סופ”ש קטלני: 3 פעוטות נפגעו בבתיהם

שלושה פעוטות נפגעו בסוף השבוע האחרון, כולם בבית, ליד ההורים. הלילה גילו הורים מרהט את בנם בן ה-4 חודשים מחוסר הכרה מסיבה לא ברורה במיטתו, הוא פונה לביה”ח במצב קשה ולא יציב; בשבת טבע פעוט בן 4 בבריכה פרטית בקיסריה ובשישי נמצא ילד קבור בין הריסות בניין בחצר ביתו בכפר ערב אל נעים שבגליל התחתון

ילדים נפגעים ממש ליד ההורים (אילוסטרציה)
ילדים נפגעים ממש ליד ההורים (אילוסטרציה)

אמש (שבת) בשעה 02:18 נמסר למד”א מרחב נגב על פעוט מחוסר הכרה בשבט אבו כף ברהט: ממד”א נמסר ” דיווחו כי האב מסר שמצא את בנו כבן 4 חודשים, כשהוא מחוסר הכרה במיטתו.

המוקדנים נתנו הדרכה טלפונית להורים עד שהגיעו פראמדיקים למקום ופינו אותו תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, מונשם, לא יציב ובמצב קשה, לבית החולים סורוקה בבאר שבע. לא נצפו סימני חבלה והרקע לאירוע אינו ידוע.

אבל האירוע הזה הוא רק הסיום הצורם של סוף שבוע קטלני במיוחד עבור פעוטות ברחבי הארץ שנפגעו ונהרגו בבית, ממש ליד ההורים.

אתמול בבוקר (שבת) נמשה מבריכה פרטית בקיסריה פעוט בן 4 שטבע כשבני המשפחה לא שמו לב, מצבו מוגדר קשה. ממגן דוד אדום נמסר כי עם קבלת הקריאה, חובשים במוקד מד”א הזניקו למקום ניידת טיפול נמרץ ובמקביל תידרכו טלפונית את בני המשפחה בביצוע פעולות החייאה בסיסיות עד הגעת צוות הנט”ן למקום , במהלכן חזר לילד דופק.

מגן דוד אדום (צילום: יח"צ)
מגן דוד אדום (צילום: יח”צ)

פאראמדיק  מד”א שטיפל בילד, אלירן פוקס  סיפר “כשהגענו למקום ראינו ילד שוכב על המדרכה בכניסה לבית כשאביו מבצע בו פעולות החייאה , מייד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אות תוך טיפול רפואי לבית חולים רמב”ם כשמצבו קשה”.

בשישי בערב  פרמדיקים של מגן דוד אדום הוזעקו לכפר ערב אל-נעים שבמועצה האזורית משגב,  בעקבות דיווח על אחמד כאלד נעים, ילד בן שלוש שנמצא כשהוא ללא רוח חיים באתר בנייה, בין ערימות אבנים ואדמה. הצוות הרפואי ניסה לבצע בו פעולות החייאה נמרצות – אך נאלץ לקבוע את מותו.

הפעוט נעדר מביתו מספר שעות ונמצא במהלך החיפושים אחריו. מחקירת ראשונית של האירוע עולה כי הוריו של הפעוט התקשרו למשטרה והודיעו על היעדרו. כעת נבדק החשד שמשאית שפרקה אדמה ואבנים פגעה בילד – וגרמה למותו.

ממגן דוד אדום מרחב אשר נמצא כי “בשעה 19:25 נמסר על ילד מחוסר הכרה בשטח סמוך למאהל בכפר ערב אל-נעים שבאזור משגב. פרמדיקים דיווחו על ילד כבן חמש שנמצא כשהוא ללא רוח חיים”.

סבו של כאלד נעים תיאר לmako את רגעי החרדה: “חיפשנו בכל הבתים ולא מצאנו כלום, ואז עלה החשש שהנורא מכל אכן קרה. ידענו שיש קבלן שעובד באזור והתחלנו לחפש מתחת לאדמה שנשפכה במקום, עד שנגלה לעינינו המחזה הקשה. זו טרגדיה ואסון בל יתואר”.

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top