סורוקה ישלם 600 אלף שקל לילדה שאיבדה שמיעתה

ילדה בת 6 מאזור הדרום שיחקה עם חברים ובטעות נכנסה לה אבן חצץ לתוך האוזן. הרופאה בבית החולים סורוקה בבאר שבע ניסתה להוציא את האבן אבל במקום זה פוררה אותה ופגעה בעור התוף של הילדה. הליך שהתחיל המשפט “זה עניין שבשגרה, תוך 5 דקות אני מוציאה לה את זה” הסתיים בחירשות. בית המשפט פסק פיצויים למשפחת הילדה – 600 אלף שקלים

"הילדה הלכה הצידה אבל הרופאה אמרה שהיא בסדר ושלחה אותה הביתה" 600 אלף שקל פיצוי לילדה שאיבדה שמעיתה (אילוסטרציה)
“הילדה הלכה הצידה אבל הרופאה אמרה שהיא בסדר ושלחה אותה הביתה” 600 אלף שקל פיצוי לילדה שאיבדה שמעיתה (אילוסטרציה)

“הניתוח הצליח” – הילדה חירשת

“צריך להבין, רפואה זה טיפול בדיני נפשות, לא בדיני ירקות, צריך לשקול כמה פעמים לפני שעושים משהו, רופאים צריכים לקבל אחריות על הטעויות שלהם על מנת למנוע מהן להתדרדר” כך אומר היום (ג’) עו”ד ד”ר חליל חמוד ל’סמאללה’. עו”ד חמוד מייצג את בני משפחתה של א’ שאיבדה את שמיעתה במהלך ניסיון להוציא מאוזנה אבן.

הילדה א’ היתה בת 6 כשזה קרה. היא שיחקה בחוץ עם חברים ובמהלך המשחק נכנסה לה אבן של חצץ לאוזן. הוריה לקחו אותה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם פגשה אותר הרופאה המתמחה שאמרה להם ש”זה שום דבר”

“היא אמרה להם שזה הליך שגרתי לגמריי ושבתוך חמש דקות היא מוציאה את האבן מהאוזן שלה”,  מתאר עו”ד חמוד את שאירע, “היא אמרה שיתנו לה קצת טשוטוש ויוציאו את זה, אבל במהלך ההליך הפשוט הזה היא נתקלה בקשיים, האבן התפוררה לה והתחיל דימום והיא למעשה דחפה את האבן עמוק יותר פנימה תוך שהיא פוצעת את עור התוף ושולחת את האבנים הקטנות לכיוון האוזן התיכונה, האחראית בין היתר על שיווי המשקל”.

ומה קורה אז?

“מדובר בשעת תורנות, הרופאים הבכירים לא נמצאים בסביבה בשעות כאלה, הרופאה המתמחה לא התייעצה עם אף אחד, היא החליטה לנתח אותה בהרדמה מלאה, בתום הניתוח היא כתבה בדו”ח שלה שהניתוח עבר בהצלחה. למחרת אביה של הילדה הפנה את תשומת ליבה של הרופאה לכך שהילדה הולכת הצידה, שאין לה שיווי משקל, אבל היא התעקשה שהכל בסדר ושחררה אותם מבית החולים.

הם יצאו מבית החולים ואז קרה מקרה, נהג האוטובוס שהם עלו עליו, סגר בטעות את הדלת על הרגל של הילדה, אביה של הילדה החזיר אותה לחדר המיון, הפעם בגלל תאונת הדרכיים שעברה. בגלל מה שהרופאה אמרה לו קודם לכן, הוא היה בטוח שהילדה הולכת הצידה בגלל התאונה. הרופאים עשו לה בדיקת CT וגילו שהיא הולכת הצידה כי יש לה עדיין אבנים באוזן התיכונה, בשלב הזה כבר היה שם פרופסור רציני שהוציא לילדה את האבנים דרך החור בעור התוף שהרופאה הקודמת השאירה”.

בבדיקות שערכו לה מאוחר יותר התברר שהילדה כלל לא שומעת יותר באוזן הזאת, היא איבדה את השמיעה.

רופאים חייבים להתייעץ

עו”ד חמוד אומר שהמסר מהסיפור הזה צריך להיות ברור “רופאים, בעיקר רופאים מתמחים, גם אם הם מאוד טובים ומיומנים, צריכים להתייעץ עם מומחה בכיר מהם , הם צריכים לברר קצת על ההיסטוריה של החולה לפני שהם עושים פרוצדורה כלשהי. אם היא רק היתה מתשאלת את האב, היא היתה מגלה שלילדה יש היסטוריה של דלקות אוזניים  דלקות אוזניים חוזרות ונשנות, גורמת לצלקות בעור התוף והופכות את עור התוף לעדין יותר, אם הרופאה היתה מודעת לזה היא היתה מתנהלת בעדינות גבוהה יותר עם הילדה ואולי לא היתה פוצעת את עור התוף. כשהיא כבר הסבכה, היא לא התייעצה עם אף אחד וקיבלה החלטות על דעת עצמה. הרגשתי שיש שם סימן מובהק לניסיון טיוח של הדברים, היא ידעה שהיא עשתה טעות אבל לא דיווחה”.

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה:

כפי שנטען בכתב ההגנה, הליקוי בשמיעה יכול להיות מוסבר ברקע רפואי קודם. אנו לומדים את פסק הדין ונגיב בהתאם.

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top