הרופאים הישראלים משיבים אש

אחרי ה"מכה מתחת לסטטוסקופ" שבמסגרתה 24 רופאים ומדענים בכירים כתבו מכתב בגנות ישראל בכתב העת הרפואי 'לנסט', החליטו רופאים מישראל שלא להישאר חייבים וכתבו מכתב באותו כתב עת – ובו הם מגנים את מכפישי ישראל. גם ההסתדרות הרפואית ומשרד הבריאות שלחו מכתב לעורך 'הלנסט'

מלחמת הרופאים, הישראלים משיבים מלחמה (אילוסטרציה)
מלחמת הרופאים, הישראלים משיבים מלחמה (אילוסטרציה)

העזתים סובלים כי ישראל מפציצה. למה ישראל מפציצה? כי מזמן לא הזכירו את השם שלה בעיתון כנראה. כך עובד ההגיון הבריא של הרופאים הללו ולכן הטיפול הטוב ביותר הוא לגנות אותה.

24 רופאים ומדענים שהחליטו להסיר את כפפות הלטקס, לגשת למקלדת ולפרסם מכתב המציג את ישראל כמי שממציאה מצבי חירום שקריים וטובחת בעזתים להנאתה, סתם ככה, כי מתחשק לה.

"מניפסט פוליטי ללא כל קשר לרפואה"

הרופאים הישראלים לא נשארו חייבים וחלקם החליטו להשיב מלחמה באותה אכסניה בדיוק. כך הם כותבים:

"גם אנחנו רופאים ומדענים שמתאבלים ומצטערים על אבדן חיים וסבל אנושי המתרחשים בעזה ובישראל.
הכותבים של מכתב זה הם מובילי קונפליקטים, הנה כמה עובדות שלא עולות בקנה אחד עם ההצהרה שלהם, שהם חפים מאינטרסים –  סווי אנג ייסד קרן נאמנות לסיוע רפואי רפואי לפלסטינים ומאדס גילברט הוא נציג של ועד העזרה הנורבגית הפרו-פלסטינית, שני הארגונים עוינים לישראל.
הכותבים השתתפו בארגונים לא ממשלתיים – פוליטיים מאוד התלויים בגיוס כספים, דבר המהווה גם קונפליקט אידיאולוגי וכלכלי הדורש גילוי.
אנו דוחים את ההצעה כי 95% מאנשי אקדמיה ישראליות שלא חתמו על מכתב המנוגד לעמדת הממשלה שלהם, הם איכשהו "שותפים" במה שהמחברים  מכנים בשם "הטבח והרס של עזה" – "רבים מעמיתינו הישראליים נמצאים במקלטים בזמן שרקטות נשלחות מרצועת עזה ופוגעות באזרחים מכל הדתות".

גם בהסתדרות הרפואית ובמשרד הבריאות לא נשארו חייבים ושלחו מכתב לכתב העת היוקרתי ובו נכתב "ה'מכתב הפתוח לאנשים בעזה' האחרון הוא מניפסט פוליטי ללא קשר רפואי, חיבור שמצא את דרכו לכתב עת רפואי אקדמי יוקרתי. זה  מזכיר מאמר אחר שנדפס בפרסום מדעי מכובד,  ב -30 באפריל 1938, רק חצי שנה לפני ליל הבדולח – פרופ' י. שטרק בברלין, שקבע כי "בסכסוך הזה אני ממקד את המאמצים שלי נגד השפעתם הפוגעת של היהודים במדע בגרמניה". נראה כי הנוהג של פרסום מאמר פוליטי, בלתי מבוסס במראית עין של פרסום מדעי מכובד אינו חדש, אם כי זה לא עושה את זה פחות דוחה", כותבים בהסתדרות הרפואית ובמשרד הבריאות ומוסיפים "זה מזעזע, אם כי לא מפתיע אותנו ש ה- Lancet מאפשר פרסום באופן ברור כזה פוליטי, כמו גם מוטה. זה אותו כתב העת שבשנת 2009 פרסם  מאמר הטוען כי ישראל משתמשת בפצצות שקטות על מנת לאדות את כל האובייקטים והיצורים החיים.  הפעם Lancet הלך צעד אחד קדימה ויש לו חתימות של אנשים ששודלו לתמוך במאמר. אפילו הרעיון להעמיד פנים של מאמר אובייקטיבי, אמין ומקצועי כבר לא בא בחשבון".

"חמאס הוצג כארגון אוהב שלום"

"הנקודה האמינה היחידה במכתב הייתה העובדה שהאנשים בעזה סובלים", ממשיכים בהסתדרות הרפואית וכותבים "למרות ניסיונם של המחברים לצייר את החמאס כארגון אוהב שלום, הם ארגון טרור אכזרי מחויב להשמדתה של ישראל, וללא התחשבות בחייהם של האזרחים שלהם. ממשלת חמאס משקיעה מיליארדי דולרים בבניית מנהרות שנועדו לפיגועי טרור ולרכישת רקטות, במקום להשקיע ביצירת תשתיות לשגשוגם של אזרחי עזה.
הצבא הישראלי נכנס לעזה בחודש זה רק לאחר שלא השאירו ברירה ולא היה עוד מקום לאיפוק לאחד התמודדות עם מאות טילים שנורו לעבר ישראל".

קראו גם:

סמאללה – רופאים בשירות הטרור

Share This:

כתיבת תגובה

Top