צפו: החייאה באוטובוס דוהר בפתח תקווה

אוטובוס פגע בהולך רגל ברחוב חובבי ציון בפתח-תקווה. כתוצאה מהבלימה, שני נוסעים בתוך האוטובוס עפו ונחבלו, אישה אחת במצב קל וקשיש במצב קשה. הולך הרגל נפגע קל.אנשי מגן דוד אדום ביצעו החייאה באוטובוס שדהר לבית החולים

צפו בפינוי הפצועים בתוך האוטובוס בליווי משטרתי. (צילום: איחוד הצלה)

פרמדיקים מטפלים בנפגעים ליד האוטובוס (צילום: דוברות מד"א)
פרמדיקים מטפלים בנפגעים ליד האוטובוס (צילום: דוברות מד"א)

סמוך לשעה 08:30 התקבלה במד"א קריאה על הולך רגל שנפגע מאוטובוס ברחוב חובבי ציון, פינת מונטיפיורי בפתח-תקווה. כתוצאה מבלימת האוטובוס, 2 נוסעים עפו בתוך האוטובוס. גבר בשנות ה-70 לחייו איבד את ההכרה מסיבה לא ברורה ואישה נוספת נחבלה קל ברגלה. הולך הרגל נפגע באורח קל בלבד באגן.

ממגן דוד אדום נמסר שעדיין לא ברור מה גרם לאיבוד ההכרה של הקשיש, ככל הנראה מדובר בבעיה רפואית שאינה קשורה לתאונה. חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי לקשיש ולנפגעים האחרים ופינו את הקשיש תוך כדי פעולות החייאה באוטובוס לבית החולים בילינסון בעיר.

חובש בכיר במד"א פאבל בלזר שהגיע ראשון למקום ופאראמדיק מד"א גל פאר סיפרו :
"ראינו את האוטובוס עומד בפינת הרחוב הצר , מחוץ לאוטובוס ראינו הולך רגל כבן 70 מתהלך לאחר שנחבל באופן קל באגן , בתוך האוטובוס הייתה אשה כבת 70 שכתוצאה מהבלימה נחבלה קל ברגל וגבר בשנות השבעים שעף על הריצפה מאחרי כסא הנהג , הוא היה מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק , התחלנו מייד בפעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים הנשמה וטיפול תרופתי שבמהלכן לסרוגין חזר הדופק , בשל אופי הארוע המורכב, ביקשנו לא להעביר את הפצוע לאמבולנס ולפנות אותו באוטובוס תוך המשך פעולות ההחייאה, את שני הפצועים קל פינינו באמבולנס ואת נפגע הקשה באוטובוס כשניידת משטרה ואמבולנס מלווים אותנו".

Share This:

כתיבת תגובה

Top