ליצמן לארדן: "התעקשות המשטרה על עיכוב גופות הרוגי התאונה מיותרת"

התאונה הקטלנית בכביש 1: שר הבריאות יעקב ליצמן כתב מכתב חריף לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן ודרש הסברים לאחר שגילה שהמשטרה עיכבה לזיהוי שיניים את הרוגי התאונה במכון הלאומי לרפואה משפטית. "ממתי אירוע עם 6 הרוגים הפך לאירוע רב נפגעים המצריך זיהוי שיניים?", לדברי ליצמן מדובר בהרוגים שניתן היה לזהות כרגיל, "המשטרה גרמה לעיכוב בקבורת הגופות"

השר ליצמן בזירת התאונה הקטלנית בכביש 1 (צילום: באדיבות לשכת שר הבריאות)
השר ליצמן בזירת התאונה הקטלנית בכביש 1 (צילום: באדיבות לשכת שר הבריאות)

שר הבריאות יעקב ליצמן מותח היום (ג) ביקורת על התנהלות המשטרה בהליכי הזיהוי של הרוגי תאונת הדמים בכביש 1 לפני יומיים, בה נהרגו 6 נוסעים.

במכתב מיוחד וחריג אותו שיגר השר ליצמן לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, קובל שר הבריאות על התעקשות המשטרה לדרישת זיהוי שיניים של ההרוגים, כתנאי לשחרור הגופות לקבורה, מה שעיכב משמעותית את זמן הקבורה, תוך גרימת צער מיותר למשפחות.

מלשכתו של ליצמן נמסר "שר הבריאות ליצמן שהגיע למקום שעה קלה לאחר התאונה, עקב מקרוב אחר פינוי הפצועים והנפטרים, וכן סייע בזירוז הליכי הזיהוי לבקשת המשפחות. על פי החוק, המכון לרפואה משפטית הקובע זיהויים של הרוגים בתאונה או מקרה פתאומי אחר, פועל תחת משרד הבריאות ובאחריותו".

לדברי ליצמן "משיחות שערכתי עם גורמי מקצוע במכון לרפואה משפטית נאמר לי לגבי הגופות שפניהם לא הושחתו וניתנו לזיהוי וודאי אולם למרות זאת התעקשה המשטרה על בדיקת שיניים שעורכת שעות ארוכות ללא סיבה מוצדקת. במקרה של זיהוי וודאי מדוע לעכב את גופות הנפטרים מהבאתם לקבורה?"

משלכת השר ארדן טרם נמסרה תגובה

Share This:

כתיבת תגובה

Top