התעוררה באמצע הניתוח: "היסטריה וחוסר אונים מוחלט"

חולה שהתעוררה מהרדמה בחדר הניתוח, דקות לפני שהתחילו לנתח אותה מספרת על חוויה מפחידה עד מוות

"הייתי בפאניקה ובלי יכולת לעשות כלום" - כשהפחד הגדול מתממש ומתעוררים באמצע הניתוח (אילוסטרציה)
"הייתי בפאניקה ובלי יכולת לעשות כלום" – כשהפחד הגדול מתממש ומתעוררים באמצע הניתוח (אילוסטרציה)

אלכסנדרה בייטל (36) אחות פסיכיאטרית במקצועה מברנלי שבבריטניה הגיעה לבית החולים לצורך ניתוח להסרת התוספתן, מצאה את עצמה ערה עם עיניה מודבקות בנייר דבק, נשימת צינורות בגרונה וצוות רפואי מתכונן לחתוך אותה.

בבית החולים איסט לנקשייר הודו שהצוות לא הצליח לבדוק את רמות ההרדמה שלה במכונת ההרדמה, אבל אמרו שבעקבות המקרה נכתבו נהלים חדשים על מנת למנוע הישנות שלו, הם שילמו לאלכסנדרה סכום – שהוסכם בין הצדדים שלא יפורסם – על מנת לפצות אותה על הטראומה שעברה.

לבייטל נאמר לספור אחורה מ- 10 תוך כדי שהיא מקבלת את חומר ההרדמה וככל הנראה האמינו שהיא נרדמה.

היא לא הייתה מסוגלת לזוז כיוון שהתרופות שיתקו אותה אבל היא כן היתה מסוגלת לשמוע את הצוות הרפואי מדבר על הגודל שלה והמשקל שלה. לאחר מכן היא הרגישה שמישהו תוקע אצבעות וממשש את שרירה הבטן שלה, ואז היא הצליחה לצעוק: "עוד מורפיום!" , הצוות נתן לה עוד מורפיום והיא נרדמה. הניתוח עבר בהצלחה.

התירוצים: "את הוזה, המכונה עקומה"_74243689_bythell_collect

"כל האירוע היה מפחיד", היא סיפרה ל-BBC, "הייתי היסטרית, בפאניקה, אבל לגמרי לא מסוגלת לעשות שום דבר בקשר לזה. חשבתי שאני בניתוח כבר והרגשתי שאני עומדת למות. אחר כך ניסיתי להסביר לצוות מה שקרה, אבל הרגשתי שהם רק מנסים להסיח את דעתי עם תירוצים ונתנו לי כל הזמן את המידע הלא נכון- בהתחלה זה היה הזיות, הם טענו שהזיתי את כל הסיפור, אחר כך אז זה היה "המכונה פגומה", זה היה מאוד מצער לגלות בסופו של דבר, שכל זה נגרם משום שמישהו לא בדק אם יש במכונה גז הרדמה בכלל".

אלכסנדרה לא עבדה במשך ארבעה חודשים לאחר הניתוח, שהתרחש בספטמבר 2010 והרופאים אבחנו שהיא סובלת מהפרעת דחק פוסט טראומטית. ד"ר איאן סטנלי, מנהל רפואי של בית החולים אמר בתגובה " אנו מצטערים מאוד על עוגמת הנפש שנגרמה לגברת בייטל, אנו שמחים שיש עכשיו כבר נהלים חדשים שיוודאו שדבר כזה לא יקרה בשנית"

 

Share This:

כתיבת תגובה

Top