במותו נדב הציל את חייהם של חמישה

“זה לא אקט הירואי, היה ברור לנו מאוד שאת האיברים של נדבר צריך לתרום כדי להציל חיים”, כך אומרת ל’סמאללה’ נירית קיירמן, אמו של נדב, לאחר שהסכימה לתרום את איבריו ולהציל את חייהם של חמישה בני אדם

נדב קיירמן ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
נדב קיירמן ז”ל (צילום: באדיבות המשפחה)

נדב קיירמן (24) נפצע אנושות בתאונת דרכים במהלך החג. הוא אושפז וטופל בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, אבל הרופאים שם נאלצו לקבוע את מותו. כאן בדרך כלל מגיע המשפט הצפוי: “משפחתו של נדב הסכימה לתרום את אבריו”, אבל מבחינת המשפחה, המשפט הזה מיותר, משום שאין כאן מקום לספק או להתלבטויות, כשמישהו בריא נהרג, מוכרחים לתרום את האיברים שלו, כך הם אכן עשו ובכך סייעו לנדב להציל 5  אנשים במותו.  

ליבו וכליה אחת שלו  הושתלו בגופו של אלי שבתאי, בן 51,  נשוי ואב לשלושה ילדים, תושב אורנית, המתחיל כעת את החיים של אחרי ההמתנה בתור להשתלה – בבית החולים שיבא בתל השומר.

אלי אושפז בשיבא עקב אי ספיקת לב קשה ביותר. הוא עבר השתלת לב מלאכותי  לפני כשנתיים ומאז חזר לביתו והמתין ללב אמיתי שיציל אותו. עקב אי ספיקת כליות קשה שסבל ממנה, אלי המתין בעוד תור במקביל והיה גם מועמד להשתלת כליה.

בזכות נדב ובני משפחתו, אלי עבר את ניתוח ההשתלה המיוחל, ניתוח של השתלה משולבת של הלב והכליה. הרופאים מספרים ששני  האיברים המושתלים מתפקדים היטב והוא התאושש מהניתוח הארוך והמורכב שנמשך כ-16 שעות ומחלים כעת במחלקה לניתוחי לב.

כליה נוספת של נדב הושתלה בחולה בת 29 בשנידר, מדובר בהשתלה השלישית שלה. 2 ריאותיו של נדב הושתלו בשני חולים נוספים בבלינסון, אחת בגבר בן 64  ואחת בגבר בן  67

הכבד של נדב נתרם לגבר נוסף בן 66 – המאושפז בבית החולים בילינסון. 

נדב קיירמן ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
נדב קיירמן ז”ל (צילום: באדיבות המשפחה)

 

“זאת לא גבורה – זה הדבר הנכון לעשות”

על אף הכאב העצום והאבדן הגדול של נדב בגיל כל כך צעיר, אימו , נירית קיירמן, לא מבינה למה כל כך מתעניינים בסיפור שלה. בשיחה עם ‘סמאללה’ היא אומרת היום (ג’) “אני לא רואה בהחלטה הזאת הירואית, כל הפאתוס סביב הדבר הזה, אלי לא מדבר. אני גם לא רואה בזה אצילות וכל הקלישאות האלה. מה שאני רואה זה שהיתה כאן משימה מאוד ברורה, מאוד פשוטה, מאוד אמיתית. אנחנו כולנו כאן חתומים על כרטיס אד”י, נדב היה חתום על כרטיס אד”י, הוא עשה את כל הדברים האלה בחייו ולא היה כאן מצב שיקרה משהו אחר. אנחנו לא מרגישים כאן שום דבר מעבר לעניין המאוד טריוויאלי הזה של לתרום איברים”.

 

Share This:

One thought on “במותו נדב הציל את חייהם של חמישה

  1. גם בשיא העצבות והכאב אפשר למצוא זיק של נחמה ומתברר שאנשים טובים זוכים בנחמה הקטנה הזו שמאפשרת חיים חדשים לאחרים, כל הכבוד למעשה הנתינה העילאי, שלא תדעו צער לעולם.

כתיבת תגובה

Top