בני ברק: תינוק נכווה ממים רותחים

במגן דוד אדום מדווחים על תינוק בן שנה וחצי בבני ברק שנכווה ממים רותחים שנשפכו עליו

בן שנה וחצי עם כוויות בדרגה א' (shutterstock)
בן שנה וחצי עם כוויות בדרגה א' (shutterstock)

ממד"א נמסר מרחב על תינוק בן שנה וחצי שנכווה ממים רותחים בבית בבני ברק. חובשים ופארמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי בשטח ופינו אותו לבית החולים שיבא בתל השומר עם כוויות בדרגה א' באזור הראש והצוואר.

מבדיקה ראשונית עולה שהתינוק ככל הנראה משך כלי שהיו בו מים רותחים והם נשפכו עליו. הוריו הזעיקו את מגן דוד אדום ובינתיים ירדו עם הילד אל הרחוב והמתינו לאמבולנס, כפי שמספר פראמדיק מד"א גיא ארזי:"כשהגענו ראינו תינוק כבן שנה וחצי בזרועות אימו. הוא היה כאוב  ובכה. בפלג גופו העליון היו סימני כוויות בדרגה א',טיפלנו בו תוך כדי פינוי לבית החולים".

רק אתמול: 3 פעוטות נכוו מסודה קאוסטית

מגן דוד אדום פינה אתמול (ב) שלושה אחים קטנים מרחוב רבנו גרשום בירושלים לאחר שניכוו, ככל הנראה מסודה קאוסטית,חומר ניקוי המשמש בעיקר לפתיחת סתימות.

הם הגיעו אל יחידת הטראומה בהדסה עין כרם ואושפזו. שניים מהם במצב בינוני ואחד במצב קל.

הילדים שהו בהשגחת אביהם, לאחר שהאם ילדה אתמול ומאושפזת בבית החולים. האב סיפר שהיה עסוק בהכנת כריכים לילדים ולא שם לב ששיחקו בחומר.

פראמדיק מד"א אבישי קאפח סיפר ל"סמאללה": "מצאנו את הילדים בהכרה מלאה עם כוויות בידיים, ברגליים ובפנים. הם היו בהכרה מלאה ואחרי שהאב כבר שטף היטב את מקומות הפגיעה שהיו על גופם, בהתאם להנחיות שקיבל מהמוקד שלנו. ניכר היה שמאוד כואב להם. אני מדגיש, חומר כזה ניתן לקנות לשימוש חד פעמי באריזה קטנה. אין צורך לקנות מיכל גדול ולאחסן אותו. בנוסף, ברור שבבית עם ילדים קטנים צריך לאחסן מיכל כזה הרחק מהישג ידם, בארון גבוה ונעול".

מבית החולים הדסה נמסר שהילדים טופלו ואושפזו להשגחה ולבדיקות נוספות במיון ילדים.

היפגעות ילדים: דווקא בסביבה הביתית

נתונים של ארגון  'בטרם' על היפגעות ילדים ותמותה מתאונות, מצביע על כך שבשנת 2013, מרבית הילדים מתו כתוצאה מתאונות דרכים, אבל 43% ממקרי המוות לא קרו בדרכים, אלא בבית או בחצר הבית. חלה עלייה במספר הילדים שמתו כתוצאה מכך שנשכחו ברכב  ובמספר הילדים שמתו כתוצאה מנפילה מגובה ואחד הנתונים העיקריים של הדו"ח מצביעים על כך שילדים ערבים מתים מתאונות מכל הסוגים, הרבה יותר מילדים יהודים.

Share This:

כתיבת תגובה

Top