רופאים בשירות הטרור

כתב העת הרפואי “לנסט” הוא אחד המובילים, הרציניים והיוקרתיים בעולם לפרסום מחקרים בתחום הרפואה. רופאים ומדענים בכירים החליטו להשתמש בו כבמה פוליטית וכינו את ישראל “פושעת” תוך שהם מצדיקים את מעשי חמאס. בשעה שאנשים בשני הצדדים מבקשים קצת שקט לרפואה, אי שם מאחורי מסך המחשב ביבשת אחרת, הרופאים הבכירים הללו, מבקשים לא פחות ולא יותר, קצת טרור לרפואה

הסירו את כפפות הלטקס והסטטוסקופ, העבודה החשובה שלהם היא במקלדת עכשיו (אילוסטרציה)
הסירו את כפפות הלטקס והסטטוסקופ, העבודה החשובה שלהם היא במקלדת עכשיו (אילוסטרציה)

להציל חיים? להגיע לעזה ולעזור חפים מפשע המשמשים באל-כורחם מגן אנושי לטרוריסטים? אולי לתרום להם אוכל, כסף, דם? בשביל מה?

להציל חיים זה פאסה. הטרנד היום הוא להשתלח בישראל. זה כבר יעזור לעזתים. לשכוח את כל השנים המפרכות של לימודי הרפואה ולהתנהג כמו הדיוטות – להציע אקמול לחולה סרטן.

העזתים סובלים כי ישראל מפציצה. למה ישראל מפציצה? כי מזמן לא הזכירו את השם שלה בעיתון כנראה. כך עובד ההגיון הבריא של הרופאים הללו ולכן הטיפול הטוב ביותר הוא לגנות אותה.

במכתב משתלח שכותרתו “מכתב פתוח לתושבי עזה” הם פורסים את משנתם החד-צדדית :

“אנחנו רופאים ומדענים, שמבלים את חיינו בפיתוח אמצעים לטיפול ולהגן על בריאות וחיים. אנחנו גם אנשים מיודעים, בעלי אינפורמציה; אנחנו מלמדים את האתיקה של המקצועות שלנו, יחד עם הידע והפרקטיקה שלו. כולנו עבדנו וחקרנו את המצב של עזה במשך שנים”, כותבים הרופאים בלנסט.

בלי בושה: “ישראל המציאה מצב חירום כדי לטבוח בעזתים”

ההשתלחות לא מסתיימת בכך, הרופאים ה”מודאגים” מתייחסים במכתב גם למתרחש בישראל (כשעשרות אלפי רקטות משוגרות מתוך בתי חולים ובתי ספר לעבר ערי ישראל) ומכנים את זה “יצירת מצב חירום כדי להצדיק את הטבח”:

“על בסיס האתיקה והפרקטיקה שלנו, אנחנו מגנים את התוקפנות בעזה על ידי ישראל, שאנו עדים לה. אנו מבקשים מחברינו, אנשי מקצוע ותיקים וצעירים, להוקיע את התוקפנות הישראלית הזו. אנו קוראים תיגר על התעמולה המעוותת המכונה ‘תוקפנות אגרסיבית’, המצדיקה את יצירתו של מצב חירום לכאורה, כדי לטבוח. במציאות, זוהי תקיפה אכזרית של משך זמן בלתי מוגבל, במידה, ובעוצמה”.

“אנו מבקשים לדווח את העובדות כפי שאנו רואים אותן ואת ההשלכות שלהן על חייהם של האנשים”, מוסיפים הרופאים, “אנחנו מזועזעים מהמתקפה הצבאית על אזרחים בעזה במסווה של הענשת מחבלים. זו התקיפה השלישית בקנה מידה גדול  על עזה מאז 2008. בכל פעם ההרוגים הם בעיקר בקרב אנשים חפים מפשע בעזה, בעיקר נשים וילדים בתירוץ הבלתי מתקבל על הדעת של ישראל שהיא מבערת מתנגדים פוליטיים לכיבוש שלה על עזה ולמצור שהם מטילים על העיר”.

בשלב הזה של המכתב, מגיעה ההצדקה חסרת הבושה למעשי חמאס, או כפי שהם מכונים על ידי הרופאים “התנגדות מוצדקת לכיבוש ולתוקפנות”:
“אנשים בעזה מתנגדים לתוקפנות זו, כי הם רוצים חיים טובים יותר ונורמליים, ואפילו בזמן שהם סובלים מצער, כאב ואימה, הם דוחים את הפסקת אש הזמנית שאינה מספקת סיכוי אמיתי לעתיד טוב יותר”.

את המכתב המלומד שלהם חותמים הרופאים בנזיפה ברופאים ישראלים שלא הסכימו לחתום על המכתב השקרי שלהם, התוקף באופן ישיר אותם ואת עמם בטבח:
” רק 5% מהעמיתים האקדמיים הישראליים שלנו חתמו על פנייה לממשלתם להפסיק את הפעולה הצבאית נגד עזה. אנחנו מתפתים להגיע למסקנה כי למעט אלה, שאר אנשי האקדמיה הישראליים שותפים לטבח ולהרס של עזה. גם אנחנו רואים את שיתוף הפעולה של המדינות שלנו באירופה ובצפון אמריקה בטבח הזה ואת חוסר האונים שוב של המוסדות וארגונים הבינלאומיים כדי לעצור את הטבח הזה”.

לא ברור מה קרה לכל החולים בארצות הברית ובאירופה. אף אחד כבר לא צריך טיפול, כולם בריאים? מאיפה מגיע הזמן והאנרגיה העצומה לטפח את האנטישמיות המיותרת הזאת? אם אותם רופאים רק היו משקיעים  בעזה 50 דולר על כל פעם שכתבו את המילה “טבח” במכתב, סביר להניח שהיו יכולים לעזור לעזתים יותר.

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top