א

 צפו בצילום ההדרכה ששודרה בשידור חי בדף הפייסבוק של מד”א (צילום: באדיבות דוברות מד”א)

בהמשך, החובשים והפאראמדיקים של מד”א יעבירו הדרכות נוספות בנושאים אקטואליים שונים, כגון טיפול בכוויות ופגיעות נפצים לקראת חג פורים, עצירת דימומים, טיפול בפציעות חודרות וכו’.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “המיזם החדש מיועד להעניק כלים בסיסיים לכל אחת ואחד מאיתנו לסייע בהצלת חיים ובדומה לפרויקט נאמני חיים המוצלח שהשקנו לאחרונה, אני בטוח שגם היוזמה החדשה תהפוך במהרה להצלחה ותוסיף עוד אנשים למאגר מצילי החיים בישראל”.

קיראו גם:

הטרגדיה בירושלים: מד”א לא הצליח להשיג את ההורים בטלפון

אלי בין:”לתקצב את מד”א -חשיבות לאומית”

מבקשי מקלט עברו קורס עזרה ראשונה במד”א

משרד הבריאות: אפליקציה חדשה תנווט לחדר המיון הפחות עמוס

אפליקציה חדשה מציעה: “בואו לחוות אלצהיימר” בפייסבוק

פרסום ראשון: ליצמן מקדם כרטיס מגנטי רפואי אחיד

הרשת החברתית של מד”א

 

 

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top