עוד פעוט נשכח ברכב ומת

בדרום הר חברון, נשכח משעות הבוקר פעוט בן שנה וחצי ברכב ומת מחום. פרמדיק מד"א שיילד את הפעוט כשנולד, הוא שנאלץ לטפל בו גם במותו

הפרמדיק שיילד את הפעוט, נאלץ להיות גם זה שמטפל בו לאחר שנשכח ברכב ומת
הפרמדיק שיילד את הפעוט, נאלץ להיות גם זה שמטפל בו לאחר שנשכח ברכב ומת

כשזכי יהב פנה להורי הפעוט שנשכח ברכב ונאלץ ליידע אותם שלא הצליח להחיות אותו, הם מיד זיהו אותו ובבת אחת, הרגע המצמרר הפך מצמרר אף יותר. בראיון לגלי צה"ל אמר יהב "הגעתי למקום וההורים אמרו לי, אתה לא זוכר? אתה הבאת אותו לחיים, אתה יילדת אותו. הזדעזעתי".

לדברי המשטרה הורי הפעוט מצויים בסערת רגשות וככל הנראה הפעוט נשכח בתוך הרכב הסגור בהתנחלות בית חגי כבר משעות הבוקר. עוברת אורח זיהתה את הפעוט בתוך הרכב כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק או נשימה.

צוותים של מגן דוד אדום ביצעו בו החייאה ממושכת, אך בסופה נאלצו לקבוע את מותו.

מה קורה לתינוק שנשאר סגור ברכב?

צריך להבין שתינוקות לא צריכים טמפרטורה גבוהה כדי ממש "להיצלות" למוות באוטו, די בטמפרטורה של 30 מעלות צלזיוס כדי לגרום לנזק. על אחת כמה וכמה כאשר תינוק נשכח ברכב סגור ביום שרבי כמו היום. כבר בדקות הראשונות הטמפרטרה באוטו מזנקת ליותר מ-50 מעלות – אין אדם שמסוגל להישאר חי זמן רב בטמפרטורות כאלה.

מוות נוראי. עוד פעוט נשכח ברכב ומת (אילוסטרציה)
מוות נוראי. עוד פעוט נשכח ברכב ומת (אילוסטרציה)

התינוק חסר האונים, בדרך כלל מרותק לכיסאו מתחיל לחוש מהר מאוד את התסמינים האיומים. הקלים שבהם הם קשיי נשימה, חום ואיבוד נוזלים, הקשים הם כוויות קשות וכשל כלייתי ולבסוף אבדן מערכות הגוף בזו אחר זו.

למרבה הצער, לא מדובר בתינוק הראשון שנשכח ברכב בישראל, בשנים האחרונות עם העלייה בלחץ ובגורמים המסיתים את תשומת הלב, חלה עליה במקרים המזעזעים הללו. מספיקה פעם אחת שמישהו מקבל טלפון בזמן הנהיגה, ובמקום לנסוע לגן הוא נוסע ישירות לעבודה מבלי לזכור שהדבר היקר לו מכל נמצא ברכב, במצב כזה החיים שלו ייהרסו באחת, כשיבין מה קרה בבוקר. הטלפון החשוב מהעבודה יקבל את הפרופורציה הראוייה לו, חשיבות החיים והמשפחה תקבל את מקומה, הכל כמובן בדיעבד.

Share This:

כתיבת תגובה

Top