נגד אלימות: הרופאים שיבשו את הפעילות בביה”ח

הסתדרות הרפואית הודיעה בסוף השבוע שבעקבות מקרי האלימות נגד צוותים רפואיים בתקופה האחרונה, תשובש הפעילות בכל בתי החולים ביום ראשון, למשך שעתיים

בוקר יום ראשון בבתי החולים נפתח השבוע קצת אחרת, במקום ביקורי רופאים, בדיקות, ניתוחים ושחרורי חולים, התקיימו אספות מחאה לרופאים בכל בתי החולים בארץ, בזמן שהופאים ישתתפו באסיפות, בתי החולים פעלו במתכונת שבת בין השעות 08:00-10:00.

כתוצאה מכך הושבתו כל הפעילויות הרפואיות שאינן דחופות.

לא מוכנים לשתוק יותר, הר"י (אילוסטרציה: מתוך כרזת שביתה של ההסתדרות הרפואית)
לא מוכנים לשתוק יותר, הר”י. אילוסטרציה

בין הטיפולים הדחופים שכן פעלו בזמן השיבושים – חדרי המיון, מחלקות טיפול נמרץ, חדרי הלידה, הפגיות, טיפולי הדיאליזה והטיפולים האונקולוגיים לחולי סרטן.

בהודעת ההסתדרות הרפואית נכתב כי “לאחרונה התחיל גל מכוער של תקיפות נשנות וחוזרות של רופאות ורופאים על ידי מטופלים או בני משפחותיהם. גל האלימות המזעזע והמבייש נמשך והציבור ברובו שותק. אנו לא נשתוק”.

ד”ר ליאוניד אידלמן, יו”ר הר”י “זהו אבסורד שאנו, ציבור הרופאות והרופאים בישראל, נשבענו לשמור על חיי אדם ולטפל בכל מי שזקוק לסיוע רפואי ואילו חיינו הופכים הפקר. זו התמורה הלא הוגנת שזוכים לה הרופאים עבור עבודתם הקשה” ד”ר אידלמן הוסיף ואמר “פגיעה ברופא פוגעת גם במטופליו. רופא שהותקף מתקשה להמשיך ולתת טיפול מיטבי, לא מיד לאחר התקיפה וגם לא זמן ארוך לאחר מכן. יתרה מזאת, יכולתם של רופאים אחרים נפגעת גם כן. רופא שמפחד ממטופל שלו חדל לתפקד. אין לנו כוונה לפגוע בציבור החולים בצעד זה אבל אנו מבקשים להעיר את הציבור ולגייסו למאבק בנגע האלימות במערכת הבריאות”.

עוד נכתב בהודעת הר”י “אנו קוראים לחזק את יחסי האמון והכבוד ההדדיים בין רופאים ומטופלים. אנו קוראים לכל תושב במדינה להתגייס למאבק ולמנוע כל ביטוי אלימות פיזית או מילולית. איכות הרפואה שיקבלו האזרחים תלויה גם בהם ובשיתוף הפעולה שלהם עם הרופאים. ההסתדרות הרפואית תמשיך נמשיך להיאבק לחיזוק הרפואה הציבורית גם על ידי מניעת האלימות”.

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top