נפלאות האהבה – יש דברים שהלב לא שוכח

מלווין בן ה-83 לוקה באלצהיימר. המחלה הארורה השכיחה ממוחו כמעט הכל, חוץ מאת אהבתו הגדולה לאשתו

מלווין, אשתו, השוטרים והפרחים (צילום מסך:  CBS Sunday Morning/YouTube)
מלווין, אשתו, השוטרים והפרחים (צילום מסך: CBS Sunday Morning/YouTube)

כל אחד יתקשה לזכור דברים שקרו לפני 60 שנה,  אבל בעבור מלוין אמריין בן ה-83 מארקנסו, מדובר במשימה מאתגרת במיוחד. מחלת האלצהיימר אובחנה אצלו לפני 3 שנים ומאז הוא מתקשה לזכור פרטים רבים בנוגע לחייו ולנישואיו. הוא לא תמיד זוכר, למשל, אם היה זה הוא שהציע לאשתו נישואין או להיפך.

בעבור אשתו התומכת דוריס מדובר בהתמודדות לא פשוטה אך לאחרונה היא זכתה למחווה מחממת לב מצדו וגילתה כי הגבר שבו התאהבה לפני שנים, עדיין נמצא שם, עמוק בפנים.

ביום שקדם ליום האם, גילתה דוריס כי בעלה אינו בביתם. מפאת מצבו, זקוק מלוין לליווי גם כשיוצא לטיולים קצרים מסביב לבית ועל כן נבהלה דוריס ומיהרה לדווח למשטרה על היעדרו.

השוטרים שטיפלו במקרה, סמל בראיין גריגסבי וטרוי דילארד, סיפרו כי הם נתקלים במקרים של אנשים נעדרים לעיתים תכופות אך המקרה הזה היה שונה. “כשראינו את מלוין היה לנו ברור שהוא נמצא בעיצומה של משימה חשובה”, סיפר גריגסבי אשר מצא את מלוין במרחק של כ-3 ק”מ מביתו בליטל רוק, ארקנסו. “זה היה בוודאות רגע של צלילות בעבורו. הוא לא ידע מה הכתובת שלו ומאיפה הוא מגיע, אבל ידע בוודאות לאן הוא הולך”.

מלוין הבהיר לשוטרים אשר ביקשו ממנו להיכנס למכונית המשטרה, כי לא יחזור הביתה עד שיגיע לחנות פרחים ויקנה זר לאשתו לכבוד יום האם. כך עשה מדי שנה מאז הולדת בנם הראשון ולא היה בכוונתו לאכזב אותה הפעם. נחישותו של מלוין נגעה ללב השוטרים, והם החליטו לסייע לו להשלים את המשימה. הם לקחו אותו לחנות ואפילו סייעו לו לשלם על הפרחים. “היינו חייבים להשיג את הפרחים האלה”, אמר גריגסבי לחדשות CBS. “לא היתה לי ברירה”.

ההפתעה המתוקה של מלוין הצליחה להשכיח את הדאגה מליבה של דוריס. “כשראיתי אותו עולה במדרגות עם ורדים בידו וחיוך על פניו נשברתי מבפנים כי ראיתי את לבו”, היא מספרת, “רק אמרתי תודה! וחשבתי –’הוא הלך לקנות לי פרחים כי הוא אוהב אותי’, זה מיוחד מפני שגם אם המוח לא זוכר הכול – הלב עדיין זוכר”.

Share This:

כתיבת תגובה

Top