נמצא קשר בין אכילת בשר אדום ובין סרטן השד

מחקר אמריקני גילה שאכילת בשר בגילאים בוגרים צעירים עשויה להעלות את הסיכון של נשים לחלות בסרטן השד, אבל הרופאים חלוקים לגבי התנזרות מוחלטת מבשר וחלקם טוענים שהמחקר לא מספק ראיות מספקות לקשר הזה שבין בשר לסרטן. על מה הם ממליצים? להחליף את הבשר האדום בשעועית ואפונה, אבל גם בעוף ודגים

יותר ויותר מחקרים מראים שעדיף לאכול קטניות ולהתרחק מבשר (shutterstock)
יותר ויותר מחקרים מראים שעדיף לאכול קטניות ולהתרחק מבשר (shutterstock)

חוקרי הרווארד אומרים שהחלפת בשר אדום בשילוב של שעועית, אפונה ועדשים, עוף, אגוזים ודגים עשויים להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד בקרב נשים צעירות, אבל מומחים בבריטניה ממליצים לנקוט זהירות כשמדברים על בשר, לדבריהם מחקרים אחרים לא הראו קשר ברור בין בשר אדום וסרטן השד.

זה לא חדש שאכילת בשר אדום מקוטלגת כלא בריאה, מחקרים בעבר הראו למשל בין היתר כי אכילה מרובה של בשר אדום מעובד ככל הנראה מגבירה את הסיכון לסרטן המעי.

אבל משום מה המחקר הנוכחי מעורר תהיות בקרב חלק מהרופאים.

הנתונים החדשים מגיע ממחקר אמריקאי שעקב אחר בריאותן של 89,000 נשים בגילאי 24-43.

צוות, בראשות בית הספר לבריאות הציבור הארווארד בבוסטון, ניתח את התזונה של כמעט 3,000 נשים שפיתחו סרטן השד.

"צריכת גבוהה של בשר אדום בבגרות המוקדמת עשויה להוות גורם סיכון לסרטן השד", הם מדווחים בכתב העת הרפואי הבריטי ואומרים ש"והחלפת בשר אדום עם שילוב של קטניות, עוף, אגוזים ודגים עשויה להפחית את הסיכון לסרטן השד".

החליפו את הבשר בשעועית (אילוסטרציה)
החליפו את הבשר בשעועית (אילוסטרציה)

לעומתם, פרופ' טים קי, אפידמיולוג באוניברסיטת אוקספורד, אמר ל- BBC כי המחקר בארה"ב מצא "קשר חלש" בין אכילת בשר אדום וסרטן השד, אשר "לא היה מספיק חזק כדי לשנות את הראיות הקיימות, לפיהן לא נמצא קשר בין סרטן לבשר אדום".

"נשים יכולות להפחית את הסיכון שלהן לסרטן השד על ידי שמירה על משקל בריא, שתיית פחות אלכוהול ושמירה על אורח חיים אקטיבי ופעילות גופנית, וזה רעיון לא רע להחליף חלק מכמויות הבשר האדום שהן צורכות בבשר לבן, שעועית או דגים", הוא הוסיף.

פרופ' ואלרי בראל, מנהלת היחידה לאפידמיולוגיה לסרטן באוניברסיטת אוקספורד, אמרה שעשרות מחקרים שבדקו את  הסיכון ללקות בסרטן השד מצאו קשר הדוק לתזונה, אבל "מכלול הראיות הזמינות מצביע על כך שלצריכת בשר אדום השפעה מועטה, אם בכלל, על הסיכון לחלות בסרטן השד, כך שתוצאות ממחקר אחד אינן יכולות להיחשב לבדן", היא אמרה.

ובכל זאת, תזונה טבעונית עדיין נחשבת לבריאה ביותר

ד"ר מיכאל ויינפאס (צילום: יח"צ)
ד"ר מיכאל ויינפאס (צילום: יח"צ)

אצלינו כאן בארץ , מומחים ממליצים לוותר על בשר. ד"ר מיכאל ויינפאס, רופא משפחה ומומחה לתזונה טבעית ולצמחי מרפא, כתב כאן בסמאללה טור אישי שבו הוא ממליץ בחום על התנזרות מבשר. לדבריו – "לאחרונה אנו עדים לעליה במודעות התזונתית בקרב האוכלוסייה  הכוללת בין היתר אימוץ תזונה טבעונית. נייר עמדה שפרסמו המומחים של אגודת התזונה האמריקאית (ADA) – ארגון התזונה הגדול בעולם קובע שתזונה צמחונית או טבעונית בנויה כהלכה כוללת יתרונות בריאותיים רבים ומורידה את הסיכון לחלות במגוון רחב של מחלות קשות, ואף מתאימות לכל שלב במעגל החיים.

במאמר העמדה, שמתבסס על סקירה שיטתית ויסודית של מחקרים מבוססי ראיות, זאת ועוד, על פי שורה ארוכה של מחקרים שסקרו המומחים – קבע איגוד התזונה האמריקאית שדיאטות צמחוניות יכולות למלא את כל הדרוש גם בעת היריון ולהביא לתוצאות בריאותיות טובות לאם ולתינוק בנוסף להפחתה של מחלות לב  איסכמיות, רמות נמוכות יותר של כולסטרול, לחץ דם נמוך יותר ושכיחות נמוכה יותר של יתר לחץ דם וסוכרת מסוג 2 מאשר לא-צמחונים. בנוסף, צמחונים נוטים להיות בעלי מדד מסת גוף (BMI) נמוך יותר ויש אצלם שכיחות נמוכה יותר של סרטן מסוגים שונים .

כאמור, תזונה פרו-טבעונית או טבעונית היא חלק מתפריט אנטי דלקתי כל עוד מקפידים שהתזונה לא תהיה מבוססת על סוכרים מזוקקים ועל תזונה מעובדת.

אנשים שמאמצים תזונה זו נתקלים בנזיפות על ידי הרופא שלהם על שאמצו אורח חיים מסוכן לבריאותם, כולי תקווה , שהגישה תשתנה , שאנו הרופאים נהיה הראשונים לעודד תזונה מונעת מחלות, ונדע לשלב בתבונה את ההתפתחויות החשובות בעולם המדע והרפואה לצד עקרונות תזונתיים וטבעיים כדי להציע לכל באי פתחינו בריאות איתנה ורפואה שלמה".

Share This:

כתיבת תגובה

Top