הצעת חוק: קופות החולים יטפלו בילדים עד חצות

סגן שר הבריאות לשעבר, ח”כ יעקב ליצמן, הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שלא ברור למה עד עכשיו לא חוקקו. ילדים רבים מגיעים לחדרי המיון בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הערב מכיוון שקופות החולים לא פועלות בשעות אלה. זה מכביד על ההורים ועל מערכת הבריאות, זה עולה הרבה כסף לקופות, אולי הגיע הזמן לשנות את זה?

למה לא לטפל בהם במרפאות ליד הבית? (אילוסטרציה)
למה לא לטפל בהם במרפאות ליד הבית? (אילוסטרציה)

את הצעת החוק גיבש ליצמן יחד עם המועצה הלאומית לשלום הילד. על פי נתונים שהמועצה מספקת, קרוב ל-40% מהפניות של ילדים לחדרי המיון מתרחשים בשעות הערב המאוחרות.

“בשעות אלו”, נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק, “קופות החולים אינן מספקות שירותים דחופים לרפואת ילדים, דבר הגורם לעומס רב בחדרי המיון  ולפגיעה ביכולתם לטפל כראוי בילדים”.

על פי הצעת החוק, קופות החולים יחויבו  מתוקף חוק ביטוח בריאות ממלכתי לספק שרותי רפואה דחופים לילדים ומי שלא תעמוד בדרישה הזאת, עשויה לאבד את ההכרה של מדינת ישראל בה – כקופת חולים מן המניין.

מנכ”ל המועצה לשלום הילד, ד”ר יצחק קדמן אמר כי  “מדובר בהצעת חוק חשובה ביותר שתחסוך סבל מילדים

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן (צילום: אליזבט לוי)
מנכ”ל המועצה לשלום הילד, ד”ר יצחק קדמן (צילום: אליזבט לוי)
ח"כ יעקב ליצמן (צילום: יח"צ)
ח”כ יעקב ליצמן (צילום: יח”צ)

ומהורים הנאלצים כיום בשעות הערב להגיע לחדרי מיון עמוסים, רק בגלל העדר שרותי בריאות זמינים בקהילה”. ד”ר קדמן הביע תקווה כי כל חברי הכנסת כמו גם משרד הבריאות יצטרפו לתמיכה בהצעת החוק, שלדבריו, “לא במקרה הוגשה בידי ח”כ ליצמן, שכידוע שימש כסגן שר הבריאות במסירות ובהצלחה. החוק לא רק יוסיף בריאות, אלא גם יחסוך כסף ומשאבים יקרים הכרוכים בביקורים מיותרים בחדרי מיון”.

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top