הדסה: אח שיכור היכה פצוע בבית החולים

צעיר בן 21 מירושלים שנפצע בתאונת דרכים והתאושש מניתוח בבית החולים הדסה עין כרם בעיר, הוכה על פי החשד בידי אח העובד במקום שהיה תחת השפעת אלכוהול. משטרת ירושלים פתחה בחקירה. הדסה: “נאסר עליו להיכנס לבית החולים עד הודעה חדשה”

בבית החולים הדסה לא דמיינו שבעיצומו של מאבק על הישרדותו התקציבית של בית החולים, ייאלצו להתמודד עם ידיעה חמורה כל כך שבאה מכיוון לא צפוי כל כך. ישנם לא מעט מקרים שבהם חולים ובני משפחותיהם מפנים אלימות מילולית ואף פיזית כלפי הצוותים הרפואיים בכל הארץ, מדובר בתופעה איומה אשר  לצפיפות בבתי החולים יש חלק נכבד בה.

אבל כאשר אח, השרוי בגילופין, מכה מטופל  – זה בהחלט אירוע חריג. ובהדסה מחפשים כעת את הכלים להתמודד גם עם זה.

אלימות בבית החולים. אילוסטרציה (צילום: כרמית ראובן)
אלימות בבית החולים. אילוסטרציה (צילום: כרמית ראובן)

הצעיר הירושלמי נפצע בתאונת דרכים ביום שישי האחרון ופונה במצב קשה עד בינוני לבית החולים הדסה עין כרם. בחדר המיון הוא קיבל טיפול ראשוני ואז הועבר למחלקה האורתופדית, שם המתין לניתוח ולאחר שנותח, הועבר להתאוששות.

אח העובד במחלקה האורתופדית שהיה שיכור על פי החשד, נכנס לחדר ההתאוששות והחל להכות את הצעיר, ששכב שם לבדו, בכל חלקי גופו. הצעיר זעק לעזרה ומטופלים נוספים באזור הזעיקו את מכריו של הצעיר ואת הרופא התורן.

המכרים הזעיקו את המשטרה והאח נעצר. ממשטרת ירושלים נמסר ש”האח עוכב לחקירה ובסיומה הורחק  מבית החולים למשך 7 ימים, החקירה נמשכת”.

דוברת המרכז הרפואי הדסה מסרה בתגובה: “אמש התגלה ויכוח בין אח במחלקה האורתופדית לבין מאושפז במחלקה. מיד עם גילוי הוויכוח בקש צוות המחלקה מהאח לעזוב מיד את המחלקה. עם יציאתו מהמחלקה הוא עוכב על ידי נציגי המשטרה שהוזמנו למקום ונלקח לחקירה.

מנהל בית החולים , ראש האגף האורתופדי ומנהלת הסיעוד בודקים את המקרה באופן אישי. מהבוקר כבר ננקטו צעדים כדי שמקרה דומה לא ישנה בעתיד.

על האח נאסר עד הודעה חדש להיכנס לבית החולים”

Share This:

כתיבת תגובה

Top