חולה סרטן למד"א: "חולם לפגוש את ראש הממשלה"

אמבולנס המשאלות של מד"א משמח חולים בכל הארץ והנטייה היא לחשוב שהוא מיועד רק לילדים, אבל לא רק. מרדכי שמואל בן ה-75 נאבק בגבורה במחלת הסרטן כבר כ-12 שנה. החלום שלו היה לפגוש את ראש הממשלה בנימין נתניהו

כבר 12 שנה שפעיל הליכוד הוותיק מערד, מרדכי שמואל, נלחם במחלת הסרטן. הוא סיפר לסובביו שהוא מעוניין להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואתמול, אנשי מד"א ו"אמבולנס המשאלות" שלהם-  גרמו לזה לקרות.

מחקרים רבים כבר הוכיחו שריפוי אינו רק תוצאה של תרופות ורפואה קונבנציונלית. רפואה משלימה, תמיכה נפשית ושינויים באורח החיים יכולים להשפיע לטובה על מצב בריאותי באותה מידה אם לא יותר. אתמול הגיעו אנשי מד"א למוסד הסיעודי בבאר שבע שבו מטופל שמואל ולקחו אותו לירושלים, למעון ראש הממשלה, לפגישה מיוחדת עם ראש הממשלה ורעייתו שרה.

מתברר ששמואל הוא פעיל וותיק של מפלגת הליכוד בעיר ערד, ונפגש עם לא מעט בכירים במערכת הפוליטית לדורותיה, בהם ראשי הממשלות המנוחים מנחם בגין ואריאל שרון. אם כך, מה יותר טבעי ונכון לאיש פוליטי שכזה מאשר להתחזק מפגישה עם ראש הממשלה המכהן ויו"ר המפלגה שלו? במהלך הפגישה שוחחו נתניהו ושמואל על ענייני פוליטיקה, ושמואל סיפר לנתניהו על חלקו במלחמות ישראל.

מרדכי שמואל בכותל המערבי עם אנשי מד"א. (צילום: דוברות מד"א)
מרדכי שמואל בכותל המערבי עם אנשי מד"א. (צילום: דוברות מד"א)

כמובן שנתניהו איחל לשמואל רפואה שלמה והוסיף "הפעם האחרונה שנפגשנו הייתה בכנס שהתקיים בערד, העיר שאתה מבוניה וחלוציה. כראש הממשלה אני גאה להמשיך ולהוביל את בניין ארצנו בהשקעה אדירה לפיתוח הדרום והצפון. אני שמח לפגוש אותך כאן במעון ראש הממשלה, יחד עם בני משפחתך שמחזקים אותך בהתמודדות המורכבת עם המחלה. תודה לך על הפגישה המרגשת הזו אני מאחל לך בריאות וימים טובים יותר".

שמואל ביקש להודות לאנשי מד"א שהוציאו לפועל את הפגישה "לא חשבתי שאזכה להגשים את החלום הזה בגלל מצבי הרפואי, אולם בזכות אמבולנס המשאלות והאנשים המדהימים במד"א סגרתי מעגל. אין מאושר ממני ביום הזה".

 יונת דסקל, פראמדיקיית מד"א שאחראית על מיזם "אמבולנס המשאלות" שנכחה בפגישה אמרה "כששמעתי את סיפורו של מרדכי, איש מיוחד ומלח הארץ, ידעתי שנעשה את מרב המאמצים על מנת להגשים את משאלתו".

מנכ"ל מד"א אלי בין חתם ואמר "מקווה שהצלחנו להכניס שמחה לליבו ולחייו של מרדכי".

בתום הביקור נסע מרדכי שמואל עם אנשי מד"א לכותל המערבי, שם נשא תפילה.

Share This:

כתיבת תגובה

Top