בן 88 קפא מקור בביתו – מצבו קשה

צוות של מד"א מצא את הקשיש כשהוא שרוע על הרצפה  בביתו וסובל מהיפותרמיה קשה. הוא קיבל טיפול חימום ראשוני ופונה במצב קשה לבית החולים וולפסון בחולון.איש זקן

חרף ההנחיות והאזהרות הרבות, עוד מקרה קשה של פגיעה כתוצאה ממזג האויר הקר: לפני זמן קצר נמצא קשיש בן 88 בביתו בבת ים כשהוא מחוסר הכרה וקר למגע. הוא סובל מהיפותרמיה קשה (תת חום גוף) ופונה במצב קשה לבית החולים וולפסון.

חובש רפואת חירום במד"א רוני כבודי שהגיע למקום סיפר:"כשנכנסנו לדירה ראינו גבר בן 88 שוכב על הרצפה כשהוא מחוסר הכרה וחום גופו קר. מיד הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חימום ונוזלים ופינינו אותו לבית חולים בניידת טיפול נמרץ כשמצבו מוגדר קשה אך יציב".

בבית החולים וולפסון בחולון אומרים שהקשיש, תושב בת ים, סובל מהיפותרמיה קשה. "חום גופו צנח ל- 25 מעלות והוא כעת מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ".

מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים, ד"ר משה שריסט אמר ל'סמאללה' כי "מדובר באדון שהגיע בעקבות חוסר תגובה לניסיונות ליצירת קשר איתו, בני המשפחה נכנסו אליו הביתה ומצאו אותו מעורפל הכרה. אלינו הוא הגיע עם טמפרטורה של 25 מעלות, כשהנורמה היא בסביבות ה- 37  וככל הניראה זה על רקע של חשיפה לקור וגם איזה מחלה זיהומית. הוא טופל בחימום על ידי נוזלים, חימום חיצוני. הוא לא נזקק להנשמה. הוא קיבל גם טיפול אנטיביוטי לטיפול במצב הזיהומי שלו ועכשיו אחרי שהוא חומם, הוא מטופל במחלה הזיהומית שלו".

מבית החולים נמסר היום (ה) ש"מצבו של הקשיש מוסיף להיות קשה, הוא מחוסר הכרה ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ ומתמודד בנוסף עם דלקת ריאות".

אוכלוסיית הקשישים מועדת לפורענות בכל הקשור לפגיעה מנזקי מזג אויר.חלקם עריריים ואיש אינו מטפל בהם ודואג לרוחחתם ולשלומם, חלקם חיים מתחת לקו העוני וחוסכים בהוצאות חימום וחשמל.בנוסף בגיל המבוגר מתקשה הגוף לשמור על ויסות טמפרטורת הגוף ולכן בתנאי מזג אויר קיצוניים נמצאים קשישים בסיכון גדול יותר משאר האוכלוסייה.

לפני יומיים אושפזה תינוקת כבת שבוע בטיפול נמרץ לאחר שהוריה הביאו אותה למרפאה באריאל שם אובחנה כסובלת מהיפותרמיה קשה.

Share This:

כתיבת תגובה

Top