‘אחת מתשע’ הקימה קבוצת תמיכה למשפחות החולות

תמיכה לתומכים: הסרטן תוקף גם את הנפש וכדי לחזק אותה נדרשת תמיכה חזקה, אבל מה קורה לאדם בריא כשהוא רואה את האדם היקר לו ביותר – דועך? גם הנפש שלו נפגעת וזקוקה לחיזוקים – עמותת ‘אחת מתשע’ פותחת לראשונה קבוצת תמיכה למעגל התומכים בחולות סרטן השד

לחזק את המחזקים, קבוצת תמיכה למעגל התומכים של חולות סרטן השד (אילוסטרציה)
לחזק את המחזקים, קבוצת תמיכה למעגל התומכים של חולות סרטן השד (אילוסטרציה)

אבחון מחלת סרטן השד יוצר משבר חמור בחייה של האישה ודורש שינוי והסתגלות מצידה ומצד משפחתה למצב החדש. הטיפולים עלולים לפגוע במראה החיצוני של האישה, בדימוי הגוף שלה, ביחסים הזוגיים ובתפקוד המיני. בנוסף, נשים החולות במחלה עוברות טיפולי כימותרפיה וקרינה, המשפיעים על תפקודן היומיומי. הסביבה מתגייסת על מנת לסייע לחולה בכל היבטי החיים ונשים רבות מדווחות כי תמיכה זו הייתה גורם משמעותי ומכריע בזמן התמודדותן עם המחלה.

עם זאת, בני המשפחה והסביבה הקרובה (הורים, ילדים, אחים, בני זוג, חברים) של החולים, נרתמים  לעזור ולתמוך בחולה, אך חווים בעצמם התמודדויות מורכבות ושוחקות. הטיפול האינטנסיבי והתמיכה הפיסית והנפשית שנדרשים אליה גובים מחיר גם מה”תומכים” והם עשויים  לחוות חוסר אונים, עומס, בדידות, לחץ, רגשות אשם ועוד.

קבוצת התמיכה, בהנחיית מנחת קבוצות, תאפשר מפגש עם תומכים המתמודדים עם קשיים דומים ותהווה מרחב לביטוי רגשות ומחשבות. במפגשים תוצענה דרכי התמודדות שבאפשרותן לסייע למעגל התומכים בהמשך המסע. קבוצת התמיכה תכלול עשרה מפגשים, ותתקיים בבית עמותת ‘אחת מתשע’, בתל אביב.

עמותת “אחת מתשע” מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן מאז הקמתה בשנת 1994.  העמותה מעניקה תמיכה באמצעות מתנדבות, שהחלימו מסרטן השד, לצד תמיכה רגשית על ידי אנשי מקצוע, ומסייעת במידע ובמיצוי זכויות. העמותה מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים להעלאת המודעות לגילוי מוקדם למחלה, ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום בישראל.

לפרטים נוספים בנוגע לקבוצה ניתן לפנות לעובדת הסוציאלית –  יעל יגור: 052-8749292, 03-6021717 שלוחה 226, או במייל: yaely@onein9.org.il

Share This:

כתיבת תגובה

Top