פניות הציבור? שהציבור ידבר אל הקיר

עשו טובה לאנושות, עזרו לי למצוא את  מדור פניות הציבור של קופת החולים ‘מאוחדת’, מרוב שזאת קופה “מיוחדת” אני לא מוצאת כבר כמה ימים

כבר במחשבות הראשונות על הקמת סמאללה ראיתי את זה לנגד עיני, באתר ‘סמאללה’ יהיה מקום של קיצורי דרך. אנשים יוכלו להיכנס לשם ולהגיע במהירות למידע שהם זקוקים לו, כדי לקבל את זכויותיהם במערכת הבריאות.

איפה 'פניות הציבור' של מאוחדת? אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
איפה ‘פניות הציבור’ של מאוחדת? אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

אז כשניגשתי לעבודה, חשבתי שזה הולך להיות הדבר הכי קל בעולם. בסך הכל להיכנס לאתרי מוסדות הבריאות, למצוא את מדור ‘פניות הציבור’ של כל מוסד ולהכניס קישור אליו מ’סמאללה’,  אז חשבתי.

בפועל זה לקח שעות, ‘פניות הציבור’ זה עניין כל כך חשוב במערכת הבריאות, אבל ברוב האתרים הוא נמצא בפינה חשוכה באתר, באתר קופת החולים ‘מאוחדת’ לא מצאתי אותו כלל.

מה כן מצאתי? דברים מאוד נחמדים בסך הכל. למשל, מדור שאלות ששאלתם.

יפה מאוד, נחמד. אולי מישהו שאל פעם “תגידו, איפה מתלוננים פה?” אבל לא, מתברר שמבוטחי מאוחדת דווקא די מרוצים.

הם רק שואלים איך להוריד את האפליקציה של מאוחדת, באיזה דפדפנים תומך האתר של מאוחדת, הם מאוד מתעניינים במה יותר עדיף להם – “מאוחדת עדיף” או “מאוחדת שיא”?

היו כמובן גם מבוטחים שנכנסו לעובי הקורה ושאלו על הריון ולידה (כי זה אחלה כסף לקופה) ושאלו גם על חיילים (כי הם לקוחות פוטנציאלים עתידיים נהדרים), מה עושים במעבר דירה (כדי שחלילה לא נעבור גם קופה בטעות), המון שאלות. אבל פניות הציבור – אין.

יש לי באתר סמאללה את המדור “אתרים שימושיים”, ויש בו כבר קישורים ללא מעט מקומות – משרד הבריאות, קופות החולים כללית, לאומית ומכבי, יש קישורים לחוקים רלוונטיים בתחום הבריאות ואפילו הפניות לארגון הבריאות העולמי ולרשויות בריאות בארצות הברית ובאירופה, אבל אין לי קישור למאוחדת.

לאן אני אפנה אתכם? לשאלות על אפליקציה?

אז התעקשתי עוד קצת, חיפשתי עוד קצת ומה מצאתי? מוקד פניות למבוטחים וותיקים ולניצולי שואה. או. יופי, כבר יפה מאוד.

צילום מסך (צילום: כרמית ראובן)
צילום מסך (צילום: כרמית ראובן)

הכנסתי את זה לאתר תחת הכותרת הארוכה משהו הזאת:”מוקד פניות של ‘מאוחדת שרותי בריאות’  לאזרחים וותיקים ולניצולי שואה. אם אתם צעירים, צר לנו, לא מצאנו מוקד פניות או קבילות בעבורכם באתר מאוחרת, אבל הי! הנה מסר בריאותי, שמרו על הבריאות ויום אחד גם אתם תהיו זקנים” .

ניסיתי לברר במאוחדת, לא ענו לי. הסברתי שאני מתכוונת לכתוב על זה כתבה, ואז הגיע סוף סוף ההסבר המיוחל.

יש פניות הציבור באתר מאוחדת, זה פשוט מופיע בשם “כתוב לנו” 

ובמדור ‘כתוב לנו’, בפנים, יש אפשרות למבוטחים למסור את חוות דעתם על מאוחדת וגם לשלוח מכתבים לאן? לפניות הציבור.

כמה קל, כמה פשוט. טיפשה שכמותי, איך לא חשבתי פשוט לכתוב להם?

רגע, אבל אם אני כתבת לענייני בריאות והסתבכתי , אז מה יגידו אנשים שהם חולים, מתוסכלים, חלשים ואין להם כוחות לחיפושים הללו? אז במאוחדת אומרים שישנו את זה ובקרוב נוכל להתלונן כאהבת נפשנו.

תהיו בריאים, אני רצה להכניס את הקישור לאתר.

Share This:

כתיבת תגובה

Top