שוב הטרגדיה האיומה: שני פעוטות נשכחו ברכב ומתו

מד"א מדווחים על שני פעוטות בני שנתיים ושלוש שנשכחו ברכב בדרום הארץ למשך כמה שעות, מאמצי ההחייאה הסתיימו בקביעת מותם של השניים

פעולות ההחייאה לא צלחו. צוותי מד"א בזירת הארוע (צילום מבצעי מד"א)
פעולות ההחייאה לא צלחו. צוותי מד"א בזירת הארוע (צילום מבצעי מד"א)

בשעה 12:58 נמסר למד"א מרחב נגב על שני ילדים שחולצו מרכב, לאחר שככל הנראה שהו בו מספר שעות ביישוב במועצה האזורית אל קסום. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ביצעו פעולות החייאה ב 2 פעוטות כבני שנתיים ובשעה 13:24 נאלצו לקבוע את מותם של השניים.

חובש בכיר במד"א ראד אבועגאג שהגיע למקום סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לבית סמוך שם ראינו 2 ילדים כבני שנתיים ו 3 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהם ללא רוח חיים, סיפרו לנו שחילצו אותם מרכב לאחר שהם שהו בו ככל הנראה מספר שעות. ניסינו להעניק להם טיפול רפואי אבל נאלצנו לקבוע את מותם בשטח בתוך דקות."

חאג חסן עינאד מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בשני ילדים ללא הכרה וללא דופק ונשימה לאחר שנשכחו ברכב בסמוך לביתם. למרבה הצער לא נותר אלא לקבוע את מותם".

מה קורה לתינוק שנשאר סגור ברכב?

צריך להבין שתינוקות ופעוטות לא צריכים טמפרטורה גבוהה כדי ממש "להיצלות" למוות באוטו, די בטמפרטורה של 30 מעלות צלזיוס כדי לגרום לנזק. על אחת כמה וכמה כאשר תינוק נשכח ברכב סגור ביום שרבי כמו היום. כבר בדקות הראשונות הטמפרטרה באוטו מזנקת ליותר מ-50 מעלות – אין אדם שמסוגל להישאר חי זמן רב בטמפרטורות כאלה.

התינוק חסר האונים, בדרך כלל מרותק לכיסאו מתחיל לחוש מהר מאוד את התסמינים האיומים. הקלים שבהם הם קשיי נשימה, חום ואיבוד נוזלים, הקשים הם כוויות קשות וכשל כלייתי ולבסוף אבדן מערכות הגוף בזו אחר זו.

מחריד וכואב בכל פעם מחדש, פעוטות נשכחו ברכב ומתו (shutterstock)
מחריד וכואב בכל פעם מחדש, פעוטות נשכחו ברכב ומתו (shutterstock)

למרבה הצער, לא מדובר בילדים הראשונים שנשכחו ברכב בישראל, בשנים האחרונות עם העלייה בלחץ ובגורמים המסיתים את תשומת הלב, חלה עליה במקרים המזעזעים הללו. מספיקה פעם אחת שמישהו מקבל טלפון בזמן הנהיגה, ובמקום לנסוע לגן הוא נוסע ישירות לעבודה, מבלי לזכור שהדבר היקר לו מכל נמצא ברכב וזה קורה – במצב כזה החיים שלו ייהרסו באחת, כשיבין מה קרה בבוקר. הטלפון החשוב מהעבודה יקבל את הפרופורציה הראוייה לו, חשיבות החיים והמשפחה תקבל את מקומה, הכל כמובן בדיעבד.

ועדיין, זה יכול לקרות לכל אחד

הפעם האחרונה שפעוט נהרג בטרגדיה כזאת היתה ממש לא מזמן. אימו ואביו התראיינו אז לכלי התקשורת כואבים עד אין קץ ובעלי מסר אחד ברור – "אם זה קרה לנו – זה יכול לקרות לכל אחד". מי שחושב שהוא מחוסן, טועה. כולנו צריכים לחשוב איך לא להגיע למצב האיום ונורא שבו נמצאים הורים כאלה.

ממד"א נמסר

במד"א שבים ופונים לציבור במהלך השנה בכלל ובימי הקיץ בפרט לבצע סריקה בטרם עזיבת הרכב כי לא נשכח ילד, לרבות רכבי הסעת ילדים ותלמידים. ככלל, אין להשאיר ילדים ותינוקות ברכב, אף לא לדקה אחת, ללא השגחת מבוגר, גם לא כשהרכב מונע והמזגן דולק.

קיראו גם:

עוד פעוט נשכח ברכב ומת

מרבית מקרי המוות של ילדים בישראל – ליד הבית

בני ברק: תינוק נכווה ממים רותחים

Share This:

כתיבת תגובה

Top