אמא לתאומים: “עזרו לי להציל את אבי ילדיי”

 הפוסט המרגש שהיא פירסמה בפייסבוק הגיע רק ל-22 לייקים ולא ברור כמה אנשים ראו אותו. אלין חלמיש (34), אמא טרייה לתאומים בני חודשיים, מבקשת להציל את בעלה, אביחי, חולה דיאליזה,  באמצעות השיתופים שלכם. “אביו ז”ל תרם לו כליה, אבל אביחי חלה בסרטן והטיפולים גרמו לדחיית הכליה”

אלין ואביחי חלמיש, הורים גאים ומקווים לטוב (צילום: מתוך דף הפייסבוק של אלין)
אלין ואביחי חלמיש, הורים גאים ומקווים לטוב (צילום: מתוך דף הפייסבוק של אלין)

אלין חלמיש (34) מערד, היא בחורה אופטימית מטבעה. היא חייבת להיות, אחרת היא לא היתה מתחתנת עם חולה דיאליזה הממתין להשתלת כליה שתציל את חייו, ועוד מביאה איתו לעולם תאומים מתוקים.

אבל אביחי הוא כנראה לא מישהו שהמחלה שלו מגדירה אותו. בשום אופן לא, להיפך. אלין מגדירה אותו כאבא מושלם ומאוד מעורב בחיי התאומים שלו, במקביל לטיפולי הדיאליזה המתישים שהוא עובר 3 פעמים בשבוע במשך שנים.

האב תרם כליה, אבל הגוף דחה אותה

בפוסט מרגש שפרסמה חלמיש בפייסבוק, היא מבקשת מכם להציל א אהבת חייה ואבי ילדיה באמצעות כמה שיותר שיתופים של הסיפור הזה:

“זה אביחי חיים בעלי מזה שלוש שנים,

אביחי בן ה 34 סובל מאי ספיקת כליות וזקוק להשתלת כליה בדחיפות! כבר 18 שנים הוא עובר טיפולי דיאליזה. שלוש פעמים בשבוע כאשר כל טיפול אורך כחמש שעות ועוד כשעתיים נסיעה.

הטיפולים קשים ומתישים, הם מעניקים לבעלי חיים אך במקביל גובים מאיתנו כל כך הרבה שעות יקרות.

בגיל 15 עבר אביחי השתלת כליה שתרם לו אביו ז”ל, ההשתלה הצליחה אך כעבור כשנה אביחי חלה בסרטן. הוא היה במצב קשה מאוד ולאחר מאבק ממושך ניצח את הסרטן, אך עקב הטיפולים הקשים הכליה נדחתה ובנוסף הגוף של אביחי פיתח 97% נוגדנים.

הנוגדנים מקשים מאוד על מציאת תורם מתאים. על מנת שההשתלה תצליח, דרוש תורם שמתאים לאביחי במאה אחוז ולכן הקושי במציאת תורם הוא הרבה יותר גדול אצלו מאשר אצל אנשים אחרים הזקוקים לתרומת כליה”.

“חשוב לי שתדעו מי האדם שעומד מאחורי הסיפור הרפואי”

אלין ואביחי חלמיש. מתפללת לא לאבד אותו (צילום: מתוך דף הפייסבוק של אלין)
אלין ואביחי חלמיש. מתפללת לא לאבד אותו (צילום: מתוך דף הפייסבוק של אלין)

אלין מוסיפה וכותבת בפוסט שלה “אביחי נכנס לחיי לפני 4 שנים ולמרות המצב הרפואי שלו, לא יכולתי שלא להתאהב בו! אביחי הוא הבן אדם הכי מדהים שפגשתי בחיי, כל מי שמכיר אותו מתאהב בו ברגע! בעל נתינה וטוב לב נדיר, ערכי, מצחיק ורגיש – ממש נסיך אמיתי!

לפני כחודשיים נולדו לנו תאומים מדהימים, אחרי ציפייה רבה וקשיים בדרך, והפכו את חיינו למאושרים ומלאים. למרות האושר האין סופי, הקושי בגידול תאומים, לצד טיפולי הדיאליזה, הולך וגדל.

אביחי אבא מדהים, מסור ואוהב לא פחות מאמא, אך הוא נעדר שעות רבות מהבית ולרוב חוזר מהדיאליזה באפיסת כוחות ולא יכול אפילו להחזיק את הנסיכים שלנו.

אני לא מצטערת לרגע על הבחירה שלי, זכיתי בבעל מדהים ואבא מדהים לתאומים שלנו, אך הפחד לאבד אותו תמיד מרחף מעלינו.

אני יודעת שזו בקשה גדולה אך מתפללת שיגיע האדם הנכון שירצה להעניק חיים לבעלי ולהציל את חייו ואת חיי – תרתי משמע”.

אז איך מצילים את אביחי?

אביחי צריך תרומה לא כספית, להיפך, התרומה לאביחי יכולה דווקא להכניס כסף לחשבון הבנק של האדם שיתרום לו  – הוא צריך כליה.  

אבל לא סתם כליה, כליה מתאימה. צריך למצוא תורם מתאים: התורם צריך להיות בעל סוג דם O+, מעל גיל 18, בעל בריאות תקינה, לב רחב ורצון להציל חיים. 

כליה  היא איבר שניתן לתרום בעודנו בחיים. למעשה, הסיכוי שההשתלה תצליח וחייו של המושתל ינצלו, הוא גבוה יותר כאשר האדם שתורם לו כליה עדיין חי ונושם, ומכיוון שיש לנו שתיים, אפשר כמובן לתרום כליה ולהמשיך לחיות כרגיל.

במשפחתו של אביחי לא נמצא תורם מתאים, אך בני המשפחה מוכנים לעבור הליך המכונה במרכז הלאומי להשתלות “הצלבה”, שזה במילים פשוטות- ” אתם תתרמו לנו כליה מתאימה ואנחנו נתרום למישהו יקר לכם כליה שלנו שתתאים לו”.

השתלה מתורמים חיים חייבת לקבל את אישורו של המרכז הלאומי להשתלות והתורם חייב לעבור סדרה של מבדקים פסיכולוגיים ובדיקות רפואיות. תוצאות הבדיקות והמבדקים מועברות לאחר מכן לאישורה של ועדת ההשתלות של בית החולים.

נוסף על כך כותבים העובדת הסוציאלית והפסיכיאטר של המחלקה דו”ח הערכה על התורמים. סיכום ההערכה הזה מועבר למרכז הלאומי להשתלות. לאחר מכן מופנה התורם לבדיקה נוספת במכון הערכה פסיכולוגי מחוץ לבית החולים.

לבסוף נערכים ראיונות לתורם ולמי שמיועד לקבל את הכליה בפני ועדה ארצית של משרד הבריאות. הוועדה הזאת מעבירה את המלצותיה לאישורו הסופי של מנכ”ל משרד הבריאות.

שכר מצווה – מצווה

למה בודקים כל כך הרבה? כדי למנוע מצב שבו אנשים תורמים כליה בשביל להתפרנס מזה. המטרה היא שהתרומה תהיה אלטרואיסטית, למען עשיית הטוב, בשביל המצווה.

לאחר שמתקבל האישור ממשרד הבריאות, עובר התורם בדיקות רפואיות נוספות. לשם כך הוא מתאשפז בבית החולים. הליך האישורים והבדיקות נמשך בין שלושה לשישה חודשים.

התורם זכאי לפיצוי כספי ותנאים נוספים מהביטוח הלאומי. אפשר לקרוא הכל על זכויות תורם איברים באתר משרד הבריאות

כדי ליצור קשר עם משפחת חלמיש אפשר להתקשר לזמירה, אמא של אביחי  054-8834585 (לא בשבת).

Share This:

13 thoughts on “אמא לתאומים: “עזרו לי להציל את אבי ילדיי”

 1. אני מעוניין ליתרום וכבר עשיתי את כל הבידקות הכל מוכן רק לישלוח לכם לאשר שאני מתאים.הייתי אמור ליתרום לא מזמן אבל מצאו כבר תורם קרוב יותר למרכז אשמח להציל חיים תודה רבה המספר שלי 0522821900 חנן

 2. חנן ושולמית יקרים,
  אתם צדיקים ממש! אין מילים לתאר את מידת החסד הענקית שלכם. כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא ואתם ממש מוכנים לתרום כליה ולהציל נפש. אתם אנשים מושלמים וצדיקים, כל הכבוד!

 3. אני מעוניין ואשמח לתרום בלי שום תגמול העיקר להציל אותו ושיהיה אבא לילדים
  0524794240

 4. גם אני מוכנה לתרום דם סוג הדם שלי גם 0+ תגידו איפה (הייתי גם תורמת כליה רק שבמצבי לא אוכל )

 5. לצערי מצבי הרפואי לא מאפשר לי לתרום אפילו דם. אבל אני עצמי אימא לתאומים ומודעת לקושי הכרוך בגידולם וזה כשברוך השם כולם בריאים. לכן אם אפשר לעזור בדברים אחרים, טכנית, טיפים, השגת ציוד, תרומת ציוד שוודאי עולה כספים מרובים שבטח נדרים יותר לטיפולים.. ותפילה, מה שמו ושם אימו באופן מלא.
  אשמח לעזור בכל אלו, בשורות טובות מכל הלב. ליבי אליכם.

 6. אם רק היה לי אותו סוג דםםםם הייתי עושה זאת באהבה גדולההה גם אני אמא לתאומותת …
  בלי שום תגמול כספי הייתי עושה זאת העיקר שיהיה אבא לילדים….
  לשמחתי אני אמא לתאומותתת
  ולצערי גדלתי בלי אבא …

כתיבת תגובה

Top