החולים בהדסה עם השובתים: “משכורות צריך לשלם”

החולים בבית החולים הדסה עין כרם אומרים שהם לא מרגישים את השביתה על בשרם. “אני לא יודע, הם שובתים אבל אני מקבל טיפול כמו תמיד והכל בסדר”, אומר אחד מהם ל’סמאללה’,”כל הכבוד להם. אני יודע רק דבר אחד – משכורות צריך לשלם”. מיטות אשפוז רבות בהדסה ריקות מאדם והאחיות נטשו את המחלקות למשך 3 שעות

אברהם, מאושפז בהדסה (צילום: כרמית ראובן)
אברהם, מאושפז בהדסה (צילום: כרמית ראובן)

העובדים שובתים ונוטשים מחלקות אבל החולים במחלקות האשפוז השונות טוענים בשיחה עם ‘סמאללה’ שהשביתה לא מורגשת “נכון שדוחים את הניתוח ולפעמים לוקח זמן עד שהאחות מגיעה, אבל היחס הוא יחס נהדר ואנחנו תומכים במאבק שלהן” אומר אחד מהם.

“אני לא מוסמך להגיד אם הם צודקים – אדם צריך משכורת”

אברהם כהן מירושלים מאושפז בבית החולים כבר כמעט חודש, לאחר ששבר את הרגל. היום הוא אומר ל’סמאללה’ “אני פה הרבה זמן אבל לא בגלל השביתה, היה אמור להיות לי ניתוח, בניתוח גילו לי תסחיף ריאתי, טיפלו בזה ואחר כך ברגל”

 

צפו באברהם כהן, מדבר על השביתה (צילום: כרמית ראובן)

איך השביתה משפיעה עליך?

“אני לא מרגיש את השביתה פה, אם אני צריך טיפול תמיד באה אחות, אמנם לוקח יותר זמן, לא נורא. אוכל אנחנו

יובל מחכה כבר 10 ימים לניתוח "בסוף יתנו להם כסף, אז שיתנו כבר עכשיו" (צילום: כרמית ראובן)
יובל מחכה כבר 10 ימים לניתוח “בסוף יתנו להם כסף, אז שיתנו כבר עכשיו” (צילום: כרמית ראובן)

מקבלים, תרופות אנחנו מקבלים, ביקור רופאים אנחנו מקבלים, אמנם רק דקה שתיים אבל זה גם משהו. כמובן שאם לא היתה שביתה, היתה התייחסות של הצוות יותר ואני מאמין שגם מן הסתם הייתי מרגיש טוב יותר”

הם מדברים אתכם? אומרים לכם מה המצב?

“הם לא אומרים לנו זה בגלל השביתה, זה לא עולה בשיחה. אני באמת לא מכיר את הבעיה, אני יודע דבר אחד, אדם צריך לקבל את המשכורת שלו. לא חשוב מה הוא יעשה, הוא חייב לקבל את המשכורת שלו. אדם לא יכול לעבוד ופתאום שיקבעו לו חוקים אחרים, הוא צריך משכורת. אם הם צודקים או לא צודקים? אני לא מוסמך להחליט”.

יאסר חמרמארה מאושפז גם הוא בהדסה עין כרם כבר חודשיים לדבריו “זה לא מפריע לי במשהו, אני מקבל כל מה שאני צריך”

אתה מרגיש שזה משפיע איכשהו בטיפול בך או בחולים האחרים?

"למרות השביתה, מטפלים כמו שצריך" יאסר חמארה (צילום: כרמית ראובן)
“למרות השביתה, מטפלים כמו שצריך” יאסר חמארה (צילום: כרמית ראובן)

“אני חושב שכן אבל במקרה שלי, הרופא שלי מגיע מהר ומטפל בי, לגבי אחרים אני לא יודע ומחליפים לנו מצעים ונותנים לאכול והכל כרגיל. אנחנו שומעים מהאחיות שיש להן בעיות של כסף, שהן רוצות את המשכורות שלהן, כל העולם זה בעיה של כסף”

יובל מאושפז בבית החולים כבר 10 ימים וממתין לניתוח ברגל אבל גם הוא בדיעה שצריך לתמוך במאבקם של העובדים “השביתה משפיעה הרבה, בטח, אם לא היו שובתים בטח הייתי כבר אחרי הניתוח והייתי בבית, אני מחכה שהשביתה תיגמר כדי לעשות את הניתוח. אבל האחיות פה, כמה שהן שובתות הן עדיין נותנות טיפול 10”

והרופאים?

“גם הרופאים.  וגם העובדים האחרים, מחליפים מצעים נותנים אוכל, הכל לא חסר כלום, אם תשאל אותי מגיע להם הכל פה. אם יש כסף למדינה  שיתנו להם את הכסף, ירושלים בלי הדסה זה לא ירושלים. הם נותנים מעל ומעבר, אם יש 100% הם נותנים 200% לחולים והעבודה שלהם נורא קשה וזה לא הבעיות שלהם, זה הבעיה של ההנהלה. אז אם בכל מקרה יתנו הרי כסף בסוף, אז למה לסחוב את זה? למה לא לתת להם כבר עכשיו את הכסף?”

צפו ביובל מדבר על השביתה בהדסה (צילום: כרמית ראובן)

צפו ביאסר חמארה מדבר על השביתה בהדסה (צילום: כרמית ראובן)

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top