הזוגות המאושרים ביותר ישנים צמוד

חוקרים גילו שזוגות שישנים פחות מ- 2 ס”מ זה מזה  הם בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מאושרים במערכת היחסים שלהם מאשר אלו ששומרים על פער רחב יותר

רגע, ואם חם להם או לא נוח? אז הם לא מאושרים? (אילוסטרציה)
רגע, ואם חם להם או לא נוח? אז הם לא מאושרים? (אילוסטרציה)

אפשר לדעת כמה מאושר זוג מסוים על ידי מדידת המרחק ביניהם כשהם ישנים, כך גילו מדענים.
בני זוג שישנו במרחק של עד אינץ’ (2.54 ס”מ) זה מזה, היו בעלי סיכוי גבוה יותר להיות מרוצים במערכת היחסים שלהם מאשר אלו ששמרו על פער רחב יותר.
בנוסף, יותר זוגות שיצרו קשר פיזי כל הלילה היו מאושרים יותר מאשר אלה שיש להם מדיניות של “שמירת נגיעה” בזמן השינה.
בסקר שנערך בקרב 1,000 בני אדם, כחלק מפסטיבל מדע בינלאומי בבריטניה, חשף גם את תנוחות השינה הפופולריות ביותר של זוגות: 42% מהזוגות מעדיפים לישון גב אל גב,  31%  מעדיפים לישון כשפניהם לאותו כיוון ו- 4% בלבד מעדיפים לישון פנים אל פנים.
12% מהזוגות בילו את הלילה במרחק של פחות מ- 2 ס”מ זה מזה ואילו רק 2% היו מופרדים במרחק של יותר מ-30 ס”מ.

פרופסור ריצ’רד וייסמן , פסיכולוג מאוניברסיטת הרטפורדשייר הבריטית, שהוביל את המחקר, אמר לעיתון הטלגרף “אחד ההבדלים החשובים ביותר קשורים בנגיעה. 94% מהזוגות שבילו את הלילה במגע אחד עם השנייה היו מרוצים ממערכת היחסים שלהם, בהשוואה לרק 68% מאלה שלא נגעו”.
“זה הסקר הראשון שבדק את “מדיניות השינה” של זוגות, והתוצאות מאפשרות לאנשים לקבל תובנות לגבי האישיות הזוגית של אנשים באמצעות פשוט לשאול אותם על תנוחת השינה האהובה עליהם”.
המחקר מצא כי 86% מהזוגות שישנו פחות מסנטימטר אחד מהשני טענו שהם מרוצים ממערכת היחסים שלהם בהשוואה ל- 66% שישנו יותר במרחק רב יותר.

מומחים למדע השינה והחלימה הסבירו שיש גורמים אחרים, כמו הנחירות של בן הזוג, יכולים להשפיע על כמה קרוב זה לזה זוגות ישנים. אנשים רבים ישנים בנפרד משום שהם אינם יכולים לסבול את זה שמישהו נושם עליהם. לדבריהם, בהקשר של אושר בזוגיות, מה שחשוב לבדוק זה אם יש לך זוג שנהג לישון קרוב זה לזה אך כעת מתרחקים זה מזה בזמן השינה, אז זה יכול סימפטום של זוגיות פחות מאושרת. שינוי בהרגלי השינה של בני זוג – הוא הגורם החשוב.

Share This:

כתיבת תגובה

Top