צפו: כלבה הגשימה חלומו של חולה סרטן סופני

הוא ראה אותה בטלויזיה ומאז חלם לזכות לגלוש איתה: חולה סרטן סופני  בן 15 זכה להגשים חלום כש”תפס גלים” עם כלבת גלישה יחידה במינה “הרגשתי כמעט נורמלי סוף סוף” 

כיילב מגשים את חלומו וגולש עם ריקושט (צילום: Facebook / Dale Porter, KillerImage.com)
כיילב מגשים את חלומו וגולש עם ריקושט (צילום: Facebook / Dale Porter, KillerImage.com)

הפינגטון פוסט

חולה סרטן מוח סופני מפלורידה זכה להגשים לאחרונה את אחד החלומות שלו בזכות “כלבת גלישה”העונה לשם ריקושט.

בקיץ שעבר, כאשר כיילב  אקוסטה בן ה-15 אובחן כחולה בסרטן המוח, בשלב 4, הוא סיפר לארגון הבין-לאומי ‘משאלת לב’ (Make a wish)  שהיה רוצה “לתפוס גלים” עם כלבת גלישה שראה פעם בתכנית ספורט בערוץ הספורט האמריקני -ESPN.

ריקושט היא כלבת גלישה מיוחדת. באתר שלה כתוב כי “היא הכלבה היחידה בעולם אשר גולשת עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, עם בעלי מוגבלויות, פצועי מלחמה,  חיילים הסובלים מפוסט טראומה וכדומה”.

צפו בסרטון המרגש על כיילב גולש עם כלבת הגלישה ריקושט

בשבוע שעבר הטיס ארגון ‘משאלת לב’ את אקוסטה ואת משפחתו מאפופקה, פלורידה, לסן דייגו בקליפורניה, ושם הוא זכה לפגוש את הכלבה המפורסמת ואף לגלוש עמה.

“בני הוא ילד מדהים”, מספרת אמו בסרט וידאו שהועלה לאתר היוטיוב של ריקושט. “למרות המצב הקשה וכל הכאבים שחש, החיוך הזה שלו – הוא תמיד שם. הוא תמיד מחייך”.

אקוסטה בהחלט היה כולו חיוכים כשגלגלו אותו אל תוך הים ועזרו לו לעלות על גלשן כשריקושט כל הזמן לצדו. כאשר נשאל איך הרגיש בין הגלים, הוא אמר שהיה “סופר כיף!”, “פשוט הרגשתי כמעט נורמלי סוף סוף. זו הרגשה ממש טובה להיות חופשי, לא לדאוג מכלום, כשיש מישהו ששומר על שיווי המשקל שלי.”

ההרפתקה של משפחת אקוסטה כללה יותר מחוויית גלישה נהדרת. לפי עמוד הפייסבוק “התפללו למען כיילב” , המשפחה זכתה ליהנות מכל מה שיש לדרום קליפורניה להציע. הם קפצו לדיסנילנד, יצאו לדיג במזח חוף הנטינגטון (הנטינגטון ביץ’) וביקרו באתרים שונים באזור הוליווד.

לדברי אמו של כיילב, בני המשפחה לא יודעים כמה זמן נותר לכיילב לחיות ואינם מעוניינים לשמוע מהן הערכות הרופאים בנושא. הם בוחרים “להמשיך להאמין ולמצות כל יום עד תום”. לאחר שגלש, נשאל כיילב כיצד הוא נשאר כל כך חזק. “אני פשוט, אני לא יודע”, הוא השיב בחיוך. “בעזרתו של האל הכל אפשרי. אני יודע שיש לו תכנית עבורי”.

Share This:

כתיבת תגובה

Top