נכנסה לתוקף: חובת סימון שומן טרנס במזון

 חובת הסימון של שומן הטראנס על גבי אריזות המזון נכנסה לתוקפה, מעכשיו יהיה קל יותר לדעת עד כמה המזון שאנחנו צורכים הורג אותנו לאט לאט? לא בטוח

שומן טראנס - להתרחק כמו מאש (אילוסטרציה)
שומן טראנס – להתרחק כמו מאש (אילוסטרציה)

סוגיית הסימון התזונתי על גבי אריזות המזון המתועש מעסיקה מאוד את בכירי מערכת הבריאות. במסגרת התכנית “אפשרי בריא” התחילו עם סימון שומן הטראנס, אבל כלל לא בטוח שזה מספיק בשביל לסייע לציבור להבין מה הוא קונה ומכניס הביתה.

כמה מסובך?

בהודעה שמפרסם היום (ג’) משרד הבריאות נכתב “כדי לתת לציבור מידע מרבי על מזונו, קובע התיקון לתקנות, כי חובת סימון רכיבי השומן (חומצות שומן רוויות, חומצות שומן טרנס וכולסטרול), תהיה מחויבת משיעור של 2% שומן במוצר ומעלה, ולא ממצב של 4.5% שומן במוצר כפי שהיה קודם.

במזון המכיל 2% שומן ומעלה, יכלול הסימון התזונתי את שיעורם של כל אחד מרכיבי השומן,.בנוסף, מזון המכיל בהרכבו שומנים בשיעור הקטן מ-2% במשקל וסימון המזון כולל התייחסות לתכולה של אחד או יותר מרכיבי השומן, יכלול הסימון התזונתי את שיעורם של שאר רכיבי השומן.

 ההוראות החדשות חלות על כל המזונות הארוזים מראש, המחויבים כיום בסימון תזונתי. והן מחייבות יצרנים ויבואנים של מזון ארז מראש, שיוצר לאחר ה- 31/1/14.

מזונות, שיוצרו לפני המועד האמור, פטורים מהוראת התקנות עד סוף חיי המדף שלהם”.

לדברי פרופ’ איתמר גרוטו, ראש שרותי בריאות הציבור במשרד הבריאות “שומן טראנס הינו שומן נוזלי, המכיל בדרך כלל חומצות שומן בלתי רוויות ועובר תהליך הרוויה במימנים, המכונה הידרוגנציה. בעת התהליך, מתמקמים חלק מהמימנים, המתווספים לחומצות השומן, במבנה המכונה ‘טראנס’, וכתוצאה מהתהליך, הופך השומן הנוזלי למוצק. ממחקרים עולה, כי צריכת חומצות שומן מסוג טראנס, כמו גם צריכה של חומצות שומן רוויות, מעלה את רמות הכולסטרול בדם ומהווה את אחד מגורמי הסיכון להתפתחות מחלות לב. לאור המודעות הגוברת לחשיבות מניעת מחלות לב, הוסדר הנושא בחקיקה ונכנסה לתוקף התקנה המחייבת סימון חומצות שומן טראנס, ובמקביל, עידוד הפחתת  אחוז השומן במזון מ- 4.5% (כפי שהיה ערב התקנת התיקון לתקנות), ל- 2%”.

פרופ’ גרוטו מוסיף “במדינות בהן נכנסה לתוקף חובת סימון חומצות שומן טראנס חלה הפחתה בצריכת שומן טרנס, עקב עלייה במודעות הצרכן מצד אחד, ומן הצד השני, עקב חשש מפגיעה במכירות של חברות המזון שקידמו שינויים בהרכב התזונתי של מוצריהן. ואכן, כל ארגוני הבריאות המובילים בעולם, מעודדים הפחתת צריכת חומצות שומן טראנס למינימום האפשרי. בכל מקרה, מומלץ בכל גיל שלא לעבור צריכת 1% שומן טרנס מסך הקלוריות היומי”.

אה, ועוד דבר, התקנות חלות רק על מוצרים שמשווקים מעכשיו. כל מה שקניתם עד עכשיו לא נכלל בתקנות, אז – קנו רק מזון מתועש “טרי” ותוכלו לדעת עד כמה הוא לא בריא.

מבולבלים? גם אנחנו

בטור שכתב פה גיא גיאור לפני מספר שבועות הוא מסביר למה עודף האינפורמציה על גב האריזה לא מסייע לנו, אלא רק מקשה עלינו לקבל החלטות בריאות.

צפו בסרטון של הפורום לאורח חיים בריא בהשתתפות גיא גיאור ומיכל צפיר, על מהפכת הסימון על גב האריזה, המהפכה הנדרשת כמובן, לא מה שקורה בפועל (צילום: באדיבות הפורום לאורח חיים בריא)

התכנית המהפכנית של הפורום לאורח חיים בריא, שהוצגה גם בכנס הסוכרת השנתי שלהם היא תכנית קלה ונוחה ליישום, אבל במשרד הבריאות מתקשים להפנים דברים קלים ליישום.

שם מתעקשים על מתווה אחד, טוב ככל שיהיה, כלל לא בטוח שהוא מספיק כדי להתמודד עם המגיפה הגדולה ביותר של המילניום הזה.

ממשרד הבריאות נמסר עוד ש”התכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים – ‘אֶפְשָׁרִיבָּרִיא’ פועלת מטעם משרדי הבריאות, התרבות והספורט ומשרד החינוך, בעקבות החלטת ממשלה מדצמבר 2011.  מטרת התכנית הלאומית: ליצור סביבת חיים פיזית, חברתית, תקשורתית ומסדית, המקדמת ומאפשרת חיים פעילים ובריאים ותומכת בהם. התכנית הלאומית הוקמה כדי לגרום לעם ישראל לצאת מאורח החיים היושבני, לעודד פעילות גופנית ואכילה בריאה”.

לדברי שרת הבריאות, יעל גרמן “מחובתנו כמשרד בריאות לעודד אכילה בריאה יותר לשם קידום בריאות הציבור והקטנת התחלואה. חובת סימון שומן הטרנס היא חלק ממהלך מקיף להגדלת המידע התזונתי לצרכן. המשרד פועל בחודשים האחרונים מול ועדת הכלכלה של הכנסת כדי להעביר תקנות חדשות לסימון תזונתי בחזית האריזה, FOP (Front Of Package), אשר יספק מידע ידידותי, ברור ופשוט על המזון שאנו צורכים”.

אפשרי בריא זה נכון, אבל לא כל מה שאפשרי מיושם. איך אומרים ב’מצב האומה’? שיהיה לנו בהצלחה.

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top