כשתאונת דרכים מקבלת יחס של פיגוע: ליצמן ושרה נתניהו בביה”ח

שר הבריאות יעקב ליצמן ואשת ראש הממשלה, שרה נתניהו הגיעו היום (ה) לבית החולים אסף הרופא כדי לבקר את שרה שפרלינג (20) שנפצעה בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה השבוע בכביש 1, שעמדה להתחתן לפני התאונה. נתניהו: “חיבקתי את האמא ובעזרת השם אני מקווה שנוכל לשמוח איתה בחתונת בתה”

אנחנו שואלים את עצמנו כל הזמן את השאלה הזאת: מה ההבדל בין ההרוגים בתאונות הדרכים להרוגים בפיגועים? בתאונות דרכים נהרגים יותר, יש הרבה מה לעשות כדי למנוע אותן ובכל זאת, המיילים והודעות הווטסאפ האלה מדוברי מד”א ואיחוד הצלה על עוד תאונה ועוד פצוע קשה ותמונות מזעזעות שדורשות טשטוש, כל אלה עוברים לידינו כל יום, כל היום וגם כל הלילה.

אולי אם נתייחס לתאונות הדרכים באותה רצינות שאנחנו מתייחסים לפיגועים, נגיע למקום אחר. מקום של עשייה ומניעה, מקום של הצלת חיים.

אז הנה לכם, החלק הקטן שלנו – הודעת הדוברות של משרד הבריאות על ביקור השר ואשת ראש הממשלה את פצועת התאונה. זה לא מסמך עיתונאי מטלטל, אבל הקונספט יכול לעשות למען החברה שלנו לא פחות מאשר מסמכים עיתונאיים מטלטלים:

שר הבריאות, יעקב ליצמן, יחד עם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ביקרו היום (ה) במרכז הרפואי אסף הרופא את שרה שפרלינג, צעירה בת 20 שנפצעה בתאונת הדרכים הקשה שאירעה השבוע בכביש 1.

שפרלינג היתה אמורה להתחתן בקרוב וכעת היא כאמור מאושפזת בבית החולים, כשהתאונה קטעה את תכניותיה.

השר ליצמן שהגיע לזירת התאונה בערב התרחשותה, ומאוחר יותר גם העביר ביקורת על המשטרה במכתב לשר לבטחון הפנים גלעד ארדן, על כך שגופות הנספים בתאונה עוכבו לשווא במכון הלאומי לרפואה משפטית  – החליט ללוות את נפגעי התאונה ולסייע לבני המשפחות שלהם. היום הוא כאמור הגיע לביקור בבית החולים, יחד עם אשת ראש הממשלה. ממשרד הבריאות נמסר כי  “השר חיזק את הוריה של שרה ושוחח עם הצוות הרפואי הבכיר, ממנו קיבל עידכון על מצבה הרפואי של שרה ועל ההליכים הרפואיים המורכבים שעברה מאז הגעתה לבית החולים. כמו כן ביקרו השר ליצמן והגברת נתניהו, יחד עם מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא ד”ר בני דוידזון את השחקן יוסי גרבר המאושפז אף הוא במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים”.

שרה נתניהו אמרה בביקור: ״הגענו לבקר היום את שרה, ילדה בת 20 שעמדה לפני חתונתה ועברה תאונה קשה. דיברתי עם ההורים, חיבקתי את האמא ובעזרת השם אני מקווה שנוכל לשמוח איתה בחתונת בתה. כולנו צריכים לשמור על החיים ולעשות הכל כדי לנהוג בזהירות ולהימנע מתאונות”.

״היה כאן שילוב של השגחה משמיים וצוות רופאים מצויין שפעל במסירות וידע לעשות את הפעולות הנכונות והמקצועיות ביותר, עם המון לב ונשמה. אני רוצה להודות לצוות הרפואי של בית החולים, לצוותי ההצלה שפעלו בשטח, לרופאים ולאחיות. אני מתפללת יחד עם כל עם ישראל לרפואתה השלמה של שרה ושל כל פצועי התאונה הקשה הזו״.

״יחד עם שר הבריאות ביקרנו גם את יוסי גרבר, מבכירי השחקנים בישראל, ואני מתפללת לרפואה שלמה בעבורו”.

לדברי ליצמן “ביקרנו את הכלה שנפצעה והתרשמנו עמוקות ממסירות הצוות הרפואי באסף הרופא שעושה הכל למען הצלת חייה. העובדה שפינו את הנערה ממקום התאונה הקשה, דווקא לכאן זה ממש נס משמים, אחרי שהובן שזה המקום הטוב ביותר בארץ שיודע לטפל במקרים כה מסובכים. חיזקנו את בני משפחת שפרילנג וכולנו מאחלים לה רפואה שלימה והחלמה מהירה”.

Share This:

כתיבת תגובה

Top