חטף התקף לב במהלך נהיגה על כביש 1

גבר כבן 60 שעבר אירוע לבבי במהלך נסיעה על כביש 1 הצליח לבלום במעקה הבטיחות. צוות מד"א שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה מתקדמות. מצבו אנוש והרופאים נלחמים על חייו

הצליח להימנע מפגיעה במכוניות האחרות. (Shutterstock)
הצליח להימנע מפגיעה במכוניות האחרות. (Shutterstock)

אירוע לבבי במהלך נסיעה יכול לגרום לתאונה קשה ולפגוע בחפים מפשע. לפני זמן קצר נמנע אסון גדול כאשר גבר כבן 60 איבד את הכרתו בגלל אירוע לבבי בזמן שנסע על כביש מהיר- כביש 1 סמוך למחלף גלילות.

האיש הצליח לבלום את הרכב במעקה הבטיחות של הנתיב השמאלי,תוך גרימת נזק מינימאלי לרכב והימנעות מפגיעה במכוניות שנסעו לצידו.אפילו כריות האוויר שברכב לא נפתחו, מה שמעיד על שליטתו במצב עד לרגע האחרון בו איבד את הכרתו.

צוות מד"א שהגיע למקום מצא את האיש כאמור ללא דופק וללא נשימה,כשהוא ישוב בכסא הנהג. הצוות החל בביצוע פעולות החייאה מתקדמות תוך כדי פינוי לבית החולים אסף הרופא, שם, בכניסה למיון, הצליחו הפראמדיקים להחזיר לאיש את סימני החיים.

פראמדיקית מד"א שני מזרחי שטיפלה באיש:"לא היו שום סימני חלבה על הנהג ולא נאלצנו לטפל באף פגיעת טראומה שאופיינית לתאונות דרכים. הטיפול שלנו היה נטו פנימי לבבי.הענקנו לו טיפול מציל חיים וטסנו לבית החולים הפנוי לטיפול במקרה כזה תוך כדי החייאה".

מבית החולים אסף הרופא נמסר שמצבו של האיש אנוש והרופאים נלחמים כעת על חייו בחדר הטראומה.

 

 

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top