גרמן: פרופ' ארנון אפק – מנכ"ל משרד הבריאות הבא

השרה גרמן החליטה למנות את ראש מנהל הרפואה של משרדה – למנכ"ל במקום פרופ' רוני גמזו שעוזב בסוף החודש

פרופ' ארנון אפק, יחד עם מנהל ביה"ח רמב"ם, פרופ' ביאר, ארכיון (צילום: כרמית ראובן)
פרופ' ארנון אפק, יחד עם מנהל ביה"ח רמב"ם, פרופ' ביאר, ארכיון (צילום: כרמית ראובן)

אחרי שהפצצה הוטלה בחודש שעבר ודווח על כך שפרופ' רוני גמזו לא ימשיך בתפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות, ואחרי שתם מסע הספקולציות, הגיע רגע ההכרעה. שרת הבריאות יעל גרן החליטה למנות את פרופ' ארנון אפק, בכיר במשרד הבריאות, ששימש בשנים האחרונות ראש מנהל הרפואה במשרד הבריאות, כלומר האיש האחראי בפועל על כלל בתי החולים בישראל.

פרופ' אפק שימש בעברו בתפקידים בכירים בבית החולים שיבא בתל השומר והוא כאמור יחליף את פרופ' גמזו בתפקיד המנכ"ל.

השרה גרמן אמרה כי "האתגרים העומדים בפנינו הם אדירים. בשנה הקרובה נוציא לדרך רפורמות חדשות ונמשיך בתנופת העשייה. פרופ' אפק מגיע מתוך המערכת והוא אחד מראשיה ולכן הרצף הניהולי, החזון והקיים ותוכניות העבודה יימשכו באופן מסודר וללא זעזועים. הוא רופא מצוין ומנהל מוכשר, חרוץ ואהוב, ולפני כן הוא בראש ובראשונה אדם ערכי, צנוע, נעים הליכות וחכם. אני בטוחה שיצליח בתפקידו כפי שהוכיח בכל תפקיד שעשה בעבר ויהיה פרטנר נהדר לשנות ולעשות. בהזדמנות זו, אני מודה לפרופ' גמזו שלא שוקט על שמריו על יומו האחרון בתפקיד ומאחלת לו בהצלחה".

בשבועות שעברו מאז הודעת משרד הבריאות על עזיבת המנכ"ל הנוכחי, העריכו גורמים במערכת הבריאות כי גרמן תמנה אישה לתפקיד זה, אולם ככל הנראה לא נמצאה אישה בעלת ניסיון בתפקידי בכיר במשרד הבריאות ולפיכך התפקיד ניתן לפרופ' אפק הנחשב ל"ידידותי" בעל ניסיון ויכולות גישור טובות ברגעי משבר וסכסוכים.

Share This:

כתיבת תגובה

Top