הדסה: שני פגים מבודדים עם חיידק עמיד לאנטיביוטיקה

שני פגים שאושפזו בפגייה במרכז הרפואי הדסה בירושלים נבדקו באופן שגרתי ונמצאו בצואה שלהם חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. הדסה: “הפגים לא חולים אלא רק נושאים את החיידק והם בודדו מיתר הפגים בביה”ח”

אחד החששות הכי גדולים הוא הדבקה של יתר הפגים, פגים מבודדים בהדסה מגלל חיידק עמיד לאנטיביוטיקה (shutterstock)
אחד החששות הכי גדולים הוא הדבקה של יתר הפגים, פגים מבודדים בהדסה מגלל חיידק עמיד לאנטיביוטיקה (shutterstock)

קודם כל נרגיע. סביר להניח שאם יעשו לכל אחד ואחת מאיתנו בדיקת צואה יגלו ככל הנראה חיידק כזה או אחר העמיד לאנטיביוטיקה. מדובר בתופעה הולכת וגוברת בעולם כולו.

איך זה מרגיע? כי אנחנו לא חולים ואין מה לדאוג.

מתי צריך לדאוג? כשחולים ואין איך להילחם במחלה. אבל מי שמקפיד לשמור על מערכת חיסון טובה, דווקא באמצעות תזונה נבונה ולא באמצעות אנטיביוטיקה, לא צריך לחשוש ממחלות באופן כללי.

אז למה הידיעה הזאת בכל זאת מתפרסמת? כי תינוקות הם אוכלוסייה עם מערכת חיסון מוחלשת וכל זיהום מסוכן להם. על אחת כמה וכמה כשמדובר בפגים.

זאת הסיבה שבגללה בכלל גילו את החיידק הזה בצואת הפגים בהדסה מלכתחילה. כדי לשמור על סטריליזציה, ככל שאפשר להיות סטריליים בבית חולים, נערכות שם בדיקות שגרתיות לכל הפגים. בהודעה שהגיעה מבית החולים הדסה נכתב:

” הבדיקות שם כל כך קפדניות   בבדיקה שבועית שגרתית אשר מתבצעת במטרה לאתר חיידקים עמידים בצואה בפגיה בהדסה עין כרם, נמצאו שני תינוקות נשאים לחיידק עמיד בצואה. יודגש כי לא נמצאה בתינוקות עדות למחלה פעילה.

הנשאים הם תינוקות בעלי רקע רפואי מורכב שמטופלים מזה זמן בפגיה. בית החולים ביצע התערבות מיידית, בוצעה סריקה מיידית של הפגים ושל האמהות, וכל הפגים שנמצאו כחשודים לנשאות הושמו בבידוד כמקובל והופרדו מיתר הפגים.
בית החולים מבקש להבהיר כי אין כל השלכה ממצב זה על לידות פגים, כאשר כל הפגים החדשים שמתקבלים מטופלים בפגייה זמנית הנמצאת ביחידה לטיפול נמרץ ביניים. באופן זה מבטיח בית החולים שאף פג לא ידבק.
בהמשך, לאחר שחרור הפגים הנשאים תתחדש קבלת הפגים ליחידת הפגיה המקורית. משרד הבריאות שותף לדיווח ולהחלטה של הדסה כמקובל.
בית החולים, במסגרת השקיפות בה הוא מאמין ופועל, הוציא הודעה זו גם לידוע הציבור”.

קיראו גם:

אפוקליפסה מחר? בקרוב אנטיביוטיקה תפסיק לעזור

Share This:

כתיבת תגובה

Top