סכנה: האינסולין המוזרק לחולי סוכרת מתקלקל כשמתקרבים לתנור

"חייבים להזהיר חולי סוכרת, רבים לא מודעים לתופעה הזאת", אומרת המומחית לסוכרת, ד"ר אורנה דלי-גוטפריד בשיחה עם 'סמאללה'. לדבריה, חוסר מודעות לסכנת החימום של אינסולין עלול לגרום לחמצת ואף למוות

Share This:

ד"ר אורנה דלי-גוטפריד המנהלת את המחלקה לסוכרת נעורים בבית החולים זיו בצפת, היא אחת המומחיות הגדולות בארץ לטיפול בסוכרת. הורים לילדים חולי סוכרת מגיעים אליה מכל הארץ כדי להיות מטופלים דווקא אצלה, ידוע שהיא מוסרת למטופלים את הטלפון הפרטי שלה ועונה להם על שאלות בכל מצב, מרוב שחשוב לה שכולם יהיו מאוזנים ולא יפתחו סיבוכים של המחלה.

"הרחיקו את המשאבה והאינסולין מהתנור" (צילום: דוברות ביה"ח זיו)

וכשד"ר גוטפריד מודאגת ממשו,ף בדרך כלל רצוי להקשיב לה. עכשיו היא מודאגת מאוד מחוסר המודעות של חולי סוכרת לאפשרות שאינסולין שלהם מתקלקל כשהם מתקרבים לתנור בחורף. אז שוחחתי איתה על זה:

אינסולין מתקלקל? איך?

"אינסולין זה חלבון. חלבון ממש כמו הלבן של הביצה. מה קורה ללבן של הביצה בחום?"

הוא נקרש?

"נכון מאוד, הוא מתקלקל. כך גם האינסולין. ואז הוא פשוט לא עובד".

רגע, אבל אני מניחה שאנשים מודעים לעניין הזה שצריך להרחיק אינסולין מחום, לא?

"יש עלייה במודעות, בעיקר בקיץ, אבל בחורף זה הפוך, אנשים שאננים. קר להם, אז הם נצמדים לתנורים וזה מחמם את האינסולין שבמשאבה שצמודה להם לגוף והאינסולין מתקלקל.

הם לא מרגישים שהוא התקלקל, אבל כשהממשאבה מזהה שצריך להזריק אינסולין לגוף – החומר שמוזרק להם בעצם לא עובד וזה אומר שהם מסתכנים בחוסר איזון של הסוכר שלהם".

זה רק לא עובד? זה לא גורם לזה גם להיות רעיל?

"זה לא מהופך את זה לרעיל, אבל מי שתלוי בהזרקות האינסולין הללו והחומר לא עובד לו – נמצא בסכנה גדולה מאוד. הוא עלול לפתח חמצת. ובזמן שהוא חושב שכל מה שיש לו זה בחילות והקאות, הגוף שלו נכנס לאט לאט לסכנת מוות".

קיראו עוד על חמצת לחולי סוכרת

לא רק בקיץ

רגע, אבל מדובר במשאבה שצמודה לגוף לא? בכל מקרה האינסולין מתחמם בקרבת חום גוף

"האינסולין יכול לעמוד בטמפרטורת החדר וגם אם הם יוצאים החוצה ביום קיץ סטנדרטי, אבל הם לא יכולים להיכנס לאוטו בקיץ כשיש בו 40 מעלות. זאת הסיבה שבגללה המשאבה ממוקמת מחוץ לגוף ולא מושתלת בתוכו, ממש כמו הסיבה שבגללה האשכים של הגבר ממוקמים מחוץ לגוף ולא כאיבר פנימי".

אז בקיץ, איך אנשים שורדים בחום הישראלי?

"זאת שאלה טובה, הרבה מהם לוקחים בצידנית אינסולין נוסף ליתר ביטחון, אבל כשהקרח נמס והמים מתחממים, זה מחמם את האינסולין ומקלקל אותו. אנשים צריכים להיות מודעים לתופעה הזאת ולוודא שהקרח תמיד קר והאינסולין בטמפרטורה סבירה".

ובחורף, מה הסכנה בחורף?

"הסכנה בחורף אפילו יותר גדולה ולכן אני רואה יותר ויותר מקרים של הקאות בלתי מוסברות בחורף, אנשים שגרים כאן בצפון לא סומכים על החשמל הסדיר, כי כשהחשמל נופל, לוקח זמן עד שמחזירים להם אותו ורובם מסתמכים כאן על קמינים ועל שיטות חימום אלטרנטיביות לבית.

קר נורא ואנשים מתקרבים לתנורים האלה, זה לא כמו לשהות במקום עם חימום של מזגן, שמקסימום מחמם את האויר כולו ל- 28 מעלות, כשמישהו מתקרב למקור החום של תנור או קמין, הטמפרטורה עולה שם משמעותית ואז יש סכנה שהאינסולין יתחמם ויתקלקל".

אז מה את מציעה לעשות?

"להרחיק את המשאבה מהתנור, רוצים להתחמם? אין בעיה, אבל לא עם הצד של המשאבה, ובכל מקרה להחזיק אינסולין נוסף בקירור. חולי סוכרת שסובלים פתאום מבחילות והקאות – לא לדחות את העניין ולגשת ישר לקבלת טיפול רפואי, זה אחד הסימנים של החמצת והיא כאמור מאוד מסוכנת".

קיראו גם:

ידע הוא חיים: מה שלא ידעתי על הסכרת שלי כמעט הרג אותי

מדענים: אכילת שוקולד כל יום מונעת סוכרת

אושר בכנסת: ילדים חולי סוכרת יקבלו קיצבה עד גיל 18

ומה הם? עז? – משלוחי מנות לסוכרתיים

הארווארד ו-MIT: קרובים למציאת תרופה לסוכרת

מור יוסף: הסוכרת עולה לנו מיליארד שקל בשנה

Share This:

כתיבת תגובה

Top