רופא ואחות הותקפו בבעיטות ואגרופים – ביה”ח זיו יושבת מחר

שוב זה קורה. הלילה (א) נהרג נהג אופנוע (19)  בצפת. לאחר הלווייתו מתברר שרופא ואחות בחדר הטראומה בביה”ח זיו, אליו פונה הצעיר, הוכה בידי בן משפחתו של ההרוג. ביה”ח התייעץ עם ההסתדרות הרפואית והוחלט להשבית את הפעילות מחר בין 08:00-10:00 ולקיים אסיפות הסברה. הרופא המותקף לא רצה להגיש תלונה במשטרה “בהלם אבל מבין את סערת הרגשות”

תקיפת צוות רפואי לאחר מותר האופנוען בצפת, המרכז הרופאי זיו (צילום: דוברות בית החולים זיו)
תקיפת צוות רפואי לאחר מותר האופנוען בצפת, המרכז הרופאי זיו (צילום: דוברות בית החולים זיו)

קללות, מכות ובעיטות, זאת היתה מנת חלקו של הצוות הרפואי בחדר הטראומה של בית החולים זיו הלילה,לאחר שבני משפחה זועמים של ההרוג הלילה בתאונת האופנוע כילו בהם את זעמו.

בלילה סביב השעה אחת וחצי הובא פצוע אנוש ללא דופק וללא נשימה ע”י ניידת מד”א לבית החולים זיו בצפת. הפצוע, כבן 19, החליק עם האופנוע שלו ברחוב צה”ל בצפת, בנסיבות שעוד מתבררות על ידי המשטרה.

עם הגיעו לחדר הטראומה הגיעו גם בני המשפחה, שלא נתנו לצוות הרפואי לטפל בו. לאחר שהוזעקו שוטרים ואנשי ביטחון למקום, הצליחו בסופו של דבר להכניס את הפצוע לחדר הטראומה לטיפול. תוך כדי המאבק לטפל בו היכה אחד מבני המשפחה את אחת האחיות בראשה ובחזה, וגרם לה לחבלות. בתוך חדר הטראומה ניסה רופא תורן בכיר, כירורג במקצועו שהוזעק מביתו, להציל את חיי הפצוע באמצעות החדרת נקבים לניקוז הדם הרב שהתפשט בחלל החזה של הפצוע, שכאמור סבל מפגיעה קשה רב מערכתית. לאחר שניסיונות ההחייאה כשלו,יצא הרופא הבכיר להודיע למשפחה את הבשורה המרה. עם סיום הפגישה בינו לבין המשפחה, כשהוא חוזר פנימה לחדר הטראומה כדי לסיים את עבודתו, החל אחת מבני המשפחה לרדוף אחריו ולבעוט בו.שוטרים שהיו במקום הצליחו להשתלט על התוקף.

ד”ר ארדי שאהין, יו”ר ועד הרופאים במרכז הרפואי זיו אמר ל”סמאללה”:”מבחינתנו, אפס סובלנות לתקיפה של איש צוות.הגיע הזמן כבר לפתור את הבעיה הזאת והכיל תוכנית מסודרת ומערכתית למיגור האלימות נגד צוותים רפואיים”.

מחר יושבת בית החולים לשעתיים בין השעות 8:00-10:00 לאות מחאה,ויתקיימו אסיפות הסברה.

ד”ר סלמאן זרקא,מנהל המרכז הרפואי זיו אמר שהוא רואה בחומרה כל התנהגות אלימה כלפי צוותים רפואיים,אשר תפקידם הצלת חיים וסיוע לזקוקים לטיפול.

“מבין את סערת הרגשות”

כעת מתברר שהרופא המותקף כלל לא רצה להגיש תלונה במשטרה ועשה זאת לאחר הפצרות מצד ההסתדרות הרפואית (הר”י) המנהלת מלחמת חורמה בתוקפי צוותים רפואיים בכל הארץ. לדברי גורם המעורה בפרטים הרופא “היה בהלם, רגע אחד הוא מנסה להציל את הבחור ורגע לאחר מכן, בן משפחתו תוקף אותו באגרופים. יחד עם זה, הוא העדיף שלא להגיש תלונה כדי לא להעמיס צער על המשפחה”. לדבריו “הוא מבין את סערת הרגשות שהיו נתונים בה”.

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top